Necenzurujeme.cz

Pane ministře, splníme, co vám na očích vidíme.

Ministr Rakušan 27.října vložil na Twitter video, kde na Letenské pláni hovoří o tom, že by si přál, aby 28.října sem na Letnou nepřišel nikdo demonstrovat.

A byl vyslyšen.
Na Letenskou pláň skutečně žádný protestující nevkročil.
Demonstrace se konala na Václavském náměstí. Podle obvyklé floskule médií hlavního proudu se dostavilo "několik nižších desítek tisíc lidí". (Aby nemuseli říkat fakta, dávají češtině pořádně zabrat.)
Popletený ministr o několik dnů dříve stačil vyhlásit, že "je nutné vybudovat dostatečné obranné struktury proti organizátorům demonstrací". A pro doplnění vládní lásky ke svobodě slova – pan premiér po návštěvě sídla BIS pravil, že "lidé mají PRÁVO na to, aby informace byly korigovány". (šumperský deník.cz, K dezinformátorům patří...).
Ponecháme stranou, že Petr Fiala nám nabízí cosi, co za právo může prohlásit jen člověk nepříčetný.
Vypadá to ale, že s "korigováním informací" se začalo u ministra vnitra, kterému namluvili, že protivládní demonstrace proběhne na Letné.
Pokud tam 28.října odpoledne vyslal pozorovatele, musel mít pocit, že svým poselstvím na Twitteru odvedl kus dobré práce.
My zase máme pocit, jako by se pan ministr vynořil z románu o Švejkovi, takže mu ani nepřipíšeme krásnou spikleneckou teorii, že chtěl část demonstrantů vylákat jinam:)

Štítky článku:

prestiž 1: 19,28 přečteno 219×

0 Hodnotit článek 16

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Pane ministře, splníme, co vám na očích vidíme.

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse