Necenzurujeme.cz

Přijde po Brexitu Britské jaro? Nebo přímo Britský majdan?

Před dvěma lety jsem na svém původním blogu na iDnes.cz (dnes cenzurovaném) vydal nadlehčenou prognózu, co může následovat po tehdejším prohlášení Camerona, který se vyslovil proti prohlubování unijní integrace. 

Ačkoliv se moje prognóza naštěstí nevyplnila, dnes stojí Velká Británie v podobné situaci. Referendum o vystoupení z EU, které proběhne koncem června, děsí mezinárodní kmotry, jimž hrozí, že nebudou mít na britskou politiku takový vliv jako doposud. Tím pádem je docela možné, že pokud Británie vyhlásí samostatnost, rozhodnou se kmotři k útoku.

Původně jsem chtěl na toto téma vytvořit novou nadlehčenou prognózu, ale pak jsem si řekl, že zde jen přetisknu tu původní - principy, které jsem tehdy popsal, totiž platí stále, takže je zbytečné je popisovat znovu. Pouze si posuňte datum o dva roky dopředu a namísto Cameronova prohlášení si dosaďte Brexit.

 

27.6.2014 Britský premiér Cameron odmítá Junckera na postu předsedy Komise EU a vyslovuje se proti dalšímu prohlubování unijní integrace. Mezi evropskými socialisty a lidovci zavládlo zděšení.

28.6.2014 Zpráva o postoji Camerona se dostává do Washingtonu. Tam se začíná připravovat operace Britské jaro, jejímž mottem je ,,Zvládli jsme Kaddáfího, Nečase a Janukoviče, zvládneme i Camerona.“

30.6.2014 Pražská kavárna se ostře ohrazuje proti Cameronovi. ,, Je velká škoda, že Evropská unie nemá mechanismy, které by z politického vydírání, jemuž je podrobena ze strany Velké Británie, udělaly obousměrný proces,“ říká Jiří Pehe. Karel Schwarzenberg na Peheho slova pochvalně mručí ze spaní.

5.7.2014 USA tajně posílá na svoji ambasádu v Londýně několik agentů školených pro iniciaci státních převratů, mezi nimi i některé, které právě stáhli z Ukrajiny.

18.7.2014 Mainstreamová média z celé Evropské unie informují o prudkém poklesu popularity Camerona a začínají spekulovat o jeho pádu. Britové přitom v klidu popíjejí svůj čaj a nemají o ničem podobném ani tušení.

19.7.2014 Barack Obama a Jean-Claude Juncker vydávají společné prohlášení, ve kterém vyzývají Camerona k odchodu z jeho funkce.

20.7.2014 Pod prohlášení Obamy a Junckera se podepsaly již desítky politiků včetně českého premiéra Sobotky a místopředsedy TOP 09 Kalouska, který se dokonce i přes svoji těžkou virózu vyplazil zpod stolu, aby mohl připojit i svůj podpis.

21.7.2014 Michael Kocáb, Jiří Dienstbier a Karel Schwarzenberg společně odjíždějí do Londýna. Hned za nimi jede Jan Ruml se spacákem a Andrej Babiš s letákem Kosteleckých uzenin.

22.7.2014 V centru Londýna se koná masová demonstrace proti Cameronovi čítající necelých pět stovek lidí. Někteří novináři se ptají účastníků, proč demonstrují. Nejčastější odpovědí je ,,Entschuldigung, ich spreche nicht Englisch.“

23.7.2014 Demonstrace v Londýně pokračují. Do Anglie se sjíždějí lidé z celé EU, aby vyjádřili demonstrantům svoji podporu. Dokonce i mnozí Britové se zvedají od svého čaje a diví se tomu, co se v Londýně děje.

25.7.2014 V několika předměstích Londýna se objevují pouliční nepokoje. Jeden z útočníků se pokouší hodit zápalnou lahev na sídlo britské vlády, ale lahev mu vybuchuje v ruce. Zraněný útočník prchá a není dopaden.

27.7.2014 Situace v Londýně se nadále přiostřuje. ,,V Británii dochází k porušování lidských práv, musíme zde zasáhnout,“ říká Jiří Dienstbier, který po svém návratu z dovolené dál vykonává funkci ministra i přes zranění pravé ruky, které na dovolené z dosud nezjištěných příčin utrpěl.

28.7.2014 Ukrajinský prezident Porošenko vydává tiskové prohlášení, ve kterém podpořil londýnské demonstranty. ,,Majdan vám ukázal cestu. Když to šlo u nás, musí to jít i v Británii,“ uvedl ve svém prohlášení Porošenko.

31.7.2014 Demonstrace v Londýně pomalu utichají, účastníci se rozjíždějí do svých domovů. Agenti na ambasádě USA v Londýně dostávají z Washingtonu důtku a příkaz k razantnější akci.

1.8.2014 Nově zvolený předseda Komise EU Jean-Claude Juncker uvádí, že ,,EU vyčleňuje ze svých prostředků 200 milionů euro na podporu šíření evropských hodnot do Velké Británie, kde jsou tyto hodnoty narušovány nebezpečnými nacionalistickými živly.“

3.8.2014 Nezaměstnané v České republice zaujala nabídka jedné z agentur: ,,Chcete si přivydělat? Nabízíme vám dobře placenou brigádu v Londýně. Podmínkou je schopnost stát několik hodin v kuse s transparenty v rukou. Přednostně přijímáme ty, kdo umí zacházet se zbraněmi a pyrotechnikou.“

5.8.2014 Stále více Čechů odjíždí na brigádu do Londýna, podobně se chovají i lidé z dalších zemí EU.

8.8.2014 Další větší demonstrace v Londýně. Většina demonstrujících má transparenty, na kterých vyzývají Jamese Camerona k odchodu.

9.8.2014 Probíhá školení demonstrantů, na kterém jsou lidé poučování, že nepřítelem není James Cameron, nýbrž jeho jmenovec David.

10.8.2014 V Londýně se znovu demonstruje, tentokrát se správnými transparenty. Opět se objevují i pouliční nepokoje a někteří hází zápalné lahve na londýnské budovy.

12.8.2014 Do Londýna přijíždějí německá kancléřka Merkelová a francouzský prezident Hollande, aby podpořili demonstrující. ,,Pokud se chcete stát skutečnými Evropany, musíte to dát pořádně najevo,“ pronesl Hollande a dav začal jásat. Když tato slova zopakoval ve francouzštině, zazněl jásot ještě větší.

15.8.2014 Cameron je nadále vyzýván k odchodu z funkce. ,,Já neodstoupím, budu nadále bránit naši národní hrdost, kterou se EU snaží potlačit,“ řekl v jednom z rozhovorů.

17.8.2014 Nepokoje v Londýně se již rozrostly natolik, že proti nim musí tvrdě zasahovat britská policie.

18.8.2014 Média z celé EU přinášejí snímky policejních zásahů proti demonstrantům v Londýně. Lidé jsou zděšeni brutalitou zásahů, mnozí kvůli tomu dokonce začali přirovnávat Camerona k Putinovi. Do Londýna se sjíždějí další lidé.

20.8.2014 Po zásahu proti protestujícím probíhá další velká demonstrace, která se postupně zvrhává ve vlnu rozbíjení výloh a šarvátek s policií.

22.8.2014 V centru Londýna se zabarikádovalo několik stovek rebelů, kteří odmítají výzvy policie k opuštění ulic a nadále rabují londýnské ulice.

23.8.2014 Rabování pokračuje. Záběry z Londýna šokují celý svět. Mnozí z Britů přecházejí z čaje na whisky.

26.8.2014 Rebelové již ovládli většinu Londýna. Královna se svojí rodinou odjíždí do jednoho ze svých venkovských sídel ve Skotsku.

28.8.2014 Dále pokračuje drancování budov v centru Londýna. Britská vláda kvůli tomu zahajuje několikadenní mimořádné zasedání.

29.8. 2014 Do budovy britské vlády vtrhl rozzuřený dav. David Cameron je svržen a prchá při pokusu o jeho zatčení.

31.8.2014 David Cameron je zatčen ve chvíli, kdy se pokouší uprchnout z Londýna, a je převezen do vazby. Konzervativní strana se distancuje od jakéhokoliv spojení s Cameronem, zatímco UKIP mu vyjadřuje podporu.

1.9.2014 Na Nigela Farage střílí neznámý útočník ve chvíli, kdy Farage vychází z budovy Parlamentu EU. Střela však těsně mine svůj cíl. Přestože je toto místo bedlivě sledováno kamerami, zjistí se, že v ten daný okamžik byly nedopatřením všechny vypnuté.

3.9.2014 Místopředseda UKIP Paul Nuttall zahynul, když jeho auto dostalo smyk na zcela rovném úseku dálnice poblíž Manchesteru.

4.9.2014 Boje v Londýně pokračují. Rebelové postupně obsazují britské úřady, zatímco obě komory parlamentu fungují dále a snaží se zjednat pořádek.

7.9.2014 Nigel Farage je u mezinárodního soudu v Haagu shledán vinným za to, že uhnul střele onoho neznámého útočníka. Na Farage je vydán mezinárodní zatykač, podaří se mu však uniknout.

8.9.2014 Zatímco Farage emigroval do Ruska, Cameron je nadále v britské vazbě a je podezřelý z toho, že pomáhal Faragovi uprchnout. Situace v londýnských ulicích se dále přiostřuje, počet zabitých civilistů již přesáhl několik desítek.

12.9.2014 Mrtvých v ulicích Londýna přibývá. Rebelové se pokoušejí dostat do budov britského parlamentu, avšak neúspěšně.

16.9.2014 Je zatčen režisér James Cameron. Kvůli svému jménu čelí obvinění ze spolupráce se svým jmenovcem Davidem.

25.9.2014 Britskému parlamentu je dáno ultimátum. Pokud do týdne neustoupí od plánování referenda o vystoupení z EU a nepožádá o přijetí eura, bude proti Britům zasaženo vojensky. ,,Je to nezbytné pro zachování celistvosti Evropy, kterou nebezpeční britští radikálové ohrožují,“ řekl v jednom z rozhovorů předseda EK Juncker.

26.9.2014 Zatímco Konzervativní strana odmítá přistoupit na ultimátum, někteří politici mají jiný názor. ,,Měli bychom si přestat hrát na rozmazlené děti a začít přijímat podmínky EU, abychom byli dobrými Evropany,“ řekl předseda Labouristů Ed Miliband. V britském parlamentu si však svoje požadavky neprosadil.

5.10.2014 Britský parlament dál odolává útokům rebelů a odmítá se rozpustit či přijmout ultimátum od EU. Nepokoje v ulicích Londýna pokračují. Karel Schwarzenberg mezitím odlétá na jednání Trilaterální komise, kde se má jednat o situaci v Británii.

6.10.2014 Trilaterální komise odhlasovala bombardování Londýna a dalších britských měst. NATO stahuje své bombardéry a další zbraně z Ukrajiny a připravuje je k Lamanšskému průlivu.

11.10.2014 Začíná bombardování Londýna. ,,Je to naprosto humanitární akt, který plně schvaluji,“ vyjádřil se k tomu Daniel Kroupa. ,,A ani se tam toho tolik neděje,“ doplňuje ministryně spravedlnosti Helena Válková.

12.10.2014 Britská královna vydává prohlášení, ve kterém ostře kritizuje bombardování Londýna a vyzývá armádu, aby se proti tomu bránila.

13.10.2014 Britská armáda zákeřně útočí na vojenská letadla NATO, která pokojně shazují pumy na Londýn.

14.10.2014 Do dočasného sídla královské rodiny ve Skotsku jedou agenti z ambasády USA v Londýně. Během několika hodin přichází zpráva o rezignaci královny Alžběty II.

15.10.2014 Bombardování pokračuje. Rebelové mezitím vtrhli do budov britského parlamentu a dostali tyto budovy pod svoji kontrolu.

17.10.2014 Končí bombardování Londýna. Obě komory britského parlamentu jsou oficiálně rozpuštěny, většina přeživších britských politiků skončila ve vazbě. ,,Máte, co jste chtěli,“ reagoval na tuto situaci Miliband, který jako jeden z mála politiků zůstal na svobodě.

23.10.2014 Protože Británie nemá královnu, vládu ani parlament, je ustanoven výbor Komise EU pro britské záležitosti, který přebírá zákonodárnou i výkonnou moc. ,,Je to jen dočasné opatření, než se podaří najít nového premiéra, který by byl skutečným Evropanem,“ vyjádřil se k tomu Juncker.

25.10.2014 Centrum Londýna je v troskách. Začínají se odklízet škody a vykopávat masové hroby. Někteří z rebelů se rozcházejí do svých domovů, jiní se spojují s policií a armádou a čekají na příkazy Evropské komise.

27.10.2014 Výbor pro britské záležitosti začíná přijímat důležité směrnice, jako je např. doživotní trest za popírání globálního oteplování či za hanobení symbolů EU.

2.11.2014 Probíhá soud s Davidem Cameronem. Přestože většina rebelů požaduje jeho okamžitou popravu, Cameron odvolává své protiunijní výroky a slibuje loajalitu EU, takže trest je nakonec zmírněn na doživotí.

6.11.2014 Výbor Komise EU pro britské záležitosti prohlásil, že Windsorská dynastie není schopná dále stát v čele Velké Británie, a začal podnikat příslušná opatření. ,,Situace se tím velmi zjednoduší, skončí totiž hledání následníka trůnu a veškerý majetek Windsorů připadne Evropské komisi,“ sdělil k tomu Juncker.

10.11.2014 Rodina Windsorů dostává týden na vyklizení Buckinghamského paláce. Mezitím se tam stěhují úředníci Výboru pro britské záležitosti a vyměňují všechny klasické žárovky v paláci za rtuťové úsporné zářivky.

8.12.2014 Probíhají volby do obou komor britského parlamentu. Po zákazu UK Independence Party a několika dalších krajně pravicových stran v nich drtivě vyhrávají Labouristé.

20.12.2014 Ed Miliband se stává britským premiérem a začíná sestavovat vládu.

28.12.2014 Milibandův kabinet se ujímá vlády. Velká Británie má tím pádem opět vládu i funkční parlament. Aby ovšem tyto orgány omylem nepřijaly špatný zákon, funguje i nadále v Buckinghamském paláci Výbor Komise EU pro britské záležitosti, který má kromě práva veta také pravomoc upravovat britskou legislativu tak, aby odpovídala normám EU.

9.1.2015 Několik extremistů je zatčeno za to, že v soukromém chatu na Facebooku kritizovali Milibandovu vládu a vyhledávali na Googlu informace o klasických žárovkách. Hrozí jim až doživotí.

15.1.2015 Situace v Londýně se začíná uklidňovat. Většina trosek je uklizena, Milibandova vláda pokračuje ve svých prounijních reformách. Nad Buckinghamským palácem se objevuje vlajka EU.

27.3.2015 BBC začíná vysílat nový pořad – pětiminutovku nenávisti k Nigelu Faragovi, největšímu třídnímu nepříteli, který se z prohnilého kapitalistického Ruska snaží překazit budování evropského socialismu ve Velké Británii.

16.2.2016 Ve Spojeném euroregionu Velké Británie a Severního Irska je slavnostně zavedeno euro. Tuto přelomovou událost, která byla důležitým krokem k budování evropského socialismu v Británii, narušilo jen několik extremistů, kteří přišli do centra Londýna s transparentem ,,Vraťte nám naši libru!“ Slavnostní rozloučení s těmito extremisty probíhá následujícího dne na centrálním hřbitově v Londýně. Nic již nestojí v cestě tomu, aby v Británii zavládl blahobyt na věčné časy a nikdy jinak.

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Přijde po Brexitu Britské jaro? Nebo přímo Britský majdan?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse