Necenzurujeme.cz

A kdo bude monitorovat dezinformace „z druhé strany“?

Na webu Českého rozhlasu jsem narazil na „výživný“ článek s mnoha příklady dezinformací či „dezinformací“, ovšem…

Jako obvykle, cíleně se uvádějí příklady výlučně z tábora vlastenců, kritiků masové migrace, kritiků USA, příznivců Trumpa či z obligátních „proruských zdrojů“, viz zde.

Najdeme tam stížnosti na konspirační teorie podle hesla – co konspiračka, to dezinformace -, do „dezinformací“ jsou zařazovány rozhovory s celebritami, přičemž se nepřihlíží k tomu, že názor kohokoli není zpravodajství, a ohledně migrační krize zkoumají jen zprávy k migraci či migrantům kritické.

Ovšem, když nějaké médium se mnou udělá rozhovor, kde prohlásím, že podle mého přesvědčení je Země placatá a podpírají ji dva sloni…, je to skutečně dezinformace? Já tvrdím, že se nejedná o dezinformaci, prohlašující objektivní skutečností, že Země je placatá, ale že jde o pravdivou informaci o tom, že Mikulášek si myslí, že Země je placatá. A je úplně jedno, jestli Mikulášek věří totálním nesmyslům, podstata je v tom, že otisknout to, co si XY myslí, ať už jsou názory a myšlenky XY pravdivé či nepravdivé, je v pořádku, protože názory nejsou zpravodajství.

Také se mi silně příčí, když se vytahují jen články s protimigrační tématikou, např. o možné vině USA za masovou migraci do Evropy…, ale naprosto se opomíjí tvrzení jasně usvědčená ze lži typu – teroristé sem nejdou s uprchlíky, ale přilétají první třídou…, no-go-zóny neexistují, většina uprchlíků má dobrou kvalifikaci a pomůže naší ekonomice, atd., atd.

Je jasné, že falešné zprávy a výmysly lze najít na obou stranách, jejich autoři mohou mít různé motivy, ať už zábava (kolik lidí se na to „chytí“…), nebo třeba provokace (budu šířit zjevné protimigrační hoaxy, aby se pak mohlo tvrdit, že odpůrci migrace věří lžím a dezinformacím…), nebo skutečný vztek na „západ“, jehož nositel se sníží až k šíření falešných zpráv, příp. zde mohou být finanční motivy (je to atraktivní, zvedne mi to čtenost, zavděčím se svým šéfům/vládcům a ti mi za to něco „dají“…).

Ovšem problémem našich „velectěných elit“ je, že tyto dezinformace, hoaxy, fake news apod. hledají jen a pouze u svých oponentů. Proto je třeba, aby se již konečně začaly monitorovat podobné lživé/polopravdivé články/výroky/rozhovory i na straně „elit“, médií hlavního proudu a zastánců současného západního establishmentu.

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

A kdo bude monitorovat dezinformace „z druhé strany“?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse