Necenzurujeme.cz

Proč nebudu sledovat TV debatu s profesorem Švejnarem

Debatu, ve které se má profesor Švejnar představit veřejnosti. Sice věřím, že se pan profesor Švejnar doučil, jak zní heslo na naší standartě i z jakého díla pochází píseň, jež se později stala naší hymnou. Věřím, že pan profesor Švejnar absolvoval školení s rétoriky a logopedy tak, aby z jeho mluvy tolik nečišel americký přízvuk, respektive angličtina.

Pan profesor Švejnar mi totiž nemá šanci říci cokoli nového. Fakta jsou známa. Nikdy nepůsobil v politice a tedy nemá politické zkušenosti, mezinárodní politické kontakty, nezbytné pro výkon takové funkce. Mezinárodní politický kredit. Politický i nepolitický svět jej prakticky nezná. V naší republice nežil příliš dlouho, tedy nemůže s ní být jakkoli sžit. S lidmi, mentalitou, problematikou naší republiky a spoustou dalších důležitých věcí není nijak spjat a nebyl by ani kdyby byl prezidentem zvolen. To se nedá doučit z příruček podobně jako správné heslo na naší standartě. To se prostě musí prožít, člověk musí prožít celý život v zemi, již chce jako president vést, reprezentovat a zastupovat. Když chce za tuto zemi mluvit.

To, že manželka pana profesora Švejnara zřejmě nerozumí česky, by bylo to poslední, co by mi na teoretické první dámě vadilo. Nicméně to, že by vrchním velitelem ozbrojených sil České republiky byl čechoameričan, to už mi vadí. Vadí mi, že by měl být presidentem člověk, jež není Čech v tom pravém smyslu slova. Člověk bez politických zkušeností, známosti. Člověk, z jehož případného „Novoročního projevu“ by byla slyšet angličtina. Jan Švejnar nemá šanci v případném televizním projevu kohokoli oslovit. Bude oslovovat pouze přesvědčené voliče ČSSD. Na to není třeba televizní debata a plně chápu důvody, proč se takové debaty odmítl zúčastnit president Václav Klaus. Na debatu profesora Švejnara s Václavem Moravcem či Jiřím Paroubkem nemám důvod se dívat. Neřekne mi nic nového. Snad jen to, že pan Švejnar není Čech a je zcela odtržen od naší reality. Ale to vím už dnes, na to nepotřebuji debatu.

Pas z nikoho Čecha neudělá. Nechci za presidenta České republiky profesora Švejnara. Ne proto, že jej navrhla ČSSD. Nechci presidentem České republiky člověka, jenž není ČECH..

Štítky článku:

prestiž 1: 71,53 přečteno 2 822×

0 Hodnotit článek 220

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Proč nebudu sledovat TV debatu s profesorem Švejnarem

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse