Necenzurujeme.cz

Znásilněni rasismem

Před lety se zeptal moderátor, v americké televizní show, skvělého herce Morgana Freemana jak bojovat proti rasismu. Ten se na chviličku zamyslel a odpověděl: „Přestaňte o něm mluvit“.

Odpověď moderátora šokovala a nedokázal ji přijmout. Já se mu nedivím. Protože ze všech stran o rasismu slyšíme, učí nás v něm žít, učí nás ho dokonce odmalička ve škole.

Učí nás prostě žít v jejich zvráceném světě. A já myslím, že většina, ta normální většina, lidí chce žít ve svém vlastním světě, ale už se nedokáže a nebo neumí bránit všem těm atakám z médií a vlastně dnes už ze všech sfér obyčejných životů.

Mluvím li o vlastním světě, myslím tím svět, kde nikdo z nás nerozlišuje lidi podle jejich původu a nebo vzhledu. Samozřejmě, že pokud se někdo třeba svým postižením vymyká svému okolí, že se stane jakýmsi středem pozornosti a pohledů lidí, kteří o tom samotném člověku nevědí zhola nic, jen jsou fascinováni třeba tím, že ten člověk nemá ruce a jí třeba nohou. Ale v těch pohledech nebývá žádná zášť nebo zlý úmysl, je to prostě jen přirozená reakce na novou situaci. Nikdo z nás by zcela určitě ve své hlavě neřadil lidi podle původu, kdyby nás na to někdo od malička neupozorňoval, kdyby nám nevtloukal do hlavy ony rozdíly třeba v barvě kůže nebo šikmým očím Každý z nás vnímá člověka jako člověka, to jakým je člověkem a nikoliv to jakého je původu.

Proč mají potřebu učit již malé děti o tom, že je černá a bílá? Odpověď je jednoduchá. Je to cecek, cecek, který štědře odměňuje za šíření nenávisti i když převlečené ve šlechetné důvody.

Dlouho jsem přemýšlel, zda jsem ve svém životě potkal skutečného rasistu tak jak nám jsou rasisté podsouváni. Ne, nikdy. I útoky menšinových darebáků, kteří byli přistiženi při nějaké trestné činnosti a snaží se svou vinu zakrýt, nebo lépe schovat, za nutnost vyvolanou rasismem, vnímám jen jako důsledek toho co je někdo naučil a nehledal bych problém uvnitř takového člověka.

Nedávno jsem uvažoval proč vlastně má potřebu někdo dělit lidi podle jejich původu a upozorňovat na odlišnosti. Proč se někdo zabývá tím, že vítěz běhu na Olympiádě je černoch? Proč novináři píší o tom, že ten a ten černoch se stal nejbohatším černochem? Proč u trestné činnosti vždy zmíní, že pachatel byl černoch? Proč to samé nedělají u bílých? A zase je odpověď snadná, protože se tímto způsobem velmi snadno šíří nenávist. A komu je prospěšná? Zase snadná odpověď. Dokonce i na české wikipedii se můžeme dočíst, že rasismus je součást určité politické ideologie. Ano, ten uměle vytvářený rasismus nemá posloužit tomu, aby se k sobě lidi chovali slušně, ale naopak, aby se ještě více rozeštvali proti sobě, protože dokud tato nenávist bude být moci zmiňována, mají důvod existovat politici a dokonce i celé neziskové organizace, kteří z této uměle vytvářené nenávisti velmi slušně a pohodlně žijí.. Protože kde je problém, musí se hledat řešení. A to v našem případě doslova za každou cenu. Víte, já se ani nedivím lidem z menšin, že jsou naštvaní na bílé, když jim někdo neustále chodí povídat o tom, jak jsou utlačovaní a jak je bílí rasisti dostali do nelehké životní situace. Viník byl označen a pak ti obyčejní lidé z menšin nemají už potřebu hledat základ neúspěchu u sebe samotných, protože je učí, že za jejich nevlídné životy může někdo jiný a ne oni sami.

Začíná nás to prostupovat víc a víc. Před lety se tato otázka, třeba v našich končinách vůbec neřešila. Ano, i tady byli pitomečci, kteří si po západním vzoru, oholili hlavu a nechali vytetovat hákový kříž, ale většina z nich to byli vlastně velmi nešťastní lidé, které jen někdo zneužil pro své zvrácené úmysly a za jakési pomyslné místo na světě po nich chtěl, aby se někde scházeli a nadávali na problémy, o kterých ani neměli tušení, že existují. Kdyby měli normální kamarády okolo sebe a mohli trávit svůj čas s nimi, nikdy by se do podobného spolku zoufalců nedostali a nikdy by neřešili zda je někdo bílý a nebo zkrátka jiného původu. A i tady vždy platilo, že tito lidé byli obyčejnými pěšáky a skuteční zločinci se smáli v pozadí a nikdy za svou zvrácenost nezaplatili. To pouze ta pěchota…

Dnes je mnohem více lidí na tomto světě bez práce a každý z nich hledá obživu po svém. A tak najednou stojí před možnou prací, ve které bude jejich úkolem bojovat proti něčemu co vlastně skoro vůbec neexistuje, ale jim řeknou, že za to dostanou parádní plat a další výhody. A tak oni práci přijmou a slouží jako užiteční idioti někomu, kdo z jejich naivity prosperuje. Nikdo, nebo málokdo z těch lidí ani nepřemýšlí čemu vlastně slouží, co za marast pomáhají vytvářet lidem v jejich hlavách. Jak se oni sami stávají rasisty toho nejtěžšího kalibru, protože sami lidi k rasismu učí a přivádí.

Problém tohoto současného světa, ale není jen o rasismu. Je o likvidaci normálních hodnot a tradic, protože ty už dávno přestaly vynášet zisky a tak je třeba budovat nové, takové, které nasytí pár hladových a pak spoustu nenažraných a všeho schopných zmetků. Tak to prostě je. A je to tak se vším a ve všem. Nebo si snad někdo myslí, že prodej drog by nebyl už dávno vymýcen, kdyby z něho neprofitovali také ti, kteří proti němu jakože bojují?

Zelená energie se stávala nezajímavou a nikdo o ní nechtěl skoro ani slyšet a tak se zjevila nemocná, postižená holka, za kterou schovali sami sebe. Předstrčili Gretu před lidi celého světa a budují z ní bojovnici za lepší svět. A té chuděře to nedojde ani na tom člunu, kterým brázdila oceán sama, zatímco ti, kteří ji pověřili lítají dál letadly. Za tím vším je další balík peněz. Peněz těch, kteří chtějí z tohoto šílenství profitovat.

Jsme zajatci šílenců, kteří svou šílenost balí do balíčků dobra a ušlechtilosti. Nikdy nenazvou své cíle honbou za majetkem, protože to by jim neprošlo..

V poslední době zmítá onen uměle budovaný rasismus i světem sportu. To co se v něm v posledních měsících děje, je šílené. Zvrácené a stupidní.

Když naši fotbalisté před časem poklekli ve Skotsku, zmínil jsem, že toho všeho budou všichni, strašně moc a to velmi brzy, litovat.. Dnes se jim to vrací jako bumerang a já jsem přesvědčený, že každý z těch chlapů už pochopil čemu vlastně posloužili. Na kolenou se omlouvali za něco co sami nezpůsobili a vůbec žádným způsobem se jich to netýkalo. Ukázali druhé straně slabost a druhá strana je za to dnes trestá jak jen to jde. Dostali jsme se do fáze, kdy brutální zákrok, zločin v přímém přenosu je odsunut takřka do pozadí a kriminalizuje se člověk, kterému zřejmě ujely nervy a plácl nadávku. To se stalo pro ty cvoky rudým hadrem a pořádají hon na člověka. Neutichá to a snaží se to živit za každou cenu. Nejen, že zesměšňují samotného Kúdelu komolením jeho jména, ale zesměšňují potažmo celou naši společnost. Já se jen bojím, že nakonec bude Kúdela obětován a za nějaký přijatelný trest na tuto zvrácenou hru přistoupí. Pro dobro světa, samozřejmě. Rád bych se pletl, protože Kúdela vypadá jako odhodlaný chlapík, který nedopustí křivdu. Uvidíme..

Nejčerstvějším rasistickým počinem je označení mladých Chorvatů. Ti se rasisty stali proto, že vyřadili tým Anglie, kde samozřejmě hraje mnoho barevných hráčů..

A tady by měl nastat mezník v tom všem bláznění, myslím, že už by všichni měli vidět, že už to došlo daleko za hranice. Tady se vytváří z obyčejných lidí odpad společnosti a živí se na tom nejenom politici a různé organizace, ale i spousty dalších s drahými právníky v čele.

Už se to opravdu velice podobá psychologickému znásilnění. Hromadnému znásilnění, kde jsme to my, kdo se stává obětí tohoto skutku a to za tiché podpory našich politiků..

Nebo mi uniklo, že se třeba ministr nebo prezident zajímali o případ Kúdely a chtěli mu podat pomocnou ruku a nebo ukázat podporu jako třeba té dealerce drog vAfghánistánu?

Musíme začít být zase lidmi. Lidmi, kteří spolu táhnou za jeden provaz a to bez rozdílu původu. Člověk je člověk. Buď dobrý nebo špatný. To ostatní je už jen možnost toho, aby na tom někdo dokázal velmi slušně profitovat a zneužil tak právě toto ke svému zbohatnutí.

A je jen na nás, zda si to necháme líbit a budeme s nimi hrát tu jejich zvrácenou a ponižující hru...

Štítky článku:

prestiž 1: 16,98 přečteno 276×

0 Hodnotit článek 12

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Znásilněni rasismem

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse