Necenzurujeme.cz

Bez injekce do gastro s testem

Rakousko ode dneška pouští neočkované na více míst. Zvláštní komise bude hodnotit, zda povinné očkování je ještě ústavně přiměřené. Vážný průběh covidu má 194 pacientů.

www.worldometers.info/coronavirus/country/austria: ze 302 866 aktivních případů je na JIPkách 194 covid-pacientů. 18. února registrováno přes 31 000 pozitivně otestovaných a 34 úmrtí, 17. února přes 30 000 infikovaných a 32 úmrtí.

Už z této stručné informace vidíme, že nákazou omikronem prochází významná část populace, aniž by tomu mohla zabránit dlouhodobá diskriminace neočkovaných v podobě, kdy nesměli chodit takřka nikam, stejně tak šíření nákazy nebrání plošné testování na pracovištích a ve školách. Stále více rakouských politiků a odborníků tlačí na ukončení plošných testů u bezpříznakových a zrušení karantény pro kontaktní osoby.

www.sozialministerium.at: Ministerstvo zdravotnictví informuje (Coronavirus, Massnahmen): od 19. února místo pravidla 2G (jen očkovaní a uzdravení) bude pravidlo 3G (i neočkovaní mohou s negativním testem např. do restaurace, na kulturu, sport aj., ale jsou povinné respirátory, pokud se zrovna nejí).

Od 5. března se plánuje zrušení 3G - vstup na různá místa by neměl být již omezen, také se nebude limitovat počet osob, žádná všeobecná uzavírací hodina, otevřou se noční podniky, bude povolena konzumace na akcích. Respirátor by měl zůstat v supermarketech, na poště, v bance a ve veřejné dopravě, v dalších vnitřních prostorách bude doporučen. Více opatření má být v nemocnicích a sociálních ústavech. 

Pro vstup do Rakouska pravidlo 3G, tedy covid-pas, ale cestovatelé by si měli ověřit bližší podmínky, zda v EU uznávaná platnost covid-pasu bude kompatibilní s vnitřními pravidly v Rakousku. Zde totiž k platnosti očkování po dobu 9 měsíců je třeba mít doplňující dávku aj.

www.orf.at/corona/stories/3247104: gastro, sport, turismus, služby, kultura - i jen s negativním testem, ovšem Vídeň jde vlastní cestou a ještě zachovává 2G (jen očkovaní a uzdravení). Tzv. zelený pas je platný ještě 6 měsíců, až po 3. dávce 9 měsíců. 

Ukazuje se, že i Rakousko zápasí s nedostatkem pracovníků (např. zdravotníci), když musí i jako bezpříznakoví do karantény, takže v kritické infrastruktuře mohou kontaktní osoby dál pracovat, když se denně testují a mají respirátor. 

Návštěvníci v nemocnicích a sociálních ústavech - ještě pravidlo 2G Plus (očkovaní a uzdravení mají mít navíc i test, buď PCR nebo v nouzi antigentest (osobně to považuju za přečin proti lidskosti, pokud se neočkovaným upírá kontakt s rodinou); v nemocnici je povolen jen jeden návštěvník za den, v ústavech 2 návštěvníci na den.

Od 21. února by už žáci jakéhokoli věku neměli nosit roušky ve třídách, jen o přestávkách a v budovách (kromě sportu), učitelé mají mít roušku (respirátor); učitelé a děti se budou dále testovat (diskutuje se o zrušení testování na konci března). Stejně tak se zatím  testují i zaměstnanci v práci (možná to zanikne po 5. březnu?). 

Rakousko si nadměrným testováním bezpříznakových udržuje uměle dojem "pokračujícího šíření nákazy", ovšem v počtu hospitalizací se situace jeví jako příznivá; méně příznivý je denně hlášený vyšší počet covid-úmrtí.  (Německý lékařský časopis www.aerzteblatt.de měl nedávno článek o nové studii, která prokazuje, že rozhodující jsou genetické dispozice člověka, zda u něho po setkání s koronavirem či jinými respiračními viry bude lehký či vážnější průběh infekce.)

www.politik-live.at/regierung/schulen-minister-verkuendet-jetzt-weitere-lockerungen/511081135: po Velikonocích by měly zaniknout roušky ve školách; pokud se ministři zdravotnictví a školství shodnou, zcela zanikne karanténa. 

www.oe24.at: zahajuje svou činnost komise podle zákona o povinném očkování, budou v ní dva lékaři a dva právníci.

www.kleinezeitung.at (18.2.): zákon o povinném očkování byl přijat 80% většinou v Národní radě; po jeho kritice vládní politici poukazují na to, že je konstruován tak, že nabízí různé možnosti jeho zavedení, umožňuje průběžné hodnocení situace, bude se přezkoumávat jeho ústavní přiměřenost a ospravedlnitelnost, rovněž to, zda je očkování vhodným prostředkem. 

www.wochenblick.at: Uplynula lhůta, k níž měl ministr zdravotnictví Mückstein dodat ústavnímu soudu odpovědi na otázky soudců (viz mé předchozí příspěvky; soudci zkoumají, na jakých konkrétních datech - důkazech vláda rozhoduje). Ministr trvá na pokutování neočkovaných po 15. březnu. Vláda chce dosáhnout 90% proočkovanosti (moje pozn.: pokud je nyní cca 70 % Rakušanů očkováno, pak počet uzdravených z infekce už překročil 2 milióny, např. Švýcarsko a skandinávské země počítají s tím, že přirozená imunita uzdravených doplní kolektivní imunitu vedle očkovaných; Švýcarsko ještě nemělo 70 % očkovaných, ale při připočtení uzdravených zdejší politici předpokládají, že 90 % populace je imunní).

www.wochenblick.at/brisant/17-jaehriher-tot-nach-corona-stich-myokarditis-festgestellt-aber-nicht-die-ursache (17letý zemřel po covid-injekci, byla konstatována myokarditida, ale nikoli příčina úmrtí).

Redakce informuje o dvou úmrtích nezletilých (12letý a 17letý, nejmladší se zřejmě ještě nedostal do úřední zprávy) krátce po očkování vakcínou Pfizer. U jednoho chlapce měla být konstatována zástava srdce, u druhého zánět srdce, ale výsledky pitvy podle příslušného úřadu (BASG) "údajně nejsou jasné" nebo "konečné hodnocení ještě není možné".

Vedoucí úřadu (BASG, spolková agentura bezpečnosti zdravotnictví) Christa Wirthumer-Hoche uvádí, že jen v málo případech se dává podnět k pitvě, ta může být nařízena úředním lékařem nebo nemocnicí. (Uvedená redakce má i články k tomu, že někteří rakouští lékaři se měli přiznat, že nehlásí všechny vedlejší účinky po očkování, protože prý na to nemají čas. Dále zveřejnila, že vedení lékařské komory údajně hrozí lékařům, kteří by občany informovali o vedlejších účincích vakcín, postihy, někteří lékaři to měli svým jménem potvrdit.)

Dále redakce poukazuje na to, že podle Europäische Mortalitäts-Monitor (EuroMomo) narůstá úmrtnost u dětí do 14 let, avšak i ve skupině 15-44 let se to (údajně) projevuje.

Pro ověření tvrzení ve Wochenblick jsem si pročetla poslední úřední zprávu BASG o vedlejších účincích za období 27.12.20-11.2.22 (www.basg.gv.at, Bericht Nebenwirkungsmeldungen):

Na 17,8 miliónu dávek 47 373 hlášení podezření na vedlejší účinky v časové spojitosti s očkováním; u věku 5-11 let 86 hlášení, 12-15 let 328, 16-17 let 316 atd. Míra hlášení celkově 2,6 na 1000 dávek, např. u AstraZeneca to je 11,9 hlášení.

Např. u 2210 očkovaných byla nutná hospitalizace, u 518 po očkování život ohrožující stav, u 217 hlášen zánět srdce (myokarditida) - vč. asi 6 úmrtí; 323 ochrnutí (obličej aj.; uzdravit se zatím mělo 165 z těchto případů); 263 úmrtí aj.

U dvou případů úmrtí podle BASG existuje spojitost s očkováním, jedná se o vakcínou indukovanou trombotickou trombocytopenii; u 200 případů úmrtí ještě nebyly objasněny okolnosti či se nezískaly další informace nebo probíhá šetření. 

Zdá se, že úřad sděluje o něco více informací u nejstarších, méně u mladších postižených po očkování. Např. k úmrtím osob od 80 let: v tomto věku se očekává úmrtí po očkování (za týden) u rizikových osob 3,5 případu na 1000; lze očekávat, že za týden v tomto věku dojde k 290 úmrtím bez ohledu na očkování.

K 217 hlášeným případům zánětu srdce: některé tyto případy se týkaly věku od 70 - 80 let, někdy v kombinaci např. s G.-Barré syndromem; myokarditida po očkování byla zjištěna také např. u 33leté zemřelé osoby, ale podle úřadu nebyla příčinou smrti. 

83 pacientů se zánětem srdce po očkování se uzdravilo, u 128 se zatím neví o dalším vývoji. U 17letého zemřelého byla konstatována myokarditida, ale příčina úmrtí neznámá. 

Nejsem lékař, ale téměř celý život jsem působila jako redaktorka odborného časopisu pro lékaře a zdravotníky. Někdy jsem s nimi probírala téma ověřování příčin úmrtí pacienta: může jít o více příčin - závada ve vakcíně (např. horší šarže), chyby při očkování, "razantnější" reakce vakcíny může zhoršit stav člověka s různými nemocemi, ale také např. chyby v urgentní péči po výskytu nežádoucích reakcí. 

Rakouské zprávy o vedlejších účincích covid-vakcín se v něčem podobají zprávám německého Institutu P. Ehrlicha: u starších postižených se spíše usuzuje na jejich celkově horší zdravotní stav, vážnější nežádoucí následky po očkování u mladých se moc nevyjasňují. Pokud pitva neodhalí vážný zdravotní problém u jedince (který o něm nemusel vědět), úmrtí či trvalé postižení zůstávají v úředních zprávách otevřenou otázkou. "Po pitvě byla konstatována myokarditida u 17letého, ale příčina úmrtí zůstává neznámá," - podle mne tedy úřad nechce přiznat, že zánět srdce vedl ke smrti, anebo nechce přiznat, že mohlo dojít k chybě v nemocniční péči. Někdy se může spolupodílet více příčin.

 

Štítky článku: Covid

prestiž 1: 7,55 přečteno 199×

1 Hodnotit článek 2

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Bez injekce do gastro s testem

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse