Necenzurujeme.cz

Rajchlův spanilý pochod rozkvétající žluto-modrou Prahou

Máme vládu sluhů, pštrosů nebo zajíců?

Český společenský provládní blok bude brzy řešit, zda kolaborovat přednostně s EU, nebo USA. Vláda zmatená postojem Macrona čeká, co na to řeknou Němci. Neřeší, který z našich drahých přátel je dražší, ale který má větší možnosti udržet je u moci. Samozřejmě bez ohledu na to co nás, tedy jejich nevoliče, to bude stát. A do toho světového rozjímání jim stále zní silnější a zarputilejší volání domácí ALTERNATIVY po jejich demisi. Tato stále rostoucí a lépe organisovaná skupina o sobě dala vědět tentokrát nejen na Václaváku, ale i spanilým pochodem ke Strakovce.

Nepřišlo mi to jako dobrý nápad, ale po vykročení máte najednou čas i chuť prohodit pár přátelských slov se strejcovsky působícím policistou, a uvědomit si absurditu situace, že stojíme proti sobě. Raději bych s ním šel na pivo. Pak se ze souseda vlevo vyklube člověk, se kterým máte společný nejen směr pochodu, ale i společné rodiště uprostřed Moravy, i když dnes žijeme každý někde docela jinde. A ač generačně posunuti vidíme svět od Boha po Klause V. velmi podobně. Dá se toho mezi Václavákem a Strakovkou stihnout hodně.

Ano, potřeboval jsem ten pochod stejně jako ten Václavák, kde se sice nedozvíte vcelku nic nového, ale jste tam. TAM v místě setkání a naděje. V místě lidí se vztyčenou hlavou a vzájemnou úctou. Všichni vědí, proč tam jsou, a srovnal-li někdo tento stojící nebo pohybující se dav se stádem, pak jsem pyšný, že k tomuto moudrému stádu patřím. Jednou, pokud to nestihnu sám, budou o mě moci mým vnukům říci, že jsem byl u toho, když se zvedal odpor proti návratu k vládě jednotného názoru a formování elity, která jediná je sama sebou povolána zajistit všem šťastnou chudobu. Nechci se stydět před vnuky ani svým svědomím, že jsem jen čekal, kdy se přidám k pochodu vítězů. Velmi neskromně bych si přál, aby na mě vnuci vzpomínali s úctou, tak jako já vzpomínám na naše legionáře a všechny ty, kteří projevili odpor proti okupacím a potlačování občanských svobod v naší krásné zemi.

Naše vláda se i přes své pohrdání, chová před demonstranty jako skupina vystrašených zajíců. Nikdo nečekal, že se mezi nimi najde hrdina, který se pokusí hájit politiku vlády před plným Václavákem, ale panika a kličkování před skupinou demonstrantů ve středu dostatečně vypovídá o sebevědomí a odvaze našich ministrů. S tím kontrastuje odhodlání a několikadenní vytrvalost demonstrantů. Vládě rychle roste problém. Přichází čas, odhopkat do historie.

 

Štítky článku:

prestiž 1: 16,27 přečteno 278×

0 Hodnotit článek 11

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Rajchlův spanilý pochod rozkvétající žluto-modrou Prahou

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse