Necenzurujeme.cz

Zeman bude můj prezident, i kdyby mi chtěl vzít důchod!

Dokud bude oporou, kolem níž se mohou semknout slušní čeští, moravští i slezští vlastenci, jsem pro Zemana, prezident nemá pravomoc rušit důchody ani zavést poplatky v nemocnici!

Maximálně má možnost svým vetem chvilku pozdržet schválení nějakého zákona, ovšem, pokud vím, nemá od r. 1993 ani tzv. zákonodárnou iniciativu, tj. právo navrhnout nějaký zákon tak, aby ho musel projednávat parlament. Jiná věc by byla, kdyby např. jmenoval takové ústavní soudce, kteří by pohrdali vlastenci a rozhodovali podjatě, nikoli podle práva, ale podle svého politického přesvědčení. To by byl pro mě důvod přestat Miloše Zemana podporovat.

Ale jestli panu prezidentovi nechutná pivo z malých pivovarů, byť já jim naopak z principu fandím, nebo mu bude víc chutnat např. polské třešňové víno, a už ne třeba to naše výtečné jihomoravské…, to je z hlediska prezidentské volby pro mě naprosto nepodstatné a malicherné, podobně jako to, co si pan Zeman osobně myslí o Ferdinandu Peroutkovi.

A pokud jde o argument ve stylu – Zeman nás táhne k Rusku a Číně, tak bez ohledu na to, jaký kdo má názor na Rusko, Čínu, EU, USA nebo třeba Zimbabve…, tak jakou pravomoc má prezident zrušit naše členství v NATO/EU a přimknout nás k Rusku? Téměř nulovou! V České republice máme parlamentní demokracii, nikoli demokracii prezidentskou jako v USA, kde ani tak si Donald Trump nemůže dělat, co ho napadne. A v našem politickém systému o zahraničním směřování státu rozhoduje parlament a vláda, která vychází z voleb do poslanecké sněmovny a od této dostává i důvěru.

Pravda, prezident jmenuje předsedu vlády a ministry, ale myslím, že v tomhle se šprajcoval spíše Václav Klaus, viz průtahy se jmenováním Davida Ratha (tehdy ještě žádné miliony v krabici nebyly…), ale Miloš Zeman mi v tomto přijde naprosto v pořádku. Spekuluje se, že nechtěl jmenovat třeba Tomáše Prouzu po Mládkově odvolání…, ale to jsou jen spekulace, žádná tvrdá fakta, jako v případě Klausova otálení se jmenováním Davida Ratha (vzpomeňte na „vrtošivého staříka“…), tudíž opět naprosto bezpředmětné. Kdyby fakta byla, jistě by si je pan Sobotka nenechal pro sebe, když v jiných záležitostech měl dost odvahy veřejně projevit nesouhlas s prezidentem Zemanem.

Poslední vážná výhrada, kterou slýchám od prezidentových kritiků, je, že Zeman údajně dělá naší zemi ostudu. Ať si o tom myslí, kdo chce, co chce…, ale za mnohem větší ostudu považuji europapaláše či vládní představitele některých zemí, kteří vyhrožují státům odmítajícím vnucené imigrační kvóty seškrtáním eurodotací, příp. prohlásí, že jihoevropské národy prohířily peníze za ženy a alkohol! Ale to samozřejmě většině Zemanových kritiků záhadně nevadí, stejně jako jim nevadily Junckerovy výhrůžky Britům před jejich referendem o vystoupení z EU, čímž patrně tento bývalý premiér daňového ráje přispěl k tomu, že se nakonec pro opuštění EU skutečně rozhodli!

Tak věřím, že i voliči se v příštím roce nebudou řídit emocemi, ale zdravým selským rozumem!

P.S. Dnes už není apríl.

Juncker jako lucemburský premiér hatil daňové reformy EU. Ve prospěch korporací

Václav Klaus očima premiérů: překračování ústavy a vrtošivý stařík

Zákonodárná iniciativa

 

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Zeman bude můj prezident, i kdyby mi chtěl vzít důchod!

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse