Necenzurujeme.cz

Středověká služba za 20 Kč na hodinu

Veřejná služba se pravděpodobně obnoví. Stát chce takto pomoci dlouhodobě nezaměstnaným občanům, aby si vydělali nějakou tu korunu, a to doslova. Jejich finanční perspektiva by činila 600 Kč za 30 odpracovaných hodin měsíčně. To znamená dvacet korun na hodinu. Není to ani polovina minimální mzdy, která je v ČR jedna z nejnižších v celé EU.  

Na evropské úrovni, kde se minimální mzda pohybuje kolem hladiny 8 eur na hodinu, se jedná o zhruba 70 centů na hodinu. Tato novela, která postupuje do druhého čtení, říká, že ti, co se nebudou dlouhodobě snažit, spadnou na existenční minimum 2200 Kč měsíčně. Nutno podotknout, že za Drábkova ministrování se z tohoto motivačního prvku stala doslova sankce s hrozbou vyřazení z evidence, protože lidé nechtěli pracovat zadarmo, tak si pořizovali různé omluvenky od lékařů. 

Je třeba zmínit, že Ústavní soud bezplatnou službu zrušil v roce 2012 a od té doby se přestala skoro využívat. Osobně s touto novelou nesouhlasím, neboť se z lidí stávají otroci se mzdou na úrovni zaostalých zemí, se kterými bych se nerad srovnával. Už vůbec se nechci srovnávat se středověkem, kam by tyto metody zapadaly nejlépe.

 

Ing. Pavel Janeček, kandidát do Zastupitelstva města Náchoda za KSČM

www.janecekpavel.cz

 
 
Štítky článku:

prestiž 1: 29,53 přečteno 1 321×

0 Hodnotit článek 29

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Středověká služba za 20 Kč na hodinu

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse