Necenzurujeme.cz

Euro v současné době nepřijímat

V současné době se všude hodně hovoří o přijetí eura, vzhledem k přistoupení ČR k fiskálnímu paktu, tedy pravidel rozpočtové kázně, která by se na nás za podmínky přijetí společné měny vztahovala.  

Vláda nám oznámila, že tento fiskální kompakt je prvním krokem k přijetí eura pro ČR, i když termínů akceptování společné měny jsme už od reprezentantů státu slyšeli mnoho. Osobně tento narychlo sepsaný šestnáctistránkový dokument v podobě mezinárodní smlouvy považuji za naprostý paskvil. 

Euro má v současné době podporu pouhých 25 procent občanů a to je velmi málo pro tak zásadní krok ke společné měně. Největší riziko spočívá totiž v tom, že jednotlivé státy EU nebudou moci provádět svoji vlastní měnovou politiku a dalším vážným problémem jsou asymetrické šoky Evropské centrální banky. Nevhodná monetární politika může jednotlivé aktéry eurozóny ještě více destabilizovat a to je to poslední, co bychom si v době přetrvávající krize přáli. Jde zde i o určitou ztrátu suverenity. 

Euro se pro nás v budoucnu stane přijatelné jedině tehdy, až budeme zdravou a silnou ekonomikou, která roste. Jsem pro to, aby lidé rozhodli sami v referendu a nikam se hlavně nespěchalo.

www.janecekpavel.cz

Štítky článku:

prestiž 1: 20,72 přečteno 489×

0 Hodnotit článek 16

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Euro v současné době nepřijímat

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse