Necenzurujeme.cz

Facebooková cenzura smazala ne jen Parlamentní listy!

Ale i stránku jejich šéfredaktora a některé stránky podporující Miloše Zemana. Dočetl jsem se to dnes dopoledne na Facebooku. A skutečně, FB stránku PL se mi nepodařilo dohledat.

„Eva Ave Shuvani

Sdíleno s: Veřejný

V noci po včerejší debatě smazal facebook minimálně 3 stránky podporující Miloše Zemana s dosahem stovek tisíc lidí (a jako přídavek i FB Parlamentní listy a stránku jejich šéfredaktora).

Člověk by si skoro s Drahošem řekl, že se české volby snaží ovlivnit nějaké tajné služby. Ale nevypadá to, že by je řídil Putin.“

Vzhledem k tomu, že citovaný FB příspěvek je veřejný, tak snad se na mě jeho autorka nebude zlobit, že jsem si jej dovolil okopírovat pro účely tohoto článku.

Takže…, vliv „Reichu“ již postoupil na „vyšší level“, už se nemažou „jen“ stránky s menším dosahem či profily těch, kteří najdou odvahu říkat pravdu „na plnou hubu“, už si troufli i na tak známé a populární internetové médium jako Parlamentní listy. Jen mě mrzí, že na jejich webu o tom není zmínka, čekal bych, že se redakce proti takové zhůvěřilosti veřejně ohradí.

Moje osobní doměnka je, že Facebook „potrestal“ Parlamentní listy kvůli tomu, že se zřejmě v nějakých komentářích po včerejší debatě Zemana s Drahošem pár lidí neudrželo a mohlo napsat něco ostřejšího. Ovšem…, pokud by se měla uplatňovat takováto nedemokratická praxe, připomínající autoritářské režimy…, tedy přenášet pochybení pár čtenářů/fanoušků stránky na stránku jako takovou…, no tak by pak úplně stačilo pár provokatérů, mající zájem poškodit nějaké médium, vytvořili by pár anonymních FB profilů, poslali pod nějaký příspěvek „nepohodlné“ stránky několik hrubě vulgárních, nenávistných či rasistických komentářů…, a do 24 hodin, jak si přeje nikoli česká, ale německá „Führerin“ Merkel, bude příslušná FB stránka zablokována.

Věřím, že veřejnost k této nehorázné cenzuře nebude mlčet, a naopak bude hromadně „bombardovat“ Facebook stížnostmi na blokaci výše zmíněných stránek, takže blokace nebude trvalá. Půjde o velkou zkoušku našeho národa, jestli se spokojí s tím, že si chvíli ponadává a za týden se na celou věc zapomene, nebo zda se odhodláme k nějaké větší akci, po vzoru našich rodičů a prarodičů v letech 1968 a 1969!

 

Hudební epilog

Waldemar Matuška – Musím dál zpívat (1969)

 

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Facebooková cenzura smazala ne jen Parlamentní listy!

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse