Necenzurujeme.cz

Jak více se chce Ukrajinská vláda ještě zesměšnit?

Kolik různých prohášení už vydali, kolik nařízení a vojenských zásahů dali do chodu? Od Majdanu se ale nic závažného nestalo a neděje. Podpora občanů Ukrajiny se hledá s lupou a svět začíná být znuděný jejich poplašnými výkřiky o třetí světové válce.  

Jó, že ztratili Krym? Ano, to ztratili, ale ruku na srdce, kdyby několik, „po moci toužících demonstrantů“, kteří prý mají dosud na Majdanu své „kanceláře“ nezaložilo oheň nepokojů, Krym by dosud patřil Ukrajině. I žádné nesváry by nebyly, ani by tolik mrtvých nemuseli vyprodukovat, východ Ukrajiny by byl v klidu a tatíci v uniformách by nebyli označováni za ruské odbojáře, nedej bože ani za ty ruské agenty.

Navzdory všem výkřikům o rozpínavosti Ruska se děje něco jiného. Východ Ukrajiny se pomaličky odpojuje od svého „vládce“ v Kijevě a město za městem se připojuje k názoru o referendech, jež snad pomohou jejich regionům se osamostatnit od vlády, která dosud není legitimní a ani nebude. Vím, že mnoho příznivců této „revoluce“ by rádo slyšelo, že vláda je legitimní a je kompetentní. Jestli mi však jeden člověk vysvětlí jak se to stalo, že je nová vláda legitimní, zruším tu předešlou větu.  A jejich výkřiky? Jen se podívejte na příklad na ty zmatky a ty zoufalé výkřiky o mobilizaci armády. Jaké armády? Té, která muž po muži ustupuje těm „ruským radikálům“ a přidává se na jejich stranu? Té armády, která se po obsazení Krymu na základě referenda vzdala, většina soldátů přešla do té dobyvačné armády Ruska a zbytek se došoural domů v zablácených holínkách jako spráskaný pes?

Jak směšně vypadá Ukrajina, tedy ukrajinská „vláda“ dnes, když se nemůže ani dovolat pomoci jejich největších podporovatelů EU a USA ve formě tolik potřebných úvěrů o které tu jedině jde.  Ano, výkřiky Ukrajiny se setkávají se souhlasnými výkřiky od západu. To jo. Slyšíme je skoro denně z úst Johna Kerryho, ten nepřestane, platí ho zato. A sem tam i z Unie, ale jinak slábnou a slábnou. Přemýšlím proč slábnou? Sankce určitě pomohou, tomu věřím, ale pak musím věřit i na dědušku Maroze a Santa Klause. Je to zapeklitá situace.

Jaceňuk se vyjádřil v jednom z jeho desítek proslovů, že jsou ochotni s prezidentskými volbami uspořádat i celonárodní referendum o celistvosti Ukrajiny, což byly snad jediná slova která dávají smysl. Jinak jen vřískal jako děcko, které má hlad. A v tomto výkřiku zoufalství také přiznal, že někteří členové vlády nedělají nic. Jen lelkují. Prý je vyháže. Tak to je docela bomba. Veřejně přiznat, že jeho vláda sedí v parlamentu a nic nedělá. V tak pohnuté době? K tomu nechci dodat ani půl slova. Ale asi každý ví, s čím bych vylezl. Jinak se v poslední době Jaceňuk moc neukazuje, alespoň v posledních pěti dnech za něj nyní vykřikuje nově nasazený prezident Turčinov. Jaceňukovi došel asi dech, tak Turčinov se nechal slyšet, aby si západ nemyslel že se tam nic neděje, že armáda je v plné bojové pohotovosti, prý se chystá na válku s Ruskem. Tak tomu už dnes věří jen děti ve školce. Nechci tu armádu zesměšňovat, opravdu nechci, vždyť naše, česká armáda by si s nimi moc nezadala, ale jak by chtěli s tím Ruskem bojovat? To mi leží v hlavě. Vždyť nedokázali ani vyhnat ty zatracené „teroristy“ ze Slovjanska, nebo kde to vlastně jsou. Utichlo to, boj s teroristy se už nekoná. Mezitím jejich vzbouřenci obsadili úřady v dalším městě, nebo městečku Horlivka. A ze západu stále dolary nejdou, Ukrajina je zdlužená až po krk i plyn teď stojí víc, tak nevím jak to tihle machři zvládnou.

Novinové články v českých mediích už nevěnují ukrajiským výkřikům o nastávající válce moc času, neboť už mají nová témata, jako je Janoušek, Bartošová a Jamajský tanec plný sexu. A jelikož noviny, jak tvrdí, píší jen o tom, co jejich čtenáře zajímá, pak lze odhadnout, že čtenáře už Ukrajina nezajíma. Než zase Ukrajina a jejich iniciatoři zla nevyjdou s nějakým novým plánem, jako že na příklad „nemocnice v Horlivce byla napadena ruskými teroristy a bylo zajato 20 dětí, jako rukojmí“, nebo podobné nesmysly. Pak se opět dostanou na přední stránky novin a že se o to budou snažit, o tom žádná.

I ten Pazderka už tam nemá co dělat, nevím proč ho na Ukrajině ČT drží? Zdá se tam být zbytečný jako hluchý pes na honě. Za celou tu dobu neudělal jediný rozhovor s místními obyvateli. S takovými, kteří se změnami souhlasí a se kterými se to tam určitě jen hemží. Za to hledá celý den jednoho člověka, který s tichým převratem nesouhlasí a toho se TV chytne. Inu nemají to lehké naši novináři a hledači té správné pravdy. Co tak se rozpovídat s policisty, kteří se vzdali, předali policejní stanici „radikálům“ a vlastně se přidali k nim? Mnoho z nás by rádo slyšelo zprávy i z té druhé strany. Ale ne, TV mlčí. Nu a tak jen víme, že Rus je tam všude, že celá ta ukrajinská aféra byla vyvolána a je režírovaná Ruskem a jak se ta lež opakuje, začíná se stávat pravdou a lidé se pomali zvykají na to, že Rusko je schované za všim špatným. Jo a tomu věřím i já. Jak jinak? Vždyť od nikud nemohu sehnat ověřené proti zprávy, které by moji novou víru vyvrátily. Tak proč se namáhat vymýšlet jiné scenario, když to správné čtu den co den.

No, nějak to tam dopadne, ale jisté je, že NATO a jiné spřátelené země se usadí v Polsku, mají teď důvod, že Rusko se bude mít na pozoru a zesílí své zbrojení, totéž udělá i NATO a Česko, neboť jak jsme se dočetli tak náš herec Stropnický byl vyhubovám jeho protějškem ze Spojených Států za mizerné investování do bojeschopnosti naší armády. Ukrajina bude dostávat plyn ze Slovenska, který nikdy nezaplatí, takže bratia Sováci asi utřou nos. Něco si ukrajinci přikradou z dodávek plynu pro Evropu, jak to už stejně dělali, bude to takový ukrajiský styl, jak věci dělat a nedělat. Volby na Ukrajině ale mohou dopadnout katastrofálně pro dnešní samozvanou vládu a toho se asi bojí. Pokud ale nezasáhne boxer Kličko a nezmanipulují volby tak, aby se Jaceňuk udržel. Zdá se mi to přehnané, ale už jsem ve světě viděl větší podrazy, proč ne tenhle?

Zajímavé bude, až dojde k výsledkům voleb. Vyhraje-li tahle nová proti ruská vlna, tedy vyhraje-li Tymošenková, nebo Kličko, Rusové se nechají slyšet, že volby byly zmanipulované. Vyhraje-li pro ruská strana a prezident bude jiný, než si přeje Majdan, západ se nechá slyšet, že bylo na Ukrajině nesčetné množství ruských agentů, kteří dokázali změnit výsledky voleb. To bude zajímavé a určitě si to nenecháme ujít. Do té doby je Ukrajina mrtvé téma.

Pro nás je teď důležitější Zaorálek a Tibet, volby do eurosajuzu, a také jak se zebra zahodila s oslem a narodilo se jim mládě s pruhovanými punčochami.

Tak zase příště. Dnes už dál nemohu. Ukrajina mě vysiluje.

Frank Krejčí

Štítky článku:

prestiž 1: 8,81 přečteno 743×

0 Hodnotit článek 0

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Jak více se chce Ukrajinská vláda ještě zesměšnit?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse