Necenzurujeme.cz

A Rusáci? Ti zase kradli hodinky…

Někdy bych měl naslouchat svému vnitřnímu hlasu. Jako včera, říkal mi: „nelez na ten facebook, nelez tam, bude ti zase blbě, prdne ti cévka“. A zase jsem na něj nedal a zase jsem se přimotal do diskuze o válce a poválečném období..

Omlouvám se, ale někdy už mám opravdu pocit, že na sociálních sítích hrají prim dementi a debilové. Soudný člověk by přece nemohl na válečné zločiny německých vojáků reagovat tím, že Rusáci kradli hodinky..

Stalo se více než moderním prvkem hanit zásluhy Sovětského Svazu na osvobození nejen Evropy, ale potažmo celého světa. Kdejaký pitomeček Vám dnes bude do očí tvrdit, že svět SSSR vůbec nepotřeboval, aby byl schopen zbavit se Hitlera. Někdy máte ještě sílu diskutovat, přesvědčovat, ale i to se třeba u mne vytrácí. Přečtu si to, myslím si své a mlčím.

Nemohu však mlčet ke slovním zvěrstvům, kterých se s oblibou novodobí bojovníci světa dopouští na historii.

Nebýt toho, že prezident Jelcin byl násoska a svým obdobím se úspěšně prochlastával na úkor Rusů, mohli jsme dnes už klidně učit děti ve školách, že nás osvobodila americká armáda a SSSR hrál nějakou malou, podřadnou a bezvýznamnou roli. Jenže Jelcina bylo už dost a tak přišel ruský vlastenec Putin a zastavil západní choutky nejen na ekonomický profit země, ale i na ruskou historii, která bude díky tomu dál strašit německé občany ze spaní.

Nechci se věnovat číslům, ta si historie bude pamatovat doufám vždy, ale rád bych prohodil pár slovíček k samotné válce a k osvobození Československa.

Pokud jste neměli to štěstí a nesetkali se jako já s pamětníkem druhé světové války, už je to sice nějaký ten pátek, bylo to v roce 1984 a z hlavy to nikdy nedostanu, pak jste většinou odkázáni jen na holá fakta prostřednictvím škol. A ta se upravovala, upravují a upravovat budou. Proč? To Vám snad nemusím vysvětlovat..

Vyprávěl mi o neuvěřitelných věcech vyprávěl mi příběhy ze kterých mi jako tehdy patnáctiletému klukovi vstávaly vlasy hrůzou a já chtěl věřit tomu, že mi snad vypráví jen nějaký strašlivý film.

Vyprávěl mi jak nemohl dýchat, když někde pod Stalingradem dobyli vesnici a v místním kostelíku našli všechny obyvatele mrtvé. Mrtvé, zohyzděné, znásilněné. Děti, ženy i muže. Vyprávěl mi jak ženy a děti byly propíchány bajonety a muži neměli své genitálie, vyprávěl mi o malých miminech, která se tam mrtvá válela společně s ostatními na hromadě. Všichni ti vojáci plakali a nechtěli věřit tomu, že může na světě existovat takové zlo. Zlo o kterém se dnes píše ne jako o zločinech Německa, ale o nacistických zločinech. Ano, nacisté nebyli jen Němci, ale to oni rozpoutali peklo pekel, to oni povraždili miliony lidí. Nebyli to žádní kovaní nacisté jak nám dnes podsouvají, byli to obyčejní chlapi a kluci, mnoho z nich mělo doma manželky a děti a i přesto prováděli takové obludnosti, které je i dlouhá léta po válce pronásledovala tak moc, že spousta z nich si raději sama dobrovolně sáhla na život.

A takových vesnic nebo měst bylo nespočítaně. Nejprve fašisté obyvatelům ukradli vše co se ukrást dalo a během pár dalších dnů je vyvraždili. Hitlerova nenávist k židům a komunistům se přetavila do myslí německých vojáků a ti běsnili takovým způsobem, že by jej nedokázal přesně popsat ani sebelepší scénárista brutálního hororu.

Proč až v posledních několika letech záleží Německu na tom, aby byli umlčeny hlasy minulosti? Proč právě až teď přepisují historii?

Putin jim strašně moc vadí. Putin nenechá dopustit, aby se vytratily vzpomínky na miliony mrtvých obětí nacistického Německa, aby nezmizely z povědomí lidí zločiny, které Němci páchali.

V našich končinách se v posledních letech ještě trošku vzpomíná na Lidice či Ležáky a mě pokaždé šokuje jak naši někteří politici ochotně bagatelizují tyto zločiny a třeba se v tyto významné dny ani pietních akcí neúčastní. Proč? Aby se v Německu nehněvali..

Ti, kteří tak rádi vypráví o zlodějích hodinek si neuvědomují, že ti kluci a muži z Rudé Armády je sem přijeli osvobodit od šílené budoucnosti. Oni se neuvědomují jaké to muselo být pro přeživší třeba z již zmíněných Lidic, když se po válce vrátili domů a pronásledovaly je myšlenky na to čeho byli svědky.

Ano, blbeček by se raději hrbil s hodinkami na ruce, tomu vadí, že nepřišel o život, svobodu a lidskou důstojnost, ale o hodinky.. Je tohle uvažování vůbec reálné? Neplodí tyto nesmysly nějaký internetový robot pro něčí pobavení?

Ti vojáci Rudé Armády nemohli za to co s naší zemí po válce udělalo pár vychcánků, oni nemohli za to, že se svobodou, kterou nám přivezli na krvavé vlně až z dalekého SSSR bylo naloženo jak bylo. Oni by zcela určitě raději škádlili děvčata, chodili do školy nebo do práce. Namísto toho se vydali na cestu a to cestu pro mnohé z nich bez návratu. Miliony žen přišly o své otce, muže a syny, ale našim „internetovým bojovníkům“ záleželo a záleží více na hodinkách. I kdybychom jim tehdy dali celý orloj, bylo by to málo.

A i přesto všechno nenávidí spousta lidí Rusko a klaní se Německu. Německu, které usilovalo o to, aby žádné Československo na nové mapě světa neexistovalo. Byli jsme pro něj podřadnou rasou a jen některým by se dostalo výsady dál žít a sloužit svým novým pánům..

Jsou věci, které nelze odpustit a válečné zločiny Německa jsou na samém vrcholu. A Němci to moc dobře vědí, a i přesto už zase mají choutky ovládat Evropu. A Evropa? Evropa se jim klaní a ustupuje.

Jsme nepoučitelní……

 

P.S.: Všichni, ano naprosto všichni, kteří se podíleli na našem osvobození si zaslouží naši úctu a tichou vzpomínku.

Štítky článku:

prestiž 1: 42,70 přečteno 853×

0 Hodnotit článek 60

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

A Rusáci? Ti zase kradli hodinky…

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse