Necenzurujeme.cz

Jak mě na Idnesu zasáhlo „Bangovo kladivo“

Dnes jsem se pokusil zveřejnit článek s vtipy o Pepíčkovi, který pouštěl Mešitu – publikován i zde. Po zjištění, že článek se nedostal na hlavní stránku a dotazech jsem zvěděl, že důvod spočívá v úplně jiném článku. null

Včera jsem napsal blog o pacientovi, který zemřel na agresivní formu rakoviny, protože mu VZP odmítla uhradit příslušný lék, za nějž pak jeho rodina musela během tří měsíců z vlastních prostředků uhradit téměř šest set tisíc!

Viz:

http://adammikulasek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=633850

Podle hlavního cenzora blogu na Idnes, Patrika Bangy, jsem porušil kodex bloggera „vykonstruováním nepravdivé informace“, viz přepis následné FB komunikace na stránce Blogy IDNES, jenž jsem zaslal i redakci Parlamentních listů:

Dobrý den, pane Mikulášku. My jsme nesmazali jeden Váš článek, ale stáhnuli jsme z hlavní stránky Blog iDNES celý Váš blog. Tedy se Vaše články zobrazují pouze v soukromé sekci. Zároveň jsme Vám odeslali systémem i do emailu, který jste použil při registraci, zprávu: "

 

 

Dobrý den,

 

ve svém posledním textu (název vzp-nechala-umrit-cloveka-na-rakovinu-odmitla-uhradit-nakladny-lek) jste znovu porušil kodex blogera, kde mimo jiné stojí, že bloger nesmí na titulní stranu vložit ty texty, články, v nichž na základě pravdivých dílčích skutečností nebo událostí vytvoří vykonstruované závěry, které ve výsledku vytvářejí zkreslující či nepravdivý obraz o té či oné skutečnosti, jevu apod. Už jen titulek přesně naplňuje toto ustanovení pravidel blogu. Krom toho, v kodexu taktéž stojí že:

Bloger nesmí zveřejňovat informace nepravdivé, polopravdivé, neúplné nebo takové, jejichž pravdivost si nemohl dostatečně ověřit, zvláště pokud by mohly poškodit jiné osoby nebo skupiny osob, vyvolávat nebo eskalovat nenávistné nálady vůči jednotlivcům nebo skupinám osob.

Zdroj:

https://info.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=30939

Pokud tedy tvrdíte, že díky VZP kdokoliv zemřel, musíte podobné velmi závažné obvinění podložit.

Protože nereagujete na zprávy a byl jste administrací upozorněn na fakt, že v případě dalšího porušení pravidel přistoupíme k dalším sankcím, vyřazujeme Váš blog z hlavní strany.  V případě dalšího porušení pravidel Váš blog zcela deaktivujeme. Za administraci

Patrik Banga

vedoucí blogu iDNES.cz "

 

Blogy iDNES.cz

Proto se ani tento Váš článek na homepage Blogu iDNES nezobrazuje. Za administraci Karel Boháček

 

Adam Zahir Mikulášek

Dobrý den, nemohl jsem reagovat na zprávy, poněvadž mi přestaly být přeposílány e-mailem a dotyčný článek o VZP z titulky smazán nebyl. V článku jsem uvedl zdroj, z nějž jsem čerpal, takže nerozumím tomu, proč tak drakonická sankce. Jestli jsem porušil kodex, pak se omlouvám a jsem připraven se nadále těchto chyb vyvarovat, ovšem znovu říkám, jako nevidomý mám složitější se dostat ke zprávám redakce přímo, tak to řeším přes e-mail. Nerozumím také tomu, proč u většiny ostatních článků se spokojíte s odstraněním jich samotných, avšak u mě jste přikročili k tvrdšímu postihu - odstranění celého blogu z titulní stránky. Mám podezření, že tu jde tak trochu o politický podtext - píšu kontroverzní blogy, tak i z jednoho porušení jste udělali "hrubé pochybení".

 

Adam Zahir Mikulášek

Takže jsou dvě možnosti: pokud je tento postih dočasný a dá se nějakým způsobem vrátit, pak jsem připraven pro to udělat maximum. Pokud jde o trvalé a nevratné rozhodnutí, pak jsem nucen se bránit mediální cestou, protože v případě trvalého banu na titulní stránku pro mě nemá perspektivu pokračovat na zdejším blogu.

 

Na tuto svou reakci jsem již žádnou odpověď neobdržel. E-mailem jsem naposled dostal od redakce informaci, že jeden můj blog přeřadili do sekce Miniblogy, což byla, přiznám se, má chyba, nějak se mi „podařilo“, že se zveřejnil jen perex, ale už ne zbytek článku. Ale o nějakém předchozím porušení pravidel jsem neobdržel nic. Jsem tudíž přesvědčen, že stejně jako u dalších bývalých bloggerů na Idnes bylo hlavním motivem tohoto přehnaně tvrdého postihu zbavit se mě jako politicky nepohodlného autora, neboť mnoho mých článků je kritických vůči migraci, multikulturalizmu či neziskovce Romea. Takže tam cítím určitý konflikt zájmů ohledně Patrika Bangy. Vzhledem k tomu, jaký poprask vyvolalo podobné smazání blogu Lucie Provazníkové, pan Banga se nejspíš rozhodl jít na věc oklikou, takže mě nesmazal kvůli něčemu politicky nekorektnímu, ale kvůli článku, kde jsem se v dobré víře pohoršil nad tím, jak (ne)funguje naše zdravotnictví a nad naprosto zbytečnou smrtí pana Červenky, jenž možná nemusel umřít, kdyby mu byla uhrazena adekvátní léčba.

Kdyby byl pan Banga seriózní, tak pokud z mé strany došlo k porušení kodexu bloggera, mohl stáhnout jen ten jeden článek, případně mi mohl sdělit, za jakých podmínek bude ochoten mi opět umožnit publikovat i na titulní stránce blogu, a případně po jaké době (např. měsíční zákaz).

Jenže vše nasvědčuje tomu, že sankce je trvalá a nevratná, což jen umocňuje podezření z „politického“ důvodu mého potrestání.

Proto bych chtěl všechny čtenáře, kteří solidarizují ne jen se mnou, ale i s dalšími autory, kterým Banga smazal blog nebo jim znemožnil publikovat na hlavní stránku, aby tomuto článku dali kladné hodnocení a pokud možno jej rozšířili na sociálních sítích, stejně jako já jsem se, když jsem ještě mohl na Idnesu psát, svými články zastal kupř. Břetislava Olšera z Rukojmi.cz, Lucie Provazníkové či Michala Malého, zakladatele zdejšího portálu Necenzurujeme.cz.

Velmi všem děkuji za podporu, neboť jsem přesvědčen, že v těchto záležitostech bychom měli být jednotní a vzájemně se podporovat.

Kontaktovat mě můžete nejlépe na Facebooku:

https://www.facebook.com/adam.z.mikulasek

 

null

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Jak mě na Idnesu zasáhlo „Bangovo kladivo“

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse