Necenzurujeme.cz

Demokracie a barbarství

USA varují před možným ruským nasazením zbraní hromadného ničení a před falešnými informacemi z Kremlu. V Turecku se má jednat také o jaderných elektrárnách.

Švýcarská televize www.srf.ch: USA varují před možným ruským nasazením chemických a biologických zbraní, podle americké vlády si k tomu Moskva chce vydláždit cestu šířením nepravdivých informací (tomu předcházelo v Rusku zpřísnění postihů za svobodné vyjádření názorů, resp. za cokoliv, co nebude Kremlem oficiálně povoleno, a odtržení ruských občanů od internetového spojení se světem).

V Turecku (Antalya) mají dnes jednat ukrajinský a ruský ministři zahraničí (Kuleba - Lavrov) za účasti tureckého ministra zahraničí M. Gavusoglu. Podle šéfa Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) R. Grossiho se zde má jednat také o situaci kolem dvou ukrajinských jaderných elektráren (Černobyl a Záporoží) v rukou ruských vojsk. Poté, co byl přerušen přenos dat z černobylské JE, nyní byl přerušen také automatický přenos dat ze záporožské elektrárny, takže není přehled o ev. radiačním úniku.

Na obou místech je uskladněno velké množství jaderného materiálu ve formě spálených nebo čerstvých jaderných palivových souborů - uvádí rakouská televize www.orf.at

Německá redakce www.faz.net: USA varují před ruským nasazením zbraní hromadného ničení; podle Bílého domu Rusko obviňuje USA z výroby biologických zbraní na Ukrajině.

USA přemisťují dva raketové systémy z Německa do Polska.

Mezinárodní agentura pro atomovou energii ztratila kontakt i s druhou ukrajinskou jadernou elektrárnou obsazenou Ruskem. V Turecku se má jednat i o tomto tématu.

Švédská televize www.svt.se: Švédská vláda svolala tiskovou konferenci, témata nebyla předem ohlášena.

V současnosti představují ukrajinští uprchlíci nejméně 2,2 miliónu lidí.

Ruské ministerstvo obrany sdělilo, že Rusko se již nebude podílet na činnosti Rady Evropy, domnívá se, že NATO Radu Evropy "podkopává"; redakce uvádí, že Rada Evropy slouží oblasti lidských práv a demokracie.

Mluvčí Kremlu: Poté, co USA vyhlásily Rusku ekonomickou válku (USA a UK se vzdaly dodávek ruské ropy a plynu), Kreml chystá tvrdou reakci. "Západ může očekávat tvrdou reakci," (informuje o tom také např. Echo24.cz).  Svým občanům Rusko tvrdí, že např. útoky na ukrajinské nemocnice jsou fake news. 

Mezinárodní trestní soud v Haagu se dále zabývá důkazy o genocidě, válečných zločinech a zločinech proti lidskosti, páchaných Ruskem na Ukrajině. (Mj. tu byl zraněn při ruských útocích švýcarský novinář, ač měl na voze označení Press; musel být převezen do nemocnice - podle švýcarské SRF.)

Moje pozn.: Demokratické státy se až dosud dlouhodobě věnovaly vyjednávání při různých sporech a konfliktech na různých územích světa. Ponechme nyní stranou, jaké všechny motivy - vedle snahy dosáhnout míru - se tu a tam promítaly. V současnosti je nejpalčivější otázkou: v minulosti se ukázalo, že s A. Hitlerem nebylo možno vyjednávat, místy se zkoušelo jednat s některými jedinci kolem něho, dnešní situace je v podstatě stejná. Pan Putin nemá v pořádku svou psychiku a ničí nejen Ukrajinu - ohrožuje celý svět. 

SRF: Švýcarsko vyhlásilo sbírku finančních prostředků pro Ukrajinu - za dva dny občané darovali přes 82,6 miliónu CHF.

 

 

 

Štítky článku: válka

prestiž 1: 4,10 přečteno 365×

6 Hodnotit článek 2

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Demokracie a barbarství

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse