Necenzurujeme.cz

A co s tím chcete dělat dál?

Předem, než se pustím do psaní k tématu o kterém chci dnes napsat, bych velice rád upozornil všechny čtenáře, že nahlížím na každou válku, chcete- li vojenskou operaci, jako na zločin proti obyčejným lidem, a to bez rozdílu stran konfliktu...

Každý den unikají na internet videa. Videa z Ukrajiny a nebo Ukrajinců, kteří měli štěstí a unikli z válečné vřavy v jejich domovech. Videa, na kterých otevřeně popisují, a je úplně jedno zda ruským vojákům, novinářům a nebo zahraničním štábům, co s nimi prováděli ukrajinští vojáci a soukromé prapory. Dnes jsem viděl mluvit starší paní, takovou hodnou babču už od pohledu a neudržel jsem slzy, když popisovala jak je drželi násilím ve sklepě o hladu a ve strašlivé zimě ze které mají omrzlé nohy a ruce. O příšerném marastu, ze kterého když se pokusil někdo utéct, byl okamžitě zastřelen a bylo jedno zda to byl muž, žena a nebo dítě. Starci a stařenky, které ze zoufalství situace ve které se ocitli pocítili touhu se zachránit za jakoukoliv cenu. Mnoho z těch lidí na videích hovoří o rozmístění ukrajinské armády ve školách, nemocnicích, mezi civilními domy ze kterých ostřelují Rusy. Mluví také o tom, že mnoho civilních domů a budov zdevastovaly ukrajinské rakety a granáty..

Ano, na začátku celého toho odporného konfliktu jsem byl se svým pohledem opatrný a mohl jsem si i myslet, že je to jen ruská propaganda na obhájení válečných zločinů. Jenže čas teče a videí přibývá, přibývá i zdrojů a jednotlivých nebojácných žurnalistů z celého světa. A to mi asi nebude chtít někdo namluvit, že se jedná o agenty Ruska, že ne?

Však žijeme v jednadvacátém století a máte každý možnost si videa dohledat sám na internetu. Já sem žádné odkazy dávat nebudu, ne proto, že bych se snad bál sám o sebe, ale z toho důvodu, že by mohli naši dozorci nad pravdou nechat vypnout tento server na kterém rád občas publikuji své myšlenky, a to bych opravdu nerad, protože vím kolik to stálo peněz a práce, aby podobné místo mohlo vzniknout a my zde mohli napsat svůj osobní pohled na jakoukoliv událost..

Vyrůstal jsem v časech komunistů. Moc dobře se pamatuji jaké informace a zprávy byly mazány a pokud se smazat nedaly, byly označeny za štvavé dezinformace, za lži západních mocností.

Mám tedy své vlastní osobní zkušenosti díky nimž jsem citlivý na různá slovní spojení a věty, které byly v posledních týdnech oprášeny, aby opět posloužily vyšším zájmům. A ostatně jako vždy, ani tentokrát nemají posloužit pro dobrou věc a dobro lidí na tomto světě, ale k umlčení nepohodlných názorů a pravd..

Začali cenzurovat a smějí se tomu. Začali mazat webové stránky a někteří jim nadšeně tleskají. Pro mnoho lidí se slova jako dezinformace stala zaklínadlem a mocným nástrojem k pomstě či likvidaci nepohodlných známých, sousedů, kolegů nebo prostě lidí s odlišným názorem. Pravda se říkat už zase nesmí, protože si to mocní nepřejí. Paradoxem je, že podobné kroky obhajuje mnoho obdivovatelů Václava Havla, který proti podobným věcem bojoval a které ho hnaly v jeho boji a dodávaly mu odvahu a touhu dokázat změnit život nejen v Československu. Nestačí se někým zaštítit, je potřeba o něm i něco vědět moji milí bojovníci za jednu jedinou pravdu..

Osm dlouhých let západní svět financoval a dodával zbraně Ukrajině k boji proti vlastním lidem a dobrovolníkům nejen z Ruska. Nikde jsem neviděl žádné vlaječky na profilech, nikde nevisely vlajky na českých památkách a radnicích. Nikdo nepřejmenovával ulice. Dlouhých osm let se zde vedla štvavá kampaň na vše ruské. V černobílém vidění světa postačí k vyvolání nenávisti už jen samotný název Ruska a nebo jejich prezidenta. Ale naštěstí se pořád najde dostatek lidí, kteří se nespokojí jen s hozenou kostičkou, ale touž si ty zaručené informace a pravdy samo ověřit. Nachází pak nejen ta videa o kterých jsem psal v úvodu, ale třeba i různé demonstrace proti vyzbrojování Ukrajiny, dokonce i barikády na nádražích ve kterých měly projíždět vlaky s vojenským nákladem. Ne, není to jen Maďarsko, můžete najít města v Itálii, Francii a Německu.

A je to logické, protože lidi nechtějí vyzbrojovat jednu zemi proti jiné. Lidi chtějí žít v klidu a míru. Chodit do práce, radovat se ze svých rodin, užívat si zkrátka života nejlépe jak to jen jde..

Kde jsou snahy světových politiků ukončit okamžitě celou tu nesmyslnost na Ukrajině a zachránit tisíce životů na všech stranách? Proč nejednají ti, kteří by jednat měli a musí? Na to opravdu odpovědět neumím.

Ze všech stran slyším, že je potřeba izolovat Rusko, zavést sankce a ekonomicky ho zničit. USA přidaly další pohled, chtějí oslabit Rusko vojensky. OK, to je dobrá myšlenka, ale za jakou cenu? Za tisíce životů bezbranných civilistů na Ukrajině a všech vojáků?

Včera jsem sledoval v televizi předávání hudebních cen a slyšel jsem písničku od člověka, který si říká Pokáč. Je to jeho tvorba a když s ni nesouhlasím, nemusím ji poslouchat, já vím. Ale neumím se poprat s textem ve kterém se říká, že Rusko vyváží jejich mír. Prosím Vás o čem to ten pan Pokáč zpívá? Nepopletl si Rusko s USA a organizací NATO?

Vietnam, Korea, Afghánistán, Libye, Sýrie, Írán, Irák…… No nic, pojďme dál..

Jako zvídavý člověk bych rád věděl kam jsou ochotni především naši čeští politici zajít, aby zabránili šíření podobných názorů a videí, kterých jsou už dnes na internetu stovky, možná tisíce. Vypínat weby, cenzurovat? Zavírat? Ne, tak velké věznice nemáme.

Takže zbývá zase jediné. Označovat pravdu za lež a lhát a své lži označovat jako pravdu.

A pak, že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Legrační, že? V roce 1989 jsme totalitní režim dokázali položit na lopatky a dnes už zase pozorujeme jeho techniky opět v akci. Už zase si usurpují nárok na pravdu, už zase lžou a už zase lži vydávají za pravdu.

Takže kam až to necháte dojít? Nebo opravdu věříte ve válku, kterou si nikdo z obyčejných lidí nepřeje a věříte, že válka odplaví vaše lži do zapomnění? Na to bych nespoléhal, my lidi, my si pamatujeme zlé věci jako sloni nebo pejsci.

Co, kdyby pan slušňák premiér třeba s paní Němcovou navrhli mírová jednání v naší Praze a otevřeli tak celému světu oči? Kde jsou jejich snahy o ochranu lidí a slušný svět, který žije v míru a buduje své ekonomiky pro blaho celé planety?

Taky máte někdy pocit, že tento scénář celého světa píše někdo jiný a politici se stali jen dobře placenými herci?

No, ale co s tím?

Štítky článku:

prestiž 1: 35,44 přečteno 751×

3 Hodnotit článek 45

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

A co s tím chcete dělat dál?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse