Necenzurujeme.cz

Věší nám bulíky na nos

Kdo že, ptáte se? Babiš, Vojtěch, Prymula i Maďar.

Nemám jiné vysvětlení, pro to co se začalo dít, ledva se někteří z jmenovaných vrátili ze zahraniční dovolené, kterou mimochodem nahlas a důrazně běžnému lidu nedoporučovali, ale to bych bral jen jak malou úlitbu již zcela běžné aroganci vysokých politiků k lidu obecnému.

První začal připravovat půdu pan Maďar, když z pozice odborníka naznačoval, že bude nutné znovu narazit náhubky, když si Babiš ještě plaval v moři. Roli výkonné ruky na sebe vzápětí vzal ministr pěvec Vojtěch a s předstihem vyhlásil k 1. září návrat náhubků na hubu ne ledasjakých možných i nemožných místech a s mnoho možnými i nemožnými výjimkami.

Kdo sleduje vývoj takzvané pandemie C-19 může, se snadno přesvědčit, že vývoj počtů nových, vyléčený, těžkých i fatálních případů je možná až překvapivě pravidelný a docela dobře odhadnutelný. V určitých týdenních cyklech, kdy na začátku týdne je jeden den s nízkým počtem (pod dvěstě) pak se to vzroste někam k dvěstěpadesáti až dvěstědevadesáti nakažencům, zpravidla jeden den v týdnu to vyleze nad třista a pak už zase následuje pokles zpět ke sto padesáti. Tohle se opakuje už několik týdnů, řekněme od začátku prázdnin. Osobně si myslím, že poklesy o víkendech jsou pouhým zrcadlením nižšího počtu testů, takž e bych si troufl prohlásit, že je to ustálený stav.

Přesto ministr (nejspíš také vlastník něčeho na způsob křišťálové věštecké koule) stanovil, že za dva týdny bude hůř a vydal rozkaz „Náhubky nasadit!“. Že by to bylo bez vědomí a souhlasu Babišova se věřit nechce, neboť premiér je předsedou prakticky všech co s virem souvisí (včet ně vedení komise pro chytrou karanténu, kterou jako orgán pro projekt postavený na informatice , vede bez znalosti práce na počítači), takž je jen logický závěr, že o tom co bude Vojtěch vyhlašovat, prostě vědět musel.

Logicky se ozvaly hlasy pro i proti. Zajímavé byla a je, že pro jsou především politici – tedy spíše laici v oblasti medicínské, ale profíci v oblasti ovládání moci, naopak proti se ozvaly hlasy až překvapivě vysokého počtu lidí z řad lékařů, epidemiologů a podobných profesí.

Mám zaměstnání, ve kterém se potkávám s docela velkým počtem lidí z nejrůznějších prostředí, a za těch pár dnů jsem se několikrát setkal s názorem, který by se dal shrnout do věty: „Za pár dní to Babiš změní!“ Uplynulo pár dní, a co se stalo?

Babiš si zve svého poskoka na kobereček, aby mu laskavě vysvětlil, co že tím rozkazem vlastně myslel. Můj odhad je takový, že mnoho podmínek bude změněno a nemyslím, že by to bylo směr k zpřísnění podmínek.

Proč? Nevím. Ale troufnu si prohlásit, že tady totiž už vůbec nejde o nějakého vejra, či dokonce zdraví lidu. Tady jde o prachy a koryta. Blíží se volby a je třeba mazati medu kolem úst potenciálním voličům. Tak se opakovaně sehraje fraška s jednoduchým scénářem. Někdo – nemusí to být jen Vojtěch – vypustí zkušební sondu, omezení, či návrh evidentní blbosti a sleduje se reakce. Je-li nepříznivá, vyleze na scénu Babiš … a zařídí to. Vezme telefon … a zařídí to. Je zajímavé, že Vojtěchovi to nevadí, stalo se to už po několikáté, a on je zticha. Asi je za to dobře placen, nebo – což bych také úplně nevylučoval – na něj Babiš ve svých složkách má něco takového kalibru, že ze sebe raději udělá blba, než by něco riskoval.

No a závěr? Může být například takovýto – před začátkem volební kampaně bude pan Vojtěch degradován z ministra na občana, možná trafikanta, a šéf vyleze na tribunu a spustí: „Vážení, volte mne a naši stranu, vzpomeňte jen, jak jsem vás zachránil, když si Vojtěch špatně a zkumavky a vir nám sežral pětset miliard, vzpomeňte, jak jsem zabránil tomu, abyste znova museli nosit náhubky i doma na hajzlíku. Já to byl…já to zařídil…já jsem vzal telefon a zavolal řeckým bohům, abyste si nemuseli nechat strkat řecké špejle do chobotů. Já to zařídím!“

A co udělá potenciální volič? Zamyslí se – ANO – on to zařídil, on zavolal, on toho nedouka Vojtěcha vyhodil, bacily pochytal a zpátky do zkumavek nacpal. Tak mu to tam hodím.

Vážení, a VO TOM TO JE!

Jo, a kde že jsou ti bulíci? Na nose, na našem nose…a jak se pěkně houpají.

Hezký den

Štítky článku:

prestiž 1: 17,06 přečteno 790×

1 Hodnotit článek 11

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Věší nám bulíky na nos

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse