Necenzurujeme.cz

Proč budu volit Miloše Zemana prezidentem

Dlouhotrvající mediální skandalizace Miloše Zemana a frenetická adorace jeho protikandidátů mne vedla k napsání tohoto blogu. „Tleskání“ humanitárnímu bombardování Sýrie Američany, strašení Ruskem, mediálnímu obdivu Marcona či Merkel mám plné zuby, stejně, jako antizemanismu.

Dřívější (a dnes nepřipomínaný) eurofederalismus či podpora vzniku společné armády EU pro mne nejsou rozhodující pro volbu Miloše Zemana, protože podle mého ani k jednomu nedojde.  Možná to někoho překvapí, že jej budu volit, mne zase překvapuje,  že někdo jiný bude volit Drahoše, Horáčka nebo Topolánka. "Slušné" a poslušné eurohujery a vítače co týden před volbou trochu obracejí, nebo energetického lobbistu. Prezidentský kandidát by měl mít dlouholeté zkušenosti ve vrcholové politice. Jeho názory by měly být dlouhodobě transparentní. Prezident, přes omezené pravomoci, by měl být "protiváhou" Vládě ve chvílích, kdy je toho třeba.

Měl by to zároveň být kandidát politický a ne lobbystický, byznysový (Topolánek). Opravdu nestačí nastudovat si a naučit se své názory až ve chvíli, kdy člověk kandiduje na úřad prezidenta (Horáček, Drahoš). Nestačí až v tu chvíli objíždět republiku a ptát se lidí, co si myslí. Prezidentský úřad navíc není ani hobby, ani akademická půda, ani lobbystické středisko miliardářů. Odpověď na otázku koho volit, je omezena skladbou stávajících kandidátů. Politicky nezkušení, či se zájmovými skupinami propojení jsou pro mne nevolitelní. Zastavím se u jediného kandidáta, Miloše Zemana. Spolu s Mirkem Topolánkem se projevoval ve vrcholové politice, navíc Zeman i jako prezident.

V letech 1990-2 jsem s ním byl ve FSČSFR, nebyl jsem s ním tehdy na jedné lodi a nemohu říci, že na ní jsem nějak silně dnes. Dlouhodobě se rozebírá zdravotní stav Zemana, či jeho údajný alkoholismus. S prominutím, Havel byl větší alkoholik a na rozdíl od Zemana byl dlouhodobě vážně nemocen a v úřadu "chyběl". Churchill byl silný alkoholik a nebránilo mu to, aby Británii tehdy dovedl tam, kam ji dovedl, nebránilo to tomu, aby měl zásadní podíl na porážce Hitlera. Ve zdravotním stavu či oblibě alkoholu nevidím negaci pro vykonávání úřadu. Čtyřnásobný prezident Spojených států amerických Franklin Delano Roosevelt vyhrál světovou válku z invalidního vozíku (který měl vlevo pohotovostní popelník) a z tohoto vozíku se po 24 let účastnil vrcholné politiky.

Naši vládní a parlamentní politici jsou dlouhodobě poplatní Bruselu. Mlčky tolerují jeho diktát. Jsou shovívaví až vstřícní k migraci, k islámu. Dlouhodobě a systematicky salámovou metodou utahují šrouby a tak tuto společnost fašizují. Množí se zákazy, nařízení, povinnosti, ubírají se práva a svobody. Omezuje se svoboda slova, za kritický názor jsou lidé omezováni, umlčováni, skandalizováni a někdy už i trestně postihováni. To, že se stáváme skládkou či montovnou EU, konzumenty jejích nekvalitních potravin a separátů nikomu z politiků nevadí. Občas se jen trošku ozvou těsně před volbami. Politici hájí pouze vlastní a stranické zájmy, na lidi kašlou. Miloš Zeman jim dosud dělal nezbytnou protiváhu.

Pokud by byl zvolen kterýkoli jiný kandidát, je velmi pravděpodobné, že bude v úřadě dvě volební období - tedy deset let. Chceme to? Přes Zemanovu dřívější podporu eurofederalismu, společné armády EU a další "negace" vč. podpory Babiše (která není až taková, jaká vypadá), musím přiznat, že jediným pro mne (se skřípěním zubů) přijatelným kandidátem je Miloš Zeman, kterého budu volit. Ostatně, domnívám se, že EU v současné podobě nemá dlouhého trvání a společná armáda EU se nikdy budovat nezačne. V prvé řadě je třeba si říci, zda prezidenta budu volit, nebo ne. Nehodlám nečinně přihlížet, jak rozhodují ostatní, proto volit půjdu. Miloš Zeman je sice poněkud vzdálen mým představám o tom, jaký by měl být prezident, ale pokud někdo říká - on by to být neměl, měl by také říci, kdo lepší místo něj?

Budu volit Miloše Zemana, protože ostatní jsou pro mne zásadně nepřijatelní. Budu jej volit proto, že byl těch pět let dobrým prezidentem. A dobrého prezidenta potřebujeme i v budoucnu.

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Proč budu volit Miloše Zemana prezidentem

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse