Necenzurujeme.cz

Čeká nás peklo. Miliony lidí budou mrznout a nebudou mít na jídlo

Takové vánoční dárky nás čekají. Vláda Petra Fialy neudělala nic, aby současnému stavu a následnému katastrofickému vývoji zabránila. Premiér už vysílá nové signály i rukama a tvrdí, že má řešení. Nemá žádné!

Přes 300 000 důchodců a přes milion rodin s dětmi, se ocitlo na hranici chudoby. Vláda to neřeší, nezajímá ji to! Namísto toho poslala na Ukrajinu údajně již tři miliardy na úkor našich lidí, o plošné pomoci utečencům, z nich značná část jsou političtí migranti nemluvě. Vláda jedná bez soutěže o nesmyslném nákupu stihaček F35 a transportérů, protože Putin. Vláda odmítá ruský plyn, který není jak v dohledné době nahradit, protože Putin. Vláda trvá na sankcích proti Rusku, protože Putin. Fiala a ta armádní matróna hrozí Rusku pěstičkou. Protože Putin. Komunistický generál a prezidentský kandidát by na Rusko hodil atomovku, kdyby ji měl. Protože Putin a velký bratr to tak chce.

„Pomáháme“ Ukrajině, posíláme tam zbraně, a tak prodlužujeme nesmyslné vraždění. Protože Putin. Že je to na úkor našich lidí, vládu nezajímá, protože Putin, a tak to určil velký bratr. Prostě vždy musí být třídní nepřítel, aby bylo na koho ukázat, že může za vše špatné a že nebýt jeho, bylo by dobře. Dřív tím nepřítelem byly USA, dnes Rusko. Ale hurá, máme to na koho svést. Komu se nelíbí současný stav a protestuje proti drahotě, chudobě a neschopnosti vlády, je podle vlády a aktivistů ruský troll, stejně tak, kdo doma vyvěsí naši státní vlajku je nácek. Já ji na zahradě mám 6 let. Kam se poděla naše národní hrdost a odvaha, kam se poděla odpovědnost politiků za národ? Existovala vůbec někdy? Vždyť už Havel se omlouval Němcům a lidovci v tom úspěšně pokračují dodnes.

Hitler o nás prý říkal, že jsme české svině. Měl snad pravdu? Z mého pohledu se tak často chováme. Státní rozpočet je na pokraji krachu. Jak to bude vláda řešit? Zvedne daně, zdaní majetky a úspory? Nebo bude měnová reforma? Nemá jiné řešení! Pro současnou vládu, která má většinu, není problém zvednout daně a sebrat lidem většinu úspor. Vždyť vlastně ten, kdo spoří a neutrácí, a tak nepodporuje ekonomiku, je škodič, že? Nezávislá národní rozpočtová rada vydala důrazné varování: „Nerovnováha veřejných financí dosáhla takového rozsahu, že může být odstraněna pouze zvýšením daňových příjmů ve spojení se změnou zákonů, které řeší takzvané mandatorní výdaje či definují rozsah činností státu.“ Polopatě: stát je nyní neufinancovatelný! Na tahu tedy vláda, ta však ani po 10 měsících ve funkci s ničím nepřišla a ani nemá s čím přijít.

To je jediné řešení. Hrozí totiž, že nebude na důchody, sociální dávky a podporu, ale i na spoustu dalších nezbytných výdajů, prostě nebude na chod státu. Vždyť i to nesmyslné a nic neřešící „zastropování“ elektřiny během tří let budeme muset zaplatit my všichni – celkem 130 miliard. Vláda nijak neřeší šílenou inflaci, která jí vyhovuje, protože díky ní dostává na daních do rozpočtu více peněz. Lidé v zoufalství prodávají vlastní nemovitosti, aby přežili, což je cesta do pekel. Nabídka nemovitostí k prodeji stoupla o 60%, kupní síla ale poklesla minimálně o 40%. Hypotéky jsou nedostupné, a tak nemovitosti kupují zejména investoři, kteří ale zaplatí maximálně 80% tržní ceny.

Stát tak systematicky připravuje lidi o úspory a majetky. V poslední době mám pocit, že tak nečiní z neschopnosti, ale úmyslně. Až skončíte na dně, nebudete to mít jak řešit. Svým způsobem to bude i vaše vina, protože jste dosud nečinně seděli doma a čekali „jak to dopadne“. Dopadne to velmi špatně. Pro vás. Pro nás všechny. Nastává volný pád z velké výšky na samé dno, který nedopadne dobře. Připravte se, i když se na něco takového nejde připravit. Až to přijde, budete v koutě a bez šance. Současná situace a její další vývoj se promítne do mezilidských vztahů. Rozbije rodiny. Již dnes neúměrně stoupá agresivita, rozvodovost, sebevraždy. Odnášejí to naše děti, které to poznamená na celý život.

Když proti tomu, co se děje, vyrazíte protestovat do ulic, jednak nic nezměníte, a navíc vás budou čekat obušky – podívejte se na Francii a žluté vesty. Tam nechala vláda střílet do vlastních lidí. Zatím jen gumovými projektily, ale střílelo se. Ostatně, nejen ve Francii. Mámě vládu diletantů. Malý příklad: Stanjura prohlásil, že ceny tepla z tepláren budou nízké a nemusí se zastropovat. Den na to už teplárny oznámily zvýšení cen tepla pro odběratele napojené na centrální vytápění. Takže kdo vytápí doma elektřinou nebo plynem, dostane(?) od státu podporu. Čtyři miliony lidí žijících v panelácích nikoliv.

Stát „zastropoval“ cenu elektřiny pro soukromé osoby a maloodběratele – malé a střední podniky. Pro velké ne, protože si to prý nemůže dovolit. Již zkrachovaly první sklárny, pekárny a výrobní podniky, zásadně závislé na plynu a elektřině, protože jejich produkce s ohledem na náklady přestala být konkurence schopná. Hrozí krach hutí, kdy navíc pec nelze jeden den zhasnout a druhý den zapálit. Jak ji zhasnete, je konečná. Bude následovat masivní propouštění, a tak se další stovky tisíc, spíše miliony ocitnou na hranici chudoby. Spíše pod ní.

Tohle vše nezavinil Putin, ale Brusel a zejména jemu poslušná Česká vláda. Přes to vše podle průzkumu agentury Phoenix Research má v Praze koalice SPOLU pro Prahu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) 26,5%, Piráti 9,1%! To je masochismus, to je totální nesoudnost voliče, který je hnán do chudoby a vládě za to tleská s absencí pudu sebezáchovy! Cca 34% volících, tedy cca 1,9 milionu voličů je se současnou situací spokojeno? Má na elektřinu, jídlo, splátky? Členové vládních stran zvolili svá vedení, které nyní vládne, jak vládne. Tito členové nesou spoluzodpovědnost za současný stav. Tito členové kandidují v komunálních volbách. Nevolte je!

Budu protestovat dokud budu dýchat, budu demonstrovat, protože jsem hrdý a vytočený Čech a nejsem ruský troll! Budu demonstrovat, dokud tato vláda nepadne. Nefandím Rusku, ale České republice, za kterou se poperu, dokud budu dýchat. Na facebooku mě zablokovali před volbami na 30 dní pro mé názory, které začaly mít větší dosah. Proto děkuji Parlamentním listům, prakticky jedinému mediu, kde mohu svobodně psát a šířit své názory. Je nezbytné dát SPOLU, tedy ODS, TOP-09, KDU-ČSL, Pirátům a STAN v komunálních volbách stopku! Nevolte jejich kandidáty! Je třeba, abychom si to letos 17. listopadu zopakovali, ale důkladněji, než v roce 1989!

Je nezbytné dát SPOLU, tedy ODS, TOP-09, KDU-ČSL, Pirátům a STAN v komunálních volbách stopku! Nevolte jejich kandidáty! Je nezbytné, aby současná vláda poznala naši sílu! Je třeba, abychom si to letos 17. listopadu zopakovali, ale důkladněji, než v roce 1989!

Michal Malý, místopředseda MO Trikolora Praha, kandidát do zastupitelstva MČ Prahy 8 a zastupitelstva hl. m. Prahy.

Napsáno pro Parlamentní listy

Obrázek:  Shutterstock.com a podnikatel.cz

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Čeká nás peklo. Miliony lidí budou mrznout a nebudou mít na jídlo

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse