Necenzurujeme.cz

Jak zatnout slavíkovi típec

Postup je velmi jednoduchý, stačí k tomu přístup na Facebook, nic víc. Vše bude podle zásady „fair play“, jak ji chápe Musica Bohemica, pořadatel ankety Český slavík.

Nesnáším nějakou kapelu, pojmenujme ji pracovně třeba Hudba z Marsu…, a chci ji poškodit v anketě Český slavík. Nedlouho před počátkem hlasování založím anonymní facebookovou stránku, která se bude tvářit jako fanclub Hudby z Marsu. Na vytvořené stránce jménem fanoušků Hudby z Marsu uveřejním výzvu, ať hromadně hlasují ve Slavíkovi pro Hudbu z Marsu, a doporučím též, aby na 2. A 3. Místo podpořili někoho málo známého, čímž ještě více zvýším šance Hudby z Marsu. Tenhle výtvor nasdílím mezi co nejvíce opravdových fanoušků Hudby z Marsu.

Výzva se ujme, a skutečně „nenáviděné“ kapele významně zvedne skóre. Na to pořadatel soutěže neuzná Hudbě z Marsu hlasy, neb „někteří fanoušci porušili zásady fair play“. Dokonáno jest!

Fanoušci Ortelu prý porušili pravidla slavíků, míní organizátor. Uznal mu loňské hlasy místo letošních

 

Tak, soudruzi, kontrolní otázka…, nebo spíš otázek několik: Jaká je definice fanouška nějaké skupiny pro účely ankety Český slavík? Je snad nějaký registr oficiálních fanoušků, z nějž může dotyčná kapela nějaké fanoušky vyřadit, pokud poruší ony tzv. „zásady fair play“? Vztahují se sankce za „porušení fair play“ vůči nějaké kapele i na anonymy, kteří, prohlásivše se za její „fanoušky“, záměrně svou provokací poruší ony zásady, čímž kapelu poškodí?

Tak co, nikdo nevíte?

Nevadí…, hlavně že všechno je „fair“ a že „sportovní duch“ žije!

Pravda a láska zvítězí lží a nenávistí!

 

P.S. Rozhodně odmítám spekulovat o úmyslech zakladatele stránky Tomáš Ortel Českým slavíkem 2017, možná chtěl v dobré víře, nevěda o stupiditě pravidel této soutěže, kapelu Ortel upřímně podpořit a přesvědčit další fanoušky, možná to byla nějaká provokace za účelem jejího poškození…, to není podstatné. Podstatná je anonymita, resp. V žádné zprávě o této kauze jsem se nedočtl, kdo za výše zmíněnou fanouškovskou stránkou skutečně stojí. A trestat někoho, ať je to, kdo je to, na základě anonymní akce jeho fanoušků či údajných fanoušků…, to mi smrdí podrazáctvím, s nějakými zásadami férového soutěžení to nemá naprosto nic společného, to je jako bez vědomí nalít nějakému sportovci před závodem do pití drogu… a pak jej vyřadit za nepovolený doping!

 

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Jak zatnout slavíkovi típec

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse