Necenzurujeme.cz

26 milionů důvodů…

Pode mnohých jsme v takřka neřešitelné situaci. Spousta drobných živnostníků a řada těch středních, stojí před existenční otázkou bytí či nebytí..

Jasně, podle pana prezidenta by ti méně zdatní měli skončit, vyčistí se tím prý podnikatelské prostředí..

Nemá smysl psát, že se tím nezlikvidují jen ti podnikatelé, ale i spousta tradičních věcí a to v mnoha oborech. Jaký je rozdíl mezi rohlíkem ze supermarketu a tím od malého pekaře? Neuvěřitelný, a to ví snad i malé dítě. Zlikvidujeme-li třeba toho pekaře, může se stát, že vymizí z trhu ty naše senzační rohlíky a nahradí je navždy ty rozmrazené kydance na pultech právě supermarketů, které tam doputují z obřích pekáren, samozřejmě těch „úspěšných“ podnikatelů.

Jsme v nouzovém stavu. Všichni bychom měli být, ale jak se v posledních týdnech ukazuje, zdaleka tomu tak není. Zatímco jedni stojí před existenční otázkou, jiní na současné situaci nehorázně vydělávají. Nebudu se rozepisovat o podrobnostech, ty vidí každý, kdo vidět chce, sám..

Pronájem pozemku pro polní nemocnici s 500 lůžky je jen takovým bonbónkem a vrcholem toho všelijakého dění okolo viru..

Pandemie a samotný vir zřejmě nezasahují nejvíce dýchací cesty, ale především mozky. Jak jinak si vysvětlit, že třeba zmíněný pronájem se stal průchozím a že nemocnice nyní pláče nad ohroženou existencí?

Nechci ani spekulovat co vše by se dalo postavit za 26 milionů a jak dlouho by to mohlo veřejnosti sloužit, třeba později jako soukromé ordinace, ale prostě to nemohu pochopit. A už vůbec ne v době, kdy spousta lidí přemýšlí co dál se svým životem. A především je potřeba vidět a vědět skutečnost, že tato uniklá informace je jen jednou z mnoha jiných a možná závažnějších..

Cesta k informacím je zakletá.

Zatím občané musí sedět doma jen od devíti večer, ale co bude dál? Už straší třetí vlnou? Jak to? Jak je to možné, když ještě není za námi ani druhá a občan je nucen skoro za každou cenu se podřídit většině jen proto, aby se zmírnily následky?

Plníme nařízení a každý den se třeseme, aby nepřišla další. Spousta lidí přichází o nemalé příjmy a tiše sleduje, jak se vyvolení pakují neuvěřitelnými částkami. Obyčejný občan sedí doma a sleduje jak se ti všemocní chovají. Sleduje a tiše pláče…

Nic víc, protože jsme vystrašení. Straší nás výroky, straší nás příběhy, straší nás upravovanými fotografiemi a daty, a když to nezabírá, zakazují víc a víc. Kam až?

Nikdy jsem nepopíral, že vir tu je. Ale nelíbí se mi, že se z něho dělá zabiják toulající se noční ulicí, který si vezme každého koho máme rádi. Takový ten vir skutečně není což už v posledních dnech přiznala i řada zdravotnických organizací v čele s WHO, ale nějak postrádám reakci třeba naší vlády, on jim to nikdo ještě neřekl? A nebo se krom zpívání zakázalo už i naslouchání a čtení?

Uvidíme, každopádně jsme v nelehké situaci a její následky se projeví již velice brzy a mnozí to zjistí až ve chvíli, kdy budou brát za kliku jejich oblíbené pekárny, která už nikdy žádný rohlík nenabídne….

Štítky článku:

prestiž 1: 12,11 přečteno 235×

0 Hodnotit článek 6

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

26 milionů důvodů…

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse