Necenzurujeme.cz

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Před pár dny nám oznámila, ať se připravíme, tedy naše republika, na dlouhou válku s Ruskem, a masivní přesuny i pobyt vojsk NATO na našem území.

Ne, nejde zase o metaforu podle premiéra, ani o šíření poplašné zprávy, protože to by již dávno reagoval  Rakušan. Jde o prosté oznámení, že půjdeme do války. Poslouchal jsem reakci předsedy strany PRO na to nadělení, a můj devítiletý vnouček si něco kreslil. Nevypadal, že ho poměrně tiché povídání zajímá, a už vůbec ne, že mu slova dávají nějaký smysl. V noci pak, zatím co většina národa klidně spala, on sebou v posteli házel, až se probudil. Na otázku co se mu zdálo, odpověděl: Tatínek šel do války, a už se nevrátil. Na náš domek a chalupu spadly rakety. Hleděl jsem jak opařený a uvědomil jsem si možnou souvislost s tím, co slyšel. Když včera odjeli, poslechl jsem si znovu reakci pana Rajchla na oznámení, že se staneme bojištěm v možná poslední válce, ale o raketovém útoku ani o bombardování tam nic nebylo. Nevím, co všechno spředlo jeho sen, ale vím, že zatím, co se budil strachy, my jsme klidně spali.

Musel jsem o tom napsat, protože veškeré moje snažení je motivováno obavou o osud mých i cizích vnoučat, která se mohou stát obětí naší zbabělosti, nezodpovědnosti, lhostejnosti, pohodlnosti a hlouposti. Zasypáváme je hračkami, dopřáváme jim všechno možné, ale bereme jim budoucnost. Slova ministra války není možné vyložit jinak než oznámení přímého zapojení se do války.

Moje maminka mi několikrát řekla větu: To pochopíš, až budeš mít své děti. Vždy se mě to dotklo, bez ohledu na to, kolik mi bylo roků. Moje  vlastní děti potvrdily, že měla pravdu. Matky a otcové, paní Černochová nikdy některé věci nepochopí! Tak dál spěte a sněte svůj sen o šťastné budoucnosti svých dětí, vždyť smrt ve spánku je tak milosrdná.

Štítky článku:

prestiž 1: 17,27 přečteno 322×

0 Hodnotit článek 12

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Ministryně Černochová a sny dětí – které ona nemá

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse