Necenzurujeme.cz

Kdyby Zeman neviděl, navrhl by Fero Fenič,

aby prezidentská debata byla vedena posunky?  Tak na mě působí jeho výzva, aby oba prezidentští kandidáti při debatách stáli. Jde o vrchol pohrdání lidmi s nějakou formou nemoci či zdravotního hendikepu.

Nebo tím snad chce pan režisér naznačit, že tělesně či jinak postižení nebo lidé, kterým nohy neslouží na sto procent, nemají ve vysoké politice co dělat? Nebo chce hendikepované dehonestovat stylem – mít nemocné nohy = mít nemocný rozum?

Vždyť i takový F. D. Roosevelt byl na tom ještě podstatně hůře než M. Zeman, ale nikdo si nedovolil vést proti němu kritiku takto podlým způsobem. Václav Havel měl zase často problémy s plícemi, k čemuž pravděpodobně přispěla jeho kuřácká vášeň, ovšem nevzpomínám si, že by se na něj z této strany útočilo ve stylu – vyvětrat Hrad od nikotinu, jako se to děje v případě Miloše Zemana.

Závěrem dodávám, že nevolám po žádném postihu F. Feniče za jeho výrok, jsem toho názoru, že je mnohem lepší, když mají lidé svobodu takto mluvit, neboť tak si každý může „udělat obrázek“ mnohem lépe, než kdyby se lidem jako Fenič „nasadil náhubek“, třeba formou kriminalizace hanobení té či oné skupiny/menšiny, vždyť lidé postižení třeba polyfunkční neuropatií jsou také skupina a menšina. Také vyzývám Drahošovy voliče, zejména ty levicové, aby odsoudili výlevy typu toho Feničova, a ukázali tak, že slušnost pro ně není jen prázdné politické heslo pro naivky, jímž se přece „elita“ nemusí řídit, jde-li o to „sejmout“ protivníka.

 

Zdroj:

Fero Feniči, jdi do ***, napsal vysokoškolský pedagog Havlovu filmaři

 

Hudební epilog, tentokrát má předělávka známého protestsongu z roku 1968.

Běž domů, Drahoši, čeká tě havlerka…

 

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Kdyby Zeman neviděl, navrhl by Fero Fenič,

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse