Necenzurujeme.cz

Diskuse

Manželství homosexuálů - názor lesby

Je nám líto, ale interní diskuse k tomuto článku už byla uzavřena.

.

2xs 414

>společné příjmení, o vdovské důchody nebo společné vlastnictví
---článek téhle rozumné lesby jsem "olajkoval". ale k citované sadě "problémů ke zlepšení": jestli toto jsou zásadní "problémy" té minority, tak by bylo vhodné se zamyslet, jestli to náhodou nemůže být tou odchylkou... zbytkovými pár rozdíly mezi dvěma diametrálně odlišnými uspořádáními co do funkce. Jde o nepatrné zbytečky výhod manželství. A výhoda je proto výhodou, že někdo ji má (zaslouženě) a někdo ji nemá.
Navíc:
Společné příjmení si mohou zajistit snadno - jedna si zažádá o změnu a je to.
Když někdo není vdova, nemůže chtít stát pumpovat o vdovský důchod. Ten je ostatně míněn jako dávka kompenzující absenci (spolu)živitele rodiny... plus též sirotčí důchod.
Společné vlastnictví čehokoliv si lze zajistit smlouvou + viz též poslední vůle a dědictví. (mimochodem i mnoha hetero* to připadá spíše jako přítěž, například z hlediska ručení za nevítané dluhy jednoho z nich).
---Takže problém neexistuje. Jinak rozumně myslící autorce bych navrhnul, aby se nesnažila dvě různé věci učinit naprosto stejnými. Protože prostě stejné nejsou. A práva jsou za nějaké povinnosti a zásluhy, případně jako podpora společensky žádoucího oproti tomu ostatnímu. A že není důvod podporovat něco okrajového, společensky vlastně nežádoucího, to je zřejmé. - Co se podporuje, toho přibývá... taková už je ekonomická zákonitost. Možná i proto (pro již naprosto nedostatečnou podporu manželství a rodin) je zde tak malý zájem o manželství a rodiny (raději žití na hromádce bez jakýchkoliv závazků, bez jasného rozhodnutí a bez trvanlivosti). Nechceme tedy stále víc a ještě víc odměňovat 0,04% ani nějaké jiné deviace, nýbrž zoufale potřebujeme chránit a podporovat zdravé, přirozené rodiny - jak autorka velmi správně postřehla a popsala.

(0)