Necenzurujeme.cz

Jisef Sláma Trikolora: Miloši Zemanovi za vše dobré děkuji.

Miloš Zeman končí ve funkci prezidenta republiky, slušný člověk poděkuje. Miloš Zeman , předseda sněmovny, předseda vlády, předseda ČSSD, prezident republiky, tím vším Miloš Zeman byl a byl určitě rád. Osobnost provokující, pobuřující a i inspirující, nebyl nudnou šedou myší. 

Zeman přesvědčený keynesiánec , bytostný sociální demokrat, levičák do morku kostí jistě stál na pomyslné druhé straně politického spektra. Mnohdy jsem si s jeho výroků či kroků zoufal, kroutil hlavou skoro dupal nohama. Přesto přes to všechno musím konstatovat že si ho nesmírně vážím a respektuji. Prokázal v první řadě jednu věc kterou mám rád, politice rozuměl a rozumí, tudíž v ní nejen že zaujmul místo, ale jak vidno zapsal se i do dějin. Miloš Zeman je výjimečně sečtělý, chytrý a inteligentní.

Ač v devadesátých letech svou opoziční rétorikou mohl působit až dogmaticky následně opoziční smlouvu jasně dokázal že není demagog ani fundamentalista ale racionální politický hráč, člověk který si je vědom politických reálií a skutečností , musím zdůraznit že já osobně pokládám opoziční smlouvu za legitimní politickou dohodu nikoliv za jakési zlo či konec světa. Tato doba prokázala další jednu věc, že jde dělat politiku bez podrazu a že držet dané slovo není na škodu, možná také šlo o to, že to byla dohoda dvou skutečně silných osobností Václava Klause a Miloše Zemana, kterých se nám nějak nedostává, jejich velikost politickou ale i intelektuální nikdo hned tak nepřekoná, jen když se kouknu na obsazení nejvyšších ústavních funkcí, je to ve srovnání s těmito dvěma okresní přebor.

Nebyl jsem zastánce přímé volby prezidenta, nadále si myslím že je to nepřirozený, umělý prvek našroubovaný do naší Ústavy.  Na druhou stranu jsem dvakrát za sebou Miloše Zemana volil, ani jeden jeho protikandidát nedosahoval jeho kvalit a schopností. Ne za vše i v úřadu prezidenta lze Miloše Zemana chválit, ale je vždy slušnost za to dobré poděkovat. Děkuji pane prezidente za vše dobré co jste vykonal.

Josef Sláma, místopředseda Trikolora

Štítky článku: TrikolóraZeman

prestiž 1: 15,12 přečteno 227×

0 Hodnotit článek 10

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Jisef Sláma Trikolora: Miloši Zemanovi za vše dobré děkuji.

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse