Necenzurujeme.cz

Udej svého živnostníka...

Taky jistě pamatujete jak se po jarní, tedy první, vlně koronavirové pandemie začala všude na internetu objevovat hesla typu „ podporuji české živnostníky“ a „nakupuji jen u drobných živnostníků“ a všichni chtěli touto cestou oživit českou ekonomiku..

Uběhl sotva půlrok, máme tu vlnu druhou a inovace hesel je takřka bez hranic. Nyní frčí hesla typu „udej svého živnostníka, posílíš mír“ a nebo „když ne já, tak nikdo“..

Včera večer, na Praze – 7, byl policii nahlášen bar, kde měly probíhat alkoholové orgie s minimálním počtem účastníků lehce nad padesát. Jakmile strážci pořádku přispěchali obyčejným občanům na pomoc a jali se konat veřejné dobro a hájit zdraví celé společnosti, která byla těžce v ohrožení, zjistili, že účastníků je sotva patnáct a v prostorách baru natáčí film..

Po doložení všech potřebných dokumentů jako povolení úřadů a hygieny mohla práce na filmu pokračovat. A ani nikomu nebylo nafackováno..

Proč to vůbec zmiňuji? Překvapuje mne snad aktivita spoluobčanů? Nikoliv. Píši těchto pár řádků z prostého strachu..

Strachu, že až dorazí avizovaná třetí vlna, vezmou podobní tomuto udavači spravedlnost do vlastních rukou a budou pořádek zajišťovat sami. To se pak mohou objevit zcela nová hesla „ zastřel škůdce veřejného zdraví“ a nebo „zlynčuj kapitalistického parazita“..

Čeká nás ještě hodně horkých chvilek a nezbývá než doufat, že když ani nyní nevítězí zdravý rozum, že ve třetí vlně neprohraje zcela. Protože pak by mohlo být součástí pandemie nejen ohrožení duševního zdraví, ale i toho fyzického…

Udavačům třikrát nazdáááár a všem rozumným občanům přeji prima nový týden….

Štítky článku:

prestiž 1: 15,10 přečteno 329×

0 Hodnotit článek 9

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Udej svého živnostníka...

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse