Necenzurujeme.cz

Budeme přepisovat dějiny. Anarchistům se nelíbí.

Na olšanské hřbitovy přijela skupina Nočních vlků, aby zde uctili památku padlých vojáků za druhé světové války. Podle novodobých trendů je to zřejmě akt, propagující fašismus.  

 

V jaké to žijeme době? To budeme vysvětlovat dějepis podle toho, kdo je právě u moci? Podle toho, jak se to komu hodí? Noční vlci přijeli, aby si uctili památku padlých sovětských vojáků při osvobozování naší vlasti. Tehdy to nebyli ruští vojáci, ale sovětští, ze všech koutů všech svazových republik, tehdejšího Sovětského svazu. Jejich prapor byl rudý a měl ve znaku srp a kladivo. Pod tímto praporem bojovali, pod tímto praporem umírali. To jsou historická fakta. Budeme je přepisovat, protože se to nelíbí několika primitivním anarchistům a členům vlády?

Tito vojáci zde skutečně položili své životy při osvobozování našich měst, aby pak o sedmdesát let později, mohla zfetovaná sluníčkářská studentská elita, plivat na jejich hroby a na každého, kdo si chce důstojně uctít jejich památku? Noční vlci se přišli poklonit památce obyčejných řadových vojáků, kteří zde bojovali a zahynuli. Nepřišli se klanět sovětským politickým komisařům, ani NKVD, která častěji, než nacisty, střílela sovětské vojáky. Nepřišli se poklonit nějaké politické idei, ani tehdejším stranickým pohlavárům a diktátorům. Přišli se poklonit svým dědům, synům matek tehdejšího sovětského lidu, kteří zde položili své životy. Za vlast, která nebyla jejich, ale naše. Každému, kdo bojoval a položil svůj život v boji proti fašismu, náleží čest a úcta.

Vážení. Nejsem komunista, nikdy jsem jím nebyl a ani nebudu. Nešířím zde žádnou komunistickou ideologii. Jsem republikán. Ale dějiny jsou dějiny a ty nelze přepisovat a vysvětlovat jinak, než tak, jak se skutečně odehrály. Jsem zhnusen nad tím, co se v naší zemi děje. Když i úcta k lidem, kteří před sedmdesáti lety bojovali a padli za naší svobodu, je oficiálně označována jako projev nacismu a fašismu, jako podpora jakési smyšlené ruské rozpínavosti, ruského fašismu... přátelé, kde to jsme?

Naštěstí, pietní akt, uctění památky padlých hrdinů, nebyl ničím narušen a vše proběhlo v naprosté důstojnosti, která padlým synům sovětských národů náleží.

Na rozdíl od dění na Václavském náměstí, kde se opět předvedla sluníčkářská elita, která zásadně nesouhlasí s ničím, a nikým. Jinde se to nazývá anarchií. U nás se anarchisté nazývají antifašisty, sluníčky a lidmi se solidárním cítěním. Mají solidaritu se vším, co pomáhá zničit naši kulturu, naše tradice, naši svobodu, naši zemi. Co předvedli na Václavském náměstí, které se již brzy bude jmenovat Erdoganovým náměstím, pokud budeme nadále jen žvanit u piva, je ostudou národa.

 

Vojtěch Bartók.

 

Štítky článku:

prestiž 1: 63,92 přečteno 4 372×

2 Hodnotit článek 153

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Budeme přepisovat dějiny. Anarchistům se nelíbí.

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)
baron:
JAKÝ JE TO KONTRAST!NĚKOLIK MOTORKÁŘŮ PŘIJEDE DO ČECH VZDÁT ÚCTU PADLMÝM VOJÁKŮM BOJUJÍCÍM PROTI FAŠIZMU A JSOU SAMY NAZVÁNI FAŠITY,PROPAGÁTORY ROZPÍN…

V interní diskusi je 1 příspěvků | poslední příspěvek 6. 7. 2016 13:01 || Diskutovat

Facebook diskuse