Necenzurujeme.cz

ČSSD by do vedení potřebovala levicový klon mladého Klause

Někoho, kdo by na jedné straně podporoval tradiční levicová témata – minimální mzda, důstojné prac. Podmínky, vyšší důchody, platy učitelů…, ale jenž by měl odvahu bouchnout do stolu a říct: null

Všechno pozitivní, čeho jsme v rámci Sobotkovy vlády dosáhli, bylo z hlediska podpory voličů promarněno pomýlenými nápady typu inkluze, drakonicky přísný protikuřácký zákon (ani kuřárny bez obsluhy…), tzv. multikulturní výchova (Globálně-rozvojová témata napříč různými předměty…), Hatefree culture, mlčení k systematickému porušování zákonů anarchisty z žižkovské kliniky, ústup od nápravy círk. Restitucí, nejednoznačná politika typu – nepřijmeme už ani jednoho migranta…, ale kdo uvažuje o vystoupení z EU, je „vlastizrádce“, naopak, musíme rychle přijmout euro a stát se součástí „tvrdého jádra“.

Tyhle hrubé chyby, spolu s antibabišovskou předvolební hysterií, naprosto zastínily sociálně-demokratické zásluhy. Zvýšila se minimální mzda, platy hasičů, učitelů a dalších, výrazněji se zvedly důchody (Babiš chtěl být méně štědrý, v tom ta zásluha ČSSD), nakonec se váhavě povedlo i navýšit příspěvky na péči pro těžce zdravotně postižené… a od nového roku i příspěvek na mobilitu ze 400 Kč na 550 Kč, což není zas tak málo, když se přičte jedno k druhému.

Také si vzpomínám, když se hledala věková hranice, na níž se zastaví postupné zvedání věku odchodu do důchodu. Babiš byl pro věk 67 let, ČSSD prosazovala 65 let, což se také povedlo prosadit.

Jenže místo, aby se strana snažila vyzdvihovat tyhle politické úspěchy, řešila tvrdé jádro EU, inspiraci Piráty, korunovanou dopisem čtyř ohledně Dalailámy…, pan Sobotka řekl jednou tak, ovšem za týden řekl něco, co jeho předchozí výrok poněkud zpochybnilo, viz ono přitvrzení ohledně imigrace, ale rychle šup do eurozóny a tvrdého jádra. To logicky způsobilo u mnoha lidí pocit, že jen lidi chlácholíme, protože je (bylo) před volbami…, ale pak stejně Bruselu ustoupíme a bude se poslušně přijímat, jak eurosoudruzi písknou. Prostě naše politika se stala těžce nečitelnou…, a to je z hlediska důvěryhodnosti velké mínus.

Nakonec se ukázalo, že tahle cesta dvojaké politiky je cestou do pekel. Mnoho našich tradičních voličů pak u volební urny dalo jasně najevo, že ani slibované další zvyšování platů a důchodů je nepřesvědčí, aby volili stranu, která tak spěchá do chomoutu „tvrdého jádra“ EU, stranu, za jejíž vlády narostlo vymývání mozků našich dětí politickými neziskovkami…, zkrátka jasně řekli, že peníze jsou sice důležité, ale „Ne jen chlebem živ je člověk“.

Proto je nezbytné, aby ta změna ve vedení strany byla opravdu výrazná, a to hlavně v názorech a postojích, ne jen v osobách. Nestačí vyměnit současné vedení za nějaké méně známé „loutky“, které sice budou „novými tvářemi“, ale budou s kosmetickými změnami pokračovat v současném kurzu, naopak…, chtělo by to někoho, kdo má charizma, „šťávu“ a nebojí se lidem říkat jasně a srozumitelně své názory, i když mohou být někdy trošku jiné, než zastává momentální stranické vedení. V ODS je takovým člověkem zjm. Václav Klaus junior, tak teď by to chtělo někoho podobného (samozřejmě ovšem s levicovými postoji) najít i uvnitř ČSSD.

Tak věřme, že nakonec zvítězí zdravý rozum a pud politické sebezáchovy… a že vedoucí pozice opět neopanují „sobotkovci bez Sobotky“, tj. v podstatě zastánci současného směřování strany, jen s nějakými drobnými korekcemi, aby to voliče tak neprovokovalo.

Musíme jasně říct, německá „vítací“ a „genderová“ SocDem není naším vzorem, chceme se vrátit ke kořenům a k našim tradičním, spíše konzervativnějším, voličům, které jsme zklamali!

 

P.S. Paroubka nepovažuji za „toho pravého“, neboť jeho nápady, jak obohatit náš program, typu odklonu od jádra či sňatků homosexuálů, když již dlouho máme plně dostačující registrované partnerství, které je možno případně obohatit třeba o nějakou tu obdovu vdovských/vdoveckých důchodů, aniž by se zpochybňovalo manželství jako základ tradiční rodiny (táta, máma, děti…), to dle mého nejsou zrovna otázky, které by oslovily nějakou výraznější část našich bývalých tradičních voličů…, možná bychom přetáhli procento od Zelených a procento třeba od Pirátů…, ale na nějakých 15%, či dokonce 20%, bychom mohli rozhodně zapomenout.

 

null

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

ČSSD by do vedení potřebovala levicový klon mladého Klause

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse