Necenzurujeme.cz

Vražda dítěte a neomluvitelné profesní selhání Policie ČR

Čtyři měsíce hledali policisté pětiletého Jana Rokose z Tábora, kterého soud svěřil do péče otci, ale „přes profesionální práci policie“ s ním matka cestovala po republice. V pátek večer dítě objevili mrtvé a doslova umučené v autě v Českých Zlatnících na Mostecku. Ve voze byla i matka s přítelem, policie je oba obvinila z vraždy. Tato zpráva se včera objevila v mediích.

Fakta: Únos svého syna oznámil policii jeho otec před více jak čtyřmi měsíci. Policie měla k dispozici výpověď otce, kde se přímo obával o život svého syna. Policie měla k dispozici fotografii únosce – tedy matky dítěte a jejího partnera. Policie měla k dispozici značku výrobní značku vozidla a SPZ vozidla, ve kterém se únoskyně pohybovala. Více jak 4 měsíce!

Vzhledem k tomu, že policie vyšetřuje s prominutím každý prd, protože ze zákona musí, každé, i anonymní udání, ptám se:

  1. předala policie fotografii únosců všem hotelovým zařízením, a ubytovnám?

  2. měl každý policista u sebe fotografie těchto únosců a měl je i každý městský policista?

  3. měl každý policista u sebe SPZ a model vozidla, ve kterém se únosci pohybovali?

  4. byly tyto údaje vyhodnocovány ze záznamů všech kamer, který mi Policie ČR a městské policie monitorují důležitá místa?

Pachatelé se volně pohybnovali policii známým vozidlem po ČR více jak 4 měsíce. Ptám se tedy, jak je možné, aby policii, pokud byly splněny všechny 4 shora uvedené body pachatelé, jako naoprostí laici 4 měsíce unikali? Pokud shora uvedené body splněny byly a pachatelé unikali policii více jak 4 měsíce, svědčí to o naprosté nedůslednosti řadových policistů. Pokud shora uvedené body nebyly splněny, svědčí to o naprostém selhání vedení policie.

Jsem si vědom, že tomu nebohému děcku, které bylo dle sdělení medií včera večer několik dní nebo i týdnů naprosto sadisticky týráno a bodáno nožem a které jeho matka několik dní mrtvé vozila v autě zakryté nářadím, život nevrátí. Tato zrůdnost by se však nestala, pokud by Policie ČR nebo její vedení jednalo profesionálně.

Ptám se tedy ministra vnitra, policejního ředitele i veřejnosti – jaké budou z tohoto selhání vyvozeny důsledky? Kdy už konečně přestane absurdní zdůvodňování a omluvy toho, že uprchl pod rukama policistů R. Krejčíř, že prchl pan Pitr? Jejich útěky byly jasným pochybením policie. Jejich útěky však nikoho nestály život. Naprosté selhání policie v případu únosu dítěte Jana Rokose je nesrovnatelně společensky nebezpečnější, než selhání policie v případech Krejčíře či Pitra!

Vyvodí z tohoto selhání už konečně konkrétní osobní důsledky ministr vnitra a policejní president? I když to život tomu dítěti nevrátí, odstoupí ministr vnitra či policejní president? Nebo se to opět zahraje do autu? Kdekoli jinde ve světě by po takovém totálním selhání policie odstoupil ministr vnitra a policejní president. Nám však zřejmě pan Langr vysvětlí, že policie dělala vše, co bylo v jejích silách.

Ve vyspělém světě policie chrání a poskytuje službu občanům. Ve vyspělém světě je čest být policistou. V Čechách se zastrčí upatlaná značka aby nebyla moc vidět a za ní se schová policejní auto, aby vybíralo pokuty a odebíralo řidičům body. Nikoli aby upozorňovalo na změnu třeba v přednosti v jízdě, ale aby rovnou trestalo. Za první republiky byl policista prevencí, jen se objevil na ulici s obuškem a bez pistole. Byl preventivním ochráncem a rádcem. Dnes náš systém policistu degradoval do role poštovního doručovatele obsílek, úředníka a drába. Katana který trestá, kde je to nejjednodušší, ignoruje kde je to složité a selhává tam, kde je třeba lidský a profesionální přístup.Střelce, který zranil a zabil možná více nevinných, než pachatelů. To ale myslím není chybou řadových policistů a kriminalistů. To je způsobeno totálním selháním koncepce, totálním selháním vedení.

Kdo na tato selhání doplatil a kdo doplatí? Otec Jana Rokose doplatil smrtí milovaného syna a doživotními výčitkami, že někde na policii nerozkopal byť pod hrozbou trestu dveře aby se někdo probral. Matka Jana Rokose pravděpodobně udusila před časem své dvě děti. Zcela beztrestně. S následnou absencí profesního přístupu socialistického zdravotnicrví po vzoru pana Ratha, s naprostou ignorancí policie.

Probere se ministr vnitra a policejní president, potrestají viníky a pak odstoupí? V našem státě těžko.


Štítky článku:

prestiž 1: 74,88 přečteno 2 987×

0 Hodnotit článek 263

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Vražda dítěte a neomluvitelné profesní selhání Policie ČR

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse