Necenzurujeme.cz

Komentátoři a nebo hlásiči mezičasů?

Mám rád lyžování. Tedy, aby bylo jasno, rád se na něj především dívám v televizi. A to už poměrně velmi dlouhá léta.

Připomínat komentátory typu Karola Poláka by nemělo moc smysl, protože vím, že ani v jiných oborech než je sportovní komentátor se lidé s podobným talentem nerodí každý den.

Ale přece jen. Měl jsem rád dvojici Petr Vichnar a Jan Holický. Pan Vichnar přinášel jakýsi klid a rutinu, jeho znalosti ze světa alpských lyžařů byly velmi dobré a Jan Holický dodával nejen pikanterie z tohoto světa, ale uměl závody pěkně hlasitě prožívat a to i s vložkou znalostí a dokázal informovat o různých chybách i chybičkách právě jedoucího závodníka.

Pan Vichnar skončil a s ním zřejmě i pan Holický. Mohlo by se zdát, že se nic neděje, protože v České televizi přece působí mnoho jiných a fundovaných komentátorů a zcela určitě nezůstane komentátorská židle dlouho prázdná.

Nezůstala.

O paní Pešánové toho bylo po OH napsáno dost a tak nemá smysl se s ní nějak dlouze zabývat. Mnoho lidí by napadlo, že po tom šíleném fiasku s Ester Ledeckou ji už nikdy neuslyšíme kňákat z reproduktorů, ale hroší kůži jak víme, může mít i člověk.

Poslouchat, ale ty dva pány, kterým honosně v České televizi říkají sportovní komentátor, to je prostě zoufalost. Strašně nerad někoho hodnotím za jeho práci, ale pokud si chcete dopřát skvělý víkend s lyžováním a chcete k tomu využít televizní stanici, která je založená na poplatcích televizních diváků a to i těch, kteří se na televizi vůbec nedívají, pak očekáváte skutečně profesionální práci. Asi nikdy nepochopím jak je možné, že tohle v televizi někdo dopustí.

Ti lidé byli naprosto nepřipravení a jejich blekotání, hekání a výskání nejen mně značně znepříjemnilo tento lyžařský svátek. Já nevím jak ostatní, ale já opravdu nepotřebuji, aby mi někdo během jízdy závodníků četl z monitoru mezičasy a přidával k tomu své přihlouplé a neodborné komentáře tak jak se dělo tento a minulý víkend.

Byla to tragedie, kterou může těžko někdo překonat. Před lety jsem psal o huhňání „fotbalového experta“ Martina Hyského, ale ten ve světle víkendového lyžování zní jako letitý profesionál.

Připadá mi, že se v České televizi už naprosto kašle na diváky. To co se dělo o víkendu při lyžování, ta hrůza hrůz, mě v tom jen utvrzuje.

Expertka, která ve světovém lyžování opravdu nikdy nic nezískala a nebo nevyhrála kvičí na závodnici, aby nasměrovala špičky lyží do cíle? Její komentáře založené na naskakujících mezičasech, kdy i v tomto případě velmi často mylně odhadovala rychlost a konečný výsledek jízdy, bylo něco tak otravného, že se to skoro ani nedá popsat. A když jí do toho parťák Ondra začal vykládat o měnícím se mezičase, už to byla obyčejná parodie na profesionální práci.

Ne, nevěřím, že o tom jejich nadřízení neví a neslyšeli ty hrůzy co z nich padaly, ale mám obavu, že se sami nesmírně bavili a je jim naprosto u řiti, zda divák trpěl nebo ne. Však poplatky stejně platit musí a na výplaty bude..

Měl jsem sport prostřednictvím České televize moc rád. Než začal pan Záruba politikařit a řvát při zápasech s Jižní Koreou nebo Maďarskem, když náš hráč přejel modrou čáru, jako bychom právě porazili Kanadu nebo Rusy, měl jsem ho moc rád pro jeho znalosti hokejového světa. Dnes si dávám pokud to jde, hokej z jiných stanic, abych jeho nebo šíleného pana Dusíka nemusel poslouchat a věřte mi, že komentátor z Rumunska nadělá v mých uších během zápasu mnohem méně škody. Mohl bych tu psát dlouho o dalších a dalších sportech a o tom jak jej neprofesionálními výkony profesionální komentátoři České televize ničí, ale myslím, že o tom máte povědomí všichni, kteří můj článek čtete.

A tak mi v České televizi zbývá už jen fotbal a pan Bosák. Bohužel je toho fotbalu na této stanici tak žalostně málo, že strádám i zde a když se náhodou má nějaký zajímavý zápas na obrazovce objevit, trnu dva dny předem hrůzou, zda nenahradí pana Bosáka nějaký „expert na slovo vzatý“.

Jdete do restaurace a očekáváte za své peníze tu nejvyšší kvalitu. V divadle, na koncertě ba i v kině chcete za své peníze vidět či slyšet to nejlepší.

Bohužel to nejlepší už dávno za své peníze nedostáváme od České televize. Potřebují-li politici mediální prostor k tomu, aby své, častokrát bludy a ohavnosti, šířili mezi národ, budiž, ať si ho zaplatí, ale ať k tomu nenutí obyčejné lidi, kteří stejně již dávno přestali tuto provařenou televizi sledovat. Moc rád bych viděl, jak by tato televizní stanice fungovala za své, zda by i pak lhala v politickém přehledu a zvala si i nadále experty a analytiky, kteří neprezentují názory a myšlenky, které by se slučovaly s většinovým míněním, ale prostě a jednoduše se pokouší myšlení lidí znásilňovat svým titulem a lhaním.

Česká televize a její zaměstnanci pohřbívají televizní zábavu a sport jak jen to jde. A pořád jim nedochází, že to co dělají, dělají především díky těm všem lidem na druhé straně obrazovky. Věřím, že jednou jim to třeba dojde, jen aby pro ně pak nebylo pozdě, protože představit si třeba pana Dusíka s lopatou u dvoumetrového výkopu si prostě nedokážu…

A to poslední, co jsem na této televizi měl rád, tedy sportovní přenosy, mi během čtrnácti dnů zaměstnanci televize vzali a já tak už skutečně nemám důvod si tuto stanici pouštět.

Škoda, protože na České televizi jsem vyrostl a díval jsem se na ní a její pořady strašně moc rád.

Bejvávalo…..

Štítky článku:

prestiž 1: 25,52 přečteno 427×

1 Hodnotit článek 25

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Komentátoři a nebo hlásiči mezičasů?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse