Necenzurujeme.cz

Musí naše vlast někam patřit, nebo někomu patřit?

Tvrzení, že naše zem musí někam patřit, znám už od dětství. Tenkrát jsme patřili do socialistického tábora.

. Většina z nás tuto volbu nadšeně podporovala, někteří aktivisté to chtěli zachovat na věčné časy, což jistili – a nikdy jinak. Po rozčarování z poznání, že kapitalisty nedokážeme dohnat, natož předehnat, jsme stejně nadšeně zatoužili patřit k bohatému Západu. Odhodlání velké, a dokonce tak bezvýhradné, že chceme po třiceti letech se Západem zchudnout. Jak upřímně Západ tu chudobu myslí, to nevím, ala naše vláda nás v tomto úsilí vrhla do čela tohoto procesu nevídaným řešením energetické krize, za které sklízí v cizině zasloužený obdiv a pochvalu. Doma zatím, až na důchodce docela pohoda, především ve střední společenské třídě, a většině vládě oddaných umělců, a revolučních studentů! Naše děti a vnuci patrně zatoužili poznat na vlastní kůži skromný život svých předků. Doufám, že návrat neobsáhne i zkušenost s válkou. Po 78 letech kdy Evropa nezažila, až na lokální války na Balkáně, velkou válku, se u lidí potlačil strach, převládla otupělost až lhostejnost k válečné hrozbě. A to přes písemné, zvukové i obrazové záznamy. Ano, jsou otřeseni, odsuzují jatka na frontách, a popravy civilistů. Jsou zděšeni průmyslovým vražděním v plynových komorách i masovými hroby na Ukrajině, ale všechno je to neosobní. Neprobouzí to v nich touhu zachovat mír.

Náš dnešní pocit  - někam patřit, se realizuje ve stav, někomu patřit. Tento zásadní rozdíl si však většinou vůbec neuvědomujeme. Ti,  kteří skutečně vládnou, a vydělávají na všech válkách, dokázali neuvěřitelnou věc. Ideologii, která je měla zničit, ovládli, a využívají ve svůj prospěch!!! Nové levičáky, ať už si říkají jakkoli, neřídí jejich stranické sekretariáty, ale nadnárodní korporace prostřednictvím armády politických neziskovek, které obracejí vlády proti vlastním občanům.

Nepropadejme iluzím, že tam kde stojíme my, je VŽDY ta správná strana. I kdybychom tisíckrát s Martou zpívali její „Modlitbu“ a současně věřili, že musíme někomu patřit, NIKDY SE VLÁDA VĚCÍ NAŠICH K NÁM NEVRÁTÍ – lide český, moravský i slezský!!!

 

Štítky článku:

prestiž 1: 16,74 přečteno 177×

0 Hodnotit článek 13

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Musí naše vlast někam patřit, nebo někomu patřit?

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse