Necenzurujeme.cz

Jak člověku sklapne kdyz zaútočí hyeny

Docela mě mrzí jak změnil svůj „veřejný názor“ pan Jan Šibík, fotograf, který ukázal světu ve svém videu jak muslimové pohrdají nabídnutou pomocí, od jídla, vody, stanů a jiných důležitých a opravdu potřebných doplňků na cestu.

Novinář z Lidovek mu ovšem dával otázky typu, „Nedal jste xenofobům skutečně do rukou argument proti pomoci uprchlíkům?” Už zde pana fotografa ponížil na úroveň konspirátora, rozdmýchávače nesvárů, hledajícího problém, kde problém “není”.

Hnusná otázka pane redaktore. Váš mozek tak asi přemýšlí, ale nevnucujte někomu vaši retoriku. Dosud jste se pánové od novin nevzdali označení xenofob, ač moc dobře víte, že tohle xenofobie není. Ono to chce jen shlédnout stovky jiných videí na youtube a nesledovat to s tím, že jsou zmanipulovaná, jak byste rád dokázal. Tam se dozvíte, že tohle není neznámo, tohle je až moc dobře známo a video pana Šibíka jen ukazuje zlomek toho, co jsou tihle dobře oblečení urostlí chlapi v produktivním věku, s drahými telefony v rukou schopni dokázat. Ne, nebudu vám mlátit o hubu další příklady. Jsem si jistý, že jste viděl mnoho z těchto video záznamů, ale melete stále svou. Nebudete přece dávat „potravu xenofobům“.

Kdyby toho jídla a vody měli tolik, že to nezvládnou unést, tak jako normální lidé by se usmáli a odmítl třeba tu vodu s tím, „že ne, prosím, už ne, Máme vody dost. Děkujeme“. A ne to nakopat na koleje, jako odporné smradlavé flašky moče. Na jejich ksichtech je vidět pohrdání. To jste s pane fotografem neprobírali. On se jistě ani nepokusil o něčem takovém špitnout. Vždyť měl před sebou jen dalšího sluníčkáře. Pravda?

Změnil se po té smršti reakcí nějak váš postoj? Souhlasíte s tím, že se mají kvůli tomu některé věci raději zamlčovat, aby nemohly být zneužity a špatně interpretovány?Zdroj: http://www.lidovky.cz/sibik-nechci-nic-zamlcovat-neminim-zamlcovat-sam-sebe-pd1-/lide.aspx?c=A151022_165255_lide_ELE

 

Vy umělče. Jasně mu říkáte, že vy sami zamlčujete tyhle informace aby se, pro pána krále snad „nezneužily“. Xenofoby se to v Česku jen hemží, pravda? Koho chráníte? Koho? Jste k smíchu pane redaktore. Hlavně že tam, kde se vám to hodí zveřejníte detaily až ohromující a omlouváte to soustavně tím, že veřejnost má právo se dozvědět pravdu. Ale zde se pravda zatlouká jak hřebíky do vašich rakví.

A tak bych mohl jít otázku po otázce. Naprosto účelový článek, který toho fotografa dostal do pokleku. Nakonec aby se nedostal do ještě většího průšvihu tak prohlásil že, by to natočil asi podobně,  ale“možná bych jen více zvážil, zda to nebude při současném zkratkovitém vnímání informací z médií špatně pochopeno”. Ono se to natočilt ani jinak nedalo, mudrlante s otázkami v ústech. Co je pravda, to je pravda.

Ale nakonec přece jen srdnatě prohlásil, že další, ostřejší video už nevydal „ už jsem to nechtěl dál rozdmýchávat. Pochopil jsem, že ty, kteří jsou přesvědčení o své pravdě, nepřesvědčím. A to, že lidi, kteří tam přijeli nadšeně pomáhat, nejsou ochotní přijmout jakýkoli náznak kritiky. Vždyť to museli vidět na vlastní oči.” Zdroj: http://www.lidovky.cz/sibik-nechci-nic-zamlcovat-neminim-zamlcovat-sam-sebe-pd1-/lide.aspx?c=A151022_165255_lide_ELE

Ano viděli to, ale měli oči plné slzí nad ubohými Syřany. A při tom pomáhali ekonomickým, rozmazleným spratkům ze zemí, odkud znají pouze jméno Syrie z doslechu.

Takže s nadšením video zveřejnil, ale nenávist těch, kteří stále obviňují z nenávisti tu druhou stranu ho tak odradila, že asi už jiná videa nezveřejní. Jistě nějaké natočí, ale pro sebe, nebo pro známe. Sklaplo mu, neboť hyeny jsou ve střehu. Jaká tohle je dnes doba, to nepochopím. Bránit svoji vlast je zlo a prodat ji ďáblu je dnes dobro. To by ani ďábel sám nevymyslel.

Frank Krejčí

Štítky článku:

prestiž 2: 14,29 přečteno 1 854×

0 Hodnotit článek 265

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Jak člověku sklapne kdyz zaútočí hyeny

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse