Necenzurujeme.cz

Kolik nás stojí plošné testování dětí ve školách

Začátkem května jsme vám přinesli statistiky, kolik stálo dubnové covid testování dětí před ranní výukou. Výsledky si můžete připomenout zde. Měsíc s měsícem se sešel a my už víme, kolik stálo testování dětí za celý měsíc tohoto nařízení, tedy od 12. 4. do 10. 5. Držte si klobouky!

Iniciativa Vraťme děti do škol disponuje čísly ze všech 14 krajů ČR z daného období. Bylo provedeno 3 747 7415 AG testů. Pozitivních jich vyšlo 1363. Podíl pozitivních testů ze všech provedených je tedy 0,0364 %. Toto procento kleslo po potvrzení pozitivity dalším testem dokonce na pouhých 0,0147 %, resp 551 pozitivních osob.

Falešná pozitivita AG testů z tohoto vychází na více jak 59 %, náklady na jednoho pozitivního žáka pak na více jak 238 000 Kč!

Za pořízení AG testů do základních škol ve zmiňovaném období se utratilo ze státního rozpočtu neuvěřitelných 170 000 000 Kč!

Školy se jako doupě pandemie covidu neprokazují

Pamatujete na strašidelné zvěsti predikující školy jako základy pandemie, kvůli kterým byly téměř rok zavřené? Tak toto jsou reálná čísla!

Navíc, i přes toto superdrahé testování bez jakéhokoliv smysluplného výsledku musí všechny děti sedět celý den ve školách s respirátorem. Nevěří snad naše vláda testům, nebo nevěří očkování? Znáte někdo jediný důvod, proč negativně testované dítě musí sedět celý den v respirátoru vedle dalších negativě testovaných dětí?

Prostudujte si kompletní informace k antigennímu testování na základních školách ve zmiňovaném období.

Kdo za děti bude bojovat? A kde je ministr školství?

Byť se nám střídají ministři zdravotnictví jako na kolovrátku, jsou jejich jména známější než jméno ministra školství. Po něm není v pandemii téměř vidu ani slechu. Ve prospěch dětí nikterak veřejně nebojuje, vidět nejsou ani žádné odborné pedagogické organizace požadující otevření škol nebo neomezování dýchání. Ozval se alespoň Svaz měst: „…zkušenosti z minulých týdnů potvrzují, jak náročné je pro děti trávení celé výuky v rouškách, a to jak psychicky, tak fyzicky,“ uvedl předseda svazu František Lukl. V dopise ještě upřesňuje: „…máme informace, že u některých dětí dochází ke kolapsům, zvracení, krvácení z nosu… toto opatření je za stávající situace a kontextu nadbytečné a neproporcionální.“

Nesmyslnost plošného testování v porovnání severských zemí

COVID zápisky: Dánsko, Norsko a Finsko. Severské státy s podobnou strategií proti covidu, ze kterých se vymezuje jen Dánsko, extrémním PCR testováním. Dánsko testuje 6krát víc než Finsko a Norsko. Dánsko má více případů a případy rostou. Toto teoreticky může být tím, že více testují.

Dánsko má aktuálně srovnatelný počet úmrtí jako Finsko a Norsko. Počet úmrtí je u vyspělých zemí celkem porovnatelná veličina. Dánsko očkuje podobně rychle jako Finsko a Norsko, má podobné lockdowny.

Jaký efekt má tedy to, že v Dánsku navíc 6krát více testují? U nás lidé obhajují plošné testování tím, že je levnější než lockdown. Ve kterém státě na světě testování zabránilo lockdownu? Smysl plošného testování bezpříznakových lidí bez epidemiologického kontaktu mi uniká. Neznám žádná data, která by ukazovala nějaký významný přínos. Kromě toho, že je to neskutečně otravné, nepříjemné a obtěžující, a neskutečně drahé.

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Kolik nás stojí plošné testování dětí ve školách

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse