Necenzurujeme.cz

Piráti chtějí znovu zavést kádrové posudky

Ačkoliv Piráti kritizují Babiše za komunistické manýry, jsou to zejména oni sami, kdo směřuje stále více doleva. A tím nemyslím jen panoptikum s jejich marxistickým kandidátem Tožičkou. Teď nám hodlají znovu vnutit jeden ukázkový výdobytek normalizace.  

 

My z mladší generace to již naštěstí nepamatujeme, ale starší ročníky si jistě vzpomenou na kádrové posudky – dokumenty o zaměstnancích, kde bylo popsáno, jaké má daný soudruh politické postoje a zejména zda nejsou jeho názory jaksi „závadové“ vůči KSČ. Podle těchto posudků se rozhodovalo, pokud se někdo např. ucházel o lepší místo.

 

Zdálo by se, že jsou ozvěnou minulosti. Bohužel tomu tak není. Vrátily se. A navíc odněkud, kde by to mnozí nečekali.

 

Piráti na svých stránkách přišli se zdánlivě neškodnou příručkou, kde radí, jak vybírat mezi uchazeči na vlivnější místa na státních úřadech, ale i v soukromých firmách. Navrhují každého uchazeče pořádně prolustrovat, projít mj. i jeho profily na sociálních sítích a podle výsledku se rozhodnout o případném přijetí. To by nebylo samo o sobě tak hrozné, kdyby tam nezmiňovali, že jedním z kritérií pro výběr uchazeče je to, aby nebyl příznivcem „extrémistických“ hnutí nebo aby nesdílel články z „dezinformačních médií“.

 

Přeložme si nejprve tyto pojmy z orwellovské novořeči do češtiny:

 

Extremisté“ je hanlivá nálepka pro ty politické strany a spolky, které chtějí prosadit skutečnou změnu, řešit příčiny problémů a ukončit současný korupčně-mafiánský systém – což samozřejmě mnohým vlivným osobám vadí a snaží se podobné strany touto nálepkou, šířenou přes média nebo přes Hamáčkovo vnitro, očernit.

 

Dezinformační weby“ je nálepka pro taková média, která uvádějí i témata a informace, které se z hlavnoproudých médií nedozvíte (protože kmotři stojící za velkými médii nechtějí, aby se lidé tyto informace dozvídali) – ukázkovým příkladem je kauza lithium v roce 2017, kdy před námi velká média tajila tunel za biliony korun a občané se o tom dozvěděli jen díky alternativním médiím.

 

A teď si uvědomme, co návrh Pirátů vlastně znamená. Doporučují, aby politické názory uchazeče opět hrály roli v tom, zda dostane místo. Prosazují, aby příklon k určitému názorového proudu nebo pouhé šíření určitých informací byly zaznamenány v novodobém „kádrovém posudku“. Jinými slovy: Piráti chtějí, aby nikdo s „nevhodnými“ politickými postoji nemohl zastávat vyšší funkce. Což je to samé, co jsme zde měli před rokem 1989.

 

(Ne)vážení Piráti, pokud kritizujete Babiše za komunistické manýry, zameťte si před vlastním prahem. Nejtvrdší levicí a největšími extrémisty v ČR jste právě vy.

 

A hlavně: Netvrďte o sobě, že jdete proti systému. Jste plně prosystémovou stranou a teď navíc požadujete, aby ti, kdo jdou proti systému, nemohli pracovat na lepších pozicích. To už tu jednou bylo. A opravdu to zde nechci znovu.

 

Štítky článku: KSČpolitikasluníčkářisvobodazákony

prestiž 1: 21,92 přečteno 1 935×

7 Hodnotit článek 23

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Piráti chtějí znovu zavést kádrové posudky

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse