Necenzurujeme.cz

Vondra: Je to dnes jak za bolševika. Lidé se bojí mluvit

prohlásil prý exministr Alexandr Vondra na přednášce „Budoucnost konzervatismu v Evropě“ pořádané CEVRO. Varoval před oklešťováním svobod, zejména svobody podnikání a vyjadřování. Podle Vondry je to dnes podobné, jako za bolševika – lidé mluví doma jinak, než venku. Pozitivní roli podle Vondry mají sociální sítě, jež nahrazují význam mainstreamových médií.

Politolog Stanislav Balík zase měl poukázat na to, že jsme rezignovali na právo bránit se zbraní v ruce svou vlast. Tak mne napadá, jak dlouho ještě budou sociální sítě protiváhou mainstreamu, pokud jsou čím dál více systematicky monitorovány, jednotlivé facebookové profily jsou rušeny. Ano, souhlasím, propagace násilí, rasismu, pořádání „honu na čarodejnice“, nemá podle mého na internetu co dělat, ať se to někomu líbí nebo ne.

Svobodu internetu nelze zaměňovat s anarchií, či s „právem“ nedodržovat zákony. Až potud je to v pořádku. Jenže, ony se na sociálních sítích začaly blokovat názory a rušit profily, jejichž provozovatelé nesouhlasí s tzv. „hlavním názorovým proudem“, profily, kdy bez jakéhokoli útočení, či rasistických projevů jejich provozovatelé vyjadřují strach z budoucnosti, z islámu, z islamizace Evropy, nesouhlasí s dobrovolným potlačováním či odstraňováním křesťanských symbolů proto, že prý neúměrně „provokují“ muslimskou komunitu.

Stačí se podívat nedaleko - Město Publier na východě Francie dostalo od soudu nařízeno, aby odstranilo z parku sochu Panny Marie. Důvodem je celostátní zákaz vystavování náboženských symbolů na veřejných prostranstvích. ZDROJ

Nechápu to. Budeme za chvíli zakrývat kostely, protože stojí na veřejných prostranstvích? Bude třeba zakrýt či odstranit sochu Krista v Riu? Opravdu bylo nezbytné, abychom v této dobrovolné bázlivosti o to, abychom někoho nepohoršili, došli až sem?

Já myslím, že nemáme problém s tím, aby kdekoli v Evropě stála mešita, nemáme problém respektovat jakékoli nenásilné náboženství, pokud ono bude respektovat to naše. Máme ale problém s tím, pokud někdo chce omezovat naši víru, kulturu, či zvyklosti. Volá se po právu bránit naši zem či Evropu se zbraní v ruce? Opravdu to muselo dojít až sem? Ostatně, kdo by měl bránit naše hranice a jak? Máme snad natolik početnou a tak vyzbrojenou armádu, aby byla schopna se v případě potřeby postavit alespoň na odpor? Anebo je pravda že jsme tak dlouho mlčeli, ustupovali a byli vstřícní, že je dnes prakticky na cokoli pozdě?

Rodiče muslimských dětí prý odmítají, aby se jejich děti učili ve škole spolu s našimi zejména kvůli rozdílném kultuře a spoustě dalším věcem. Jak to budeme řešit? Samostatnými třídami a samostatnou výukou pro muslimské děti? Pokud by se tak stalo, bude to označeno za diskriminační. Pokud zůstane výuka společná, nepůjde ve škole promluvit o křesťanství. Opravdu jsme chtěli, aby to došlo až sem, nebo jsme „jen“ dělali, že se nás to netýká a mlčky jsme přihlíželi, jak evropští politici včetně těch našich obětují Evropu spolu s námi?

Jestliže se dnes ozveme, že se současným stavem nesouhlasíme, jestliže slušně a bez útočení kritizujeme, jestliže vyslovujeme obavy z toho, že islamizace Evropy začíná ohrožovat naší historii i současnost a budoucnost, že začíná potlačovat naše práva, včetně práva na svobodu projevu a vyznání, jsme onálepkování za rasisty a xenofoby, namísto toho, aby se politici za Evropu a za nás postavili a hájili naše tradice, naši bezpečnost. Veškeré kauzy či přestřelky typu Banga / Ortel vznikají nikoli vinou zúčastněných, ale nekonáním politiků, neřešením současné problematiky a následnou naštvaností lidí. Pak má rozhořčení lidí a jejich protesty svůj  důvod a pak se může stát, že, aniž bych to jakkoli omlouval, reakce lidí překročí minimálně mez slušnosti.  Dnes jsou hledáni viníci mezi námi, hledáme je mezi sebou. A praví viníci tohoto stavu pomalu salámovou metodou utahují šrouby cenzury, zákazů, příkazů, povinností a sankcí.

Politici odepsali nejen nás, ale sami sebe. Levice se propadá, pravice snad již ani neexistuje a pokud ano, stagnuje. Narůstá tak logicky podpora nacionalismu, leckdy populistického, který jen poukazuje na současný stav a vedle zastavení migrace nenabízí žádný program. Ano, Viktor Orbán, Marine Le Pen či Norbert Hofer mají pravdu, ale co dál? Jak chtějí současnou situaci řešit? I kdyby hermeticky uzavřeli hranice Evropy, podle odhadů britského prestižního deníku (a nejen jeho) The Guardian, budou v roce 2030 tvořit muslimové 8% populace Evropy, tedy, pokud by toto procento bylo vztaženo k dnešnímu počtu obyvatel Evropy (cca 743 mil.), pak by šlo o cca 60 milionů muslimů.

A tak mne napadá otázka, jak budou chtít Viktor Orbán, Marine Le Pen či Norbert Hofer tuto situaci řešit? Jak docílí, aby většina těch muslimů pracovala a podílela se na ekonomice Evropy, jak docílí toho, aby došlo k bezproblémovému soužití křesťanství s islámem, když je podle muslimů něco takového zcela nemožné? Budou chtít snad těch 60 milionů lidí někam deportovat? Tedy novodobá genocida? Nebo dojde naopak ke genocidě původních obyvatel Evropy? ZDROJ

Inu, pan Hofer to nebude. Volby v Rakousku dopadly podle přání bruselských socialistů, že?

Částečně s panem Vondrou nesouhlasím. Lidé se nebojí mluvit, jen jsou postupně umlčováni. Ptám se ale, je šance cokoli změnit, pokud budeme mluvit a psát? Já mám vážnou obavu, že na řešení je již pozdě, že současná situace nemá žádné dobré řešení. Hraje se zcela hloupě o čas, politici se tváří, že se nic neděje a kritiky umlčují. Lidé si ale nenechají vše líbit, jednou ta mez trpělivosti bohužel přeteče. Pak ale bude pozdě, protože pak, jak se bojím dojde k válce. K občanské válce, která je snad nejhroznější ze všech.

Opravdu jsme my, co kritizujeme současný stav na sociálních sítích ti nejhorší? Jsme snad viníci?

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Vondra: Je to dnes jak za bolševika. Lidé se bojí mluvit

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse