Necenzurujeme.cz

Proč?

Kdo nás vede na porážku?

Taky vám vrtá hlavou, proč Fiala a spol dělají věci právě tak, jak je dělají a ne jinak? Proč si z lidí dělají blázny? Proč dělají vše pro to, aby občany nasírali čím dál víc? Přemítám o tom celou dobu, co jsou u vesla. Zlidovělý název "pětikolka" možná něco napovídá. Žijeme v Česku, to znamená ve státě, kde každý o každém něco ví. Pan Rakušan má určitě složky na všechny své kolegy ve vládě, stejně tak ovšem pan Fiala, pan Stanjura, pan Síkela... To se pak určitě špatně rozhoduje, potažmo vládne. Každý má své zájmy, které se nutně neshodují se zájmy ostatních.

Nebo jsou to všichni uplacení kolaboranti, pracující pro třetí stranu? Ale jakou? Pro Němce? Pro Američany? Při pohledu na situaci v Evropě to vypadá, že jeden jak druhý pracuje pro Rusko, nebo Čínu. Sankce nejen že se míjejí účinkem, naopak posilují pozici Ruska jak v politické, tak ekonomické oblasti a těžce dopadají na jejich vyhlašovatele. Putin se musí smíchy válet při každém rozhodnutí kteréhokoliv evropského státu postihnout Rusko tu zákazem exportu, tu vízovými obstrukcemi.

Nebo jsou na klíčových pozicích jen obyčejní idioti? Člověka při takové myšlence mrazí, ale čím déle páchají svá dobra, tím více jsem nakloněn uvěřit této verzi. Použití Occamovy břitvy je v tomto případě jednoznačné.

Abych si uspořádal myšlenky, osmadvacátého září si přijedu na Václavák poslechnout nejen řečníky na pódiu, třeba se domů vrátím chytřejší.

Štítky článku:

prestiž 1: 25,89 přečteno 373×

0 Hodnotit článek 25

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Proč?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse