Necenzurujeme.cz

EU zavede cenzuru?

Boj s dezinformacemi na webu Unie, která nezveřejnila smlouvy s farma-firmami a nevypořádává spory mezi odborníky - kdo z nich se mýlí? Co práva Evropanů?

www.ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/fighting-disinformation_en: Všechny evropské instituce chtějí společně bojovat proti dezinformacím; online cirkulují falešné informace o covid-vakcínách, podrývá to důvěru k vědě... WHO vytvořila na svém webu ukázku, jak lze hlásit informaci s nesprávným obsahem. www.who.int (how to report missinformation).

Přiznám se, že jsem patřila k prvním Čechům, kteří podporovali vstup Česka do EU, a evropské instituce jsem až donedávna hájila, resp. i nadále se obávám, že bez EU by na tom Češi mohli být ještě hůře, než jsou. Avšak ani lidé v evropských institucích nejsou neomylní. 

Dnes mi mimořádně vadí, že Evropanům nejsou přístupné smlouvy s farma-firmami ve vztahu ke covid-vakcínám. Dále mi vadí, že se ani na národní úrovni, ani na té evropské transparentně, veřejně nevypořádávají odborné spory či odlišné názory expertů kolem covid-19, strategie proti němu či vakcinační strategie (např. proč některé země začaly všeobecně nabízet očkování všem dětem od 5 let, zatímco jiné (např. Švédsko) jen vybraným skupinám dětí s chronickou vážnou nemocí. Evropské země volí pobídky k tzv. doplňující dávce vakcíny s rozdílnými časovými odstupy (někdy i s rozdílným věkem). A Unie k tomu mlčí? Když jde o závažný dopad na lidské zdraví?

Proč se evropské instituce, odborníci, na nichž by se jednotlivé země shodly, nepostaví čelem různým výzvám části lékařů a vědců z mnoha zemí, kteří prezentují některé kritické názory či nabízejí jiné strategie? Např. ve švýcarském nezávislém listu www.zeitpunkt.ch jsem se dočetla o Velké Barringtonské deklaraci, kterou podepsaly desetitisíce lékařů a vědců a nabízejí místo plošných opatření nezaložených na vědeckých důkazech cílenou ochranu těm, kteří ji skutečně potřebují. Budeme tyto odborníky považovat automaticky (když nejsou "posvěceni" jednotlivými státy) za dezinformátory? O deklaraci v ČR informovala např. redakce www.forum24.cz

Jednotlivé státy či Unie budou z našich daní financovat státem vybrané subjekty (bez adekvátní odborné kvalifikace), aby subjektivně označovaly kohokoli za konspirátory apod.? Vzbudí to v občanech více důvěry? I podle mě hodně k vládě loajální Neue Zürcher Zeitung toho zřejmě začíná mít dost: Vláda hraje s falešnými kartami - titulek poté, co nedávno švýcarští politici přiznali očkovaným a uzdraveným z nákazy 12 měsíců imunitu, ale nyní ji zkrátili na 9 měsíců. Podobně se zachovaly další evropské země: některé loni vyjímaly z karantény mj. uzdravené z infekce v posledních 12 měsících, nyní už jen 12 týdnů. 

www.berliner-zeitung.de má dnes článek o německém právníkovi, který po druhé dávce Comirnaty utrpěl cévní mozkovou příhodu, už 5 měsíců jeho zdravotní potíže přetrvávají a dotýká se ho to, že se toto téma (závažné vedlejší účinky vakcín) ve společnosti tabuizují. Stát chce od neočkovaných solidaritu, a když se naočkují a něco se jim stane, pak se všichni od tohoto člověka odtahují, jako kdyby jeho potíže neexistovaly.

Švýcarská televize www.srf.ch uvádí 6 zemí, které se rozhodly zrušit takřka všechna covid-opatření, např. Španělsko se k této infekci chce chovat jako k jedné z chřipek. Podobně Izrael chce "změnu kurzu", protože v nemocnicích je nyní málo pacientů, přestože i v této silně proočkované zemi se nákaza dále šíří. Ale jiné země stále udržují pravidla, která dlouhodobě vyrušila některá základní práva a svobody občanů: např. testování bezpříznakových, jejich odesílání do izolace či karantény, aniž by bylo vždy zřejmé, že jde skutečně o nemoc, upírání tzv. neočkovaným (jimž se neumožní prokázat protilátky po prodělání infekce v minulosti) účast na společenském životě, protěžování očkovaných, přestože roznášejí infekci. 

Jak moc je právně i medicínsky ospravedlnitelné zbavit občany ústavních práv, na to ve zkratce odpovídají statistiky na www.worldometers.info/coronavirus/country/italy (lze dosadit názvy dalších zemí, např. Sweden, Denmark, France; data jsou od úřadů dané země):

Itálie získala mezi Evropany trvajícími na určitých právech lidí špatnou pověst, naposledy když se rozhodla upřít mj. práci neočkovaným od 50 let. Podle výše uvedeného zdroje v Itálii z 2,7 miliónu aktivních případů (pozitivně otestovaných) je ve vážném stavu 1685 pacientů (0,1 %); Itálie má přes 60 mil. obyv., riziko závažného onemocnění se týká jen zlomku populace. Jak moc vakcíny ochrání před smrtí? K 31.12.2020 měla Itálie 74 148 covid-úmrtí, k 31.12.2021 šlo o 137 434 covid-úmrtí. Každý si může odpovědět sám, zda vidí za loňský rok pokrok.

Belgie: ze 789 234 aktivních případů je 361 pacientů ve vážném stavu, tj. 0 %.

Francie: z 11,5 miliónu aktivních případů je 3760 ve vážném stavu (0 %).

Rakousko: z 225 770 aktivních případů je ve vážném stavu 189 osob (0,1 %).

SRN: z 1,3 miliónu aktivních případů ve vážném stavu 0,2 %.

Švédsko a Dánsko: 0 % ve vážném stavu. 

Podobně v ČR: přes růst počtu pozitivně otestovaných (vč. chybových výsledků testů) je v intenzivní péči různého stupně 207 covid-pacientů. Z 10,7miliónové populace.

www.onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19/kumulativni-prehledy: mj. vidíme, že k 31.12.2020 (bez očkování) zemřelo v souvislosti s covid-19 12 016 osob, k 31.12.2021 to bylo 36 260 osob - v roce s očkováním zemřelo násobně více občanů. Neměli by se odborníci věnovat příčinám?

Jsem občan, který zažil totalitní režim před 17. listopadem 1989, proto jsem poněkud citlivější na lež či polopravdy nebo "mlžení" reality. Jak moc očkování chrání před hospitalizací?

www.github.com/HlidacStatu/UZIS_COVID_DATA/blob/main/2022-01-25/IS_COVID19_Hospitalizace_vakcinace_nemocnice_20220125-xlsx: 

je tu seznam asi 122 nemocnic či lůžkových zařízení, primárně jsem se dívala na fakultní nemocnice (tam by měly směřovat vážnější případy, ale nebývá tomu tak vždy); místy v daném období převážili v lůžkové péči po infikování neočkovaní, místy naopak očkovaní, někdy byli ve vyrovnaném počtu - nespočetla jsem celkový výsledek, ale i kusá ukázka stačí.

FN Brno: 24 neočkovaných, 2 zčásti očkovaní, 11 plně očkovaných, 10 posilovací dávka.

FN Hradec Králové: 21 neočkovaných, 1 zčásti, 14 plně očkovaných, 18 posilovací dávka.

FN Královské Vinohrady: 27 neočkovaných, 13 plně očkovaných, 18 posilovací dávka.

FN Olomouc: 8 neočkovaných, 8 plně očkovaných, 5 posilovací dávka.

Bulovka: 26 neočkovaných, 2 zčásti, 17 plně očkovaných, 9 posilující dávka.

V některých zařízeních v daném čase převážili neočkovaní, ale bez ohledu na statut vakcinace tu patrně hraje klíčovou roli celkový zdravotní stav, kdy ho nákaza (bohužel i po třetí dávce vakcíny) může zhoršit. Někdy je nemocný přijat do nemocnice ze zcela jiných příčin a teprve dodatečně je pozitivně otestován (někdy se může nakazit až v nemocnici). 

V Česku každopádně podle úřední statistiky MZ ČR očkování loni nesnížilo celkovou úmrtnost s pozitivním testem na covid-19, oproti roku 2020 se zvýšila, příčin bude více. Korektní stát (potažmo odborníci na úrovni EU) by se měl příčinami zabývat, nikoli je vytěsňovat či kritika označovat za dezinformátora. 

www.newsaf.cgtn.com/news/2022-01-23/vaccine-pass-thousands-protest-in-sweden-against-it-172z... Švédští občané dlouhodobě projevují většinovou důvěru ke své vládě, ale díky zavedení tzv. vakcinačního pasu, kdy se na určitá místa dostanou jen plně očkovaní, tu důvěru může vláda ztratit. Protestu "Za svobodné Švédsko bez vakcinačního pasu" se zúčastnilo přes 10 000 lidí ve dvou velkých městech. Tisíce občanů se také obrátilo na švédského ombudsmana, který je ovšem zklamal: prý nemůže kontrolovat politiky, může jen usvědčit úřady, když porušují předpisy. Jenže když si např. zdravotní úřad vytvoří při souhlasu vlády vlastní předpis a "dodržuje ho" (ač ho občané považují za věcně nesprávný), pak prý ombudsman (ombudsman "JO") nemůže nic dělat. Takže i Švédi se patrně budou muset vydat k soudům. 

Diskriminovat některé skupiny občanů, když v nemocnicích je 0 % pacientů ve vážnějším stavu z celkově pozitivně otestovaných? Proto v tuto chvíli fandím Anglii, která netestuje bezpříznakové bez vážného důvodu, roušky radí jen při návalu v dopravě apod., která nepoužívá covid-pas. Pak fandím Španělsku, které nemá všechny občany očkované, ale chce covid-19 vnímat jako jednu z mnoha jiných nemocí. A doufám, že si snad i dánský parlament uvědomí (na začátku února se o tom má jednat), že covid-19 se nyní nechová jako sociálně kritická nemoc - 43 pacientů ve vážném stavu z více jak 400 000 pozitivně otestovaných. Aby nám tady v Evropě po delší době začaly zase vznikat první ostrůvky naděje na standardní život bez nepřiměřeného porušování základních práv občanů.

 

 

 

Štítky článku: cenzura

prestiž 1: 9,45 přečteno 215×

1 Hodnotit článek 4

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

EU zavede cenzuru?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse