Necenzurujeme.cz

Co když Drahoš najmenuje aktivistické ústavní soudce?

Tento článek je především určen nevítačům, kteří se ovšem natolik hrozí „spojenectví Zemana s Babišem“, že to jsou ochotni raději hodit Drahošovi či k volbě nejít.

Je v první řadě třeba oprostit se od emocí a nazírat na problém chladným rozumem. Ten mi říká, že pokud bude Zeman znovu zvolen prezidentem, odpadne problém, zda Babiš podpoří jeho či nějakého protikandidáta, takže podle mého přesvědčení Zemanova „náklonnost k Babišovi“ postupně ochladne, na což je do jara spousta času.

Naopak vítězství silně probruselského Drahoše, jehož jsem si dovolil přejmenovat na „euroháchu“, by mohlo otevřít cestu hrozbám dlouhodobějšího charakteru, zejména pokud jde o masovou imigraci a islamizaci. Je hezké se chlácholit tím, že prezident těch pravomocí vlastně až tolik nemá a zredukovat je na otázku (ne)držení Babiše u moci.

Ovšem minimálně jednu zásadní pravomoc má, totiž jmenování ústavních soudců, které pak ještě schvaluje senát. Již několik let se náš Ústavní soud chová poněkud aktivisticky a své pravomoci pojímá velmi široce.

 

Ústavní soud dal rodičovská práva gayům. Dítě jim odnosila náhradní matka

 

A z éry Nečasovy vlády:

ÚS rozhodl, že lidé s nadprůměrnými příjmy mají brát vyšší důchody

 

A stačí, aby pana Drahoše napadlo (on už mu to nějaký ten „spiklenecký rádce“ jistě nadhodí…) jmenovat pár „aktivistických“ ústavních soudců, pro něž je sluníčkový světonázor mnohem víc než litera zákona, včetně našeho ústavního pořádku…, a už to pojede. Detence imigrantů porušuje jejich lidské právo na svobodu pohybu, takže zrušit, že o nich nic nevíme, to nás nezajímá, ideologie vždy až na prvním místě! Naše legislativa je diskriminační vůči „nemužům“ a „neženám“, takže šupem zavést třetí pohlaví!

Třetí pohlaví patří do úředních dokumentů, tvrdí německý ústavní soud

Naše imigrační politika je příliš přísná a porušuje lidská práva, takže pod lidskoprávními záminkami seškrtat, co se dá, a donutit tak parlament přijmout více promigrační legislativu.

Soud pozastavil Trumpův plán vystěhovat část nelegálních imigrantů

A na tohle je zapotřebí ve 2. Kole prezidentské volby pamatovat a opravdu vážně se zamyslet, jestli je skutečně ta hrozba údajné „babišizace se Zemanovou podporou“ tak reálná, nebo zda je oním skutečným problémem sluníčkově probruselský světonázor pana Drahoše.

V kontextu USA se alespoň otevřeně mluví o „konzervativních“ a „liberálních“ soudcích jejich nejvyššího soudu. Ovšem u nás si stále hrajeme na to, že ústavní soudci jsou přece „moudří, nestranní, objektivní a nezávislí“! Je také velmi povážlivé, že v souvislosti s prezidentskou volbou se otázka jmenování ústavních soudců v podstatě vůbec nediskutovala! Ovšem aktivistický ústavní či nejvyšší soud může nadělat mnohem víc škody než sto Babišů, protože proti jeho zásahům do zákonů není odvolání!

Když parlament schválí nesmysl, je možné jej zase zrušit. Ovšem když jednou rozhodne Ústavní soud, že třeba homosexuální páry musí mít stejné právo na adopci jako páry heterosexuální, tak s tím nejde nic dělat, i kdyby se ukázalo, že homo-adopce jdou proti zájmu dítěte. Ani 99 procent poslanců a senátorů, i kdyby stokrát chtělo, s tím už pak nehne! A podobné je to v otázce náboženská svoboda versus islámský fanatizmus, migrační politika a mnoho jiných věcí. Jenže mnoho lidí to stále nechce vidět, což je velmi znepokojivá situace.

 

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Co když Drahoš najmenuje aktivistické ústavní soudce?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse