Necenzurujeme.cz

Ulice v Holešovičkách, aneb předvolební, populistické sliby laiků

Když politici slibují ty nesmyslné a nereálné populistické předvolební sliby, je mi smutno. Smutno je mi z toho, kolik voličů na ně zase naskočí a nic se nezmění. Možná bude i hůř.

Před časem jsem shlédl debatu kandidátů na primátora. Zcela si notovali stran problematiky ulice v Holešovičkách a zcela neúnosného zatížení obyvatel hlukem a smogem. A slibovali a slibovali. Problém té ulice však trvá několik volebních období a ti, co dnes slibují s ním nic nedělali. Bylo by fajn, pokud by jim lidé na jejich sliby nenaskočili už jen proto, že snad desítky let politické strany, co byly v Zastupitelstvu Magistrátu a MČ Prahy 8 nic nedělaly s dnes slibují nereálné.

Všichni kandidáti voličům slibovali, že ulici zatrubní – jak jsem pochopil, pod povrch. Inu ano, to se mohlo udělat už před dvaceti lety a neudělalo. Problém této ulice byl nastartován výstavbou dálnice a znásobila jej realizace tunelu Blanka, který vůbec neřešila návaznost další dopravy a její zatížení. Chybí dokončení vnitřního i vnějšího městského okruhu, bez kterého nelze prakticky problém řešit. Pokud by se na řešení začalo pracovat dnes – tedy zadání analýzy, studie projektu, výběrového řízení projektu, pak stavební povolení, následuje výběrové řízení dodavatele … jde o reálný časový horizont dokončení 15, spíše 20 let.

To ale voličům, kteří jsou v této oblasti většinou logicky laici, nikdo nepřiznal. Tak se sbírají volební body nereálnými sliby a to, nač poukazuji, se přizná až časem, jako vysvětlující argument, proč to politici nestihli. Přitom řešení je snadné, bylo před mnoha lety použito v Praze a již jsem o tom psal dříve. Řešením je částečné či úplné dočasné a třeba i trvalé zatrubnění ulice, které lze realizovat rychle. Není to nic nového, perfektně to funguje roky v Praze - sídliště Řepy I a II, ulice Slánská:

Stávající zábrany ve Slánské ulici jsou logicky zastaralé, proto se bourají a budou nahrazeny novými, funkčnějšími. To je řešení pro ulici v Holešovičkách - byť třeba jen provizorní.

 

Michal Malý
Člen ReV Strany svobodných občanů, člen Liberálně-konzervativního křídla Svobodní Plus

protože usiluji o zachování suverenity a nezávislosti ČR, usiluji o skutečnou svobodu našich občanů: kandiduji do Senátu ve volebním obvodě 23 -  Praha 8 pod číslem 9

O nás musíme rozhodovat sami! Jde o naši zemi a budoucnost našich dětí. Prosím, podpořte Deklaraci nezávislosti České republiky

Štítky článku: absurdistánpolitikastátvolby

prestiž 1: 9,54 přečteno 642×

1 Hodnotit článek 2

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Ulice v Holešovičkách, aneb předvolební, populistické sliby laiků

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse