Necenzurujeme.cz

2018 – Svoboda projevu a slova jen pro některé?

Kolikrát já už málem vyletěl z kůže, když jsem četl někde na internetu a to dokonce i v diskuzích na zpravodajských portálech, že ten či onen, přejí českému prezidentovi smrt a to pomalou a bolestivou…

Kolikrát já jen četl, že je to vlastizrádce a agent v ruských službách?

Kolikrát já jen četl, že dělá jen ty nejhorší věci a je ostudou české republiky?

Kolikrát já jen četl urážky a sprostoty nejhrubšího kalibru mířené právě na současného prezidenta Zemana?

To se opravdu nedá ani spočítat. Pamatujete na jeho překlad názvu skupiny těch ruských aktivistek, které se pak o pár měsíců později objímaly, za nebývalé pozornosti kamer, s americkou kandidátkou do prezidentského úřadu i navzdory tomu, že souložily ve vysokém stupni těhotenství v muzeu či knihovně a jejich diverzní činnost došla až tak daleko, že si v supermarketu jedna z nich strčila do své vagíny zmrzlou slepici?

Tenhle svět není pro všechny. Tedy samozřejmě, že je, ale ne všem je měřeno stejným metrem a ne každý může to, co druhý..

Kde já už tohle jenom zažil? A jo, to bylo před rokem 1990. A dnes ti, kteří Vám budou hodiny a hodiny vyprávět o komunistické zlovůli a jejich umlčováni oponentů za každou cenu, dělají přesně totéž.. Tedy přesně to samé, prozatím ještě ne, i když jak vidno z posledních dnů, rádi by..

Urazit prezidenta Zemana je pro určitou skupinu lidí vrcholem umění, svobodného projevu a recese současně. Přát mu smrt veřejně, za tu jejich společnost, navzdory tomu, že ve svobodných a demokratických volbách obhájil svůj úřad, se pro ně stalo normální a běžné. Na svou obhajobu používají slova o ostudě a zrazování národa. To tedy v tom lepším případě..

A najednou se objeví politik, a ukáže jim, jaké to je, když někdo stejně jako oni, vyjádří svůj názor, svůj pohled na věc..

A najednou lítají soudy, udávání a vše má pachuť lynče. A to se nesmějte, kdyby mohli, lynčovali by a hnali, poslance SPD Volného, napříč republikou a jsem skálopevně přesvědčený, že až by ho uhnali k smrti, že by se tvářili vznešeně, jako, že vykonali něco obrovského pro celou společnost…

Málokdo si to uvědomuje, ale žijeme už zase v čase, kdy se budou lidí bát říkat svůj názor, protože si nebudou jisti, že z jejich názoru někdo neudělá předmět soudního přelíčení..

Je to jako v tom příběhu, kdy všichni jako jeden volají na svého velitele, že je zrádce a debil. Večer se vožerou v knajpě a netuší, že mezitím, došlo k výměně velitele a tak ráno, když se proberou z opice, jdou zase před kasárna a opakují to co dělali předtím několik týdnů. Křičí a uráží velitele..

V tom se rozrazí vrata od pevnosti, vyletí po zuby ozbrojení vojáci a všechny je uvrhnou do žaláře za hanobení a druhý den ráno popraví..

Inu, co je dovoleno pánovi, není dovoleno kmánovi…

Nebo chcete-li, dvojí metr jak vystřižený z učebnice. A takhle si ti naši „lepšolidi“ představují tu demokracii a svobodu slova.. A když se vzepřete, jste nacista, rasista, xenofob debil a nebo vlastizrádce....

A je potřeba si to nyní plně uvědomit. Je potřeba zapomenout na to, že pan Volný je od SPD, které nemusí mít všichni rádi, ale je potřeba vidět, že to co se děje právě jemu, se za pár týdnů může dít nám všem. A to snad nechceme, nebo ano?

Dojde-li tedy k soudům s panem poslancem za jeho názor, na jeho účtu na sociální síti, měli bychom ho, my všichni, kteří chceme skutečnou svobodu slova a projevu zachovat pro všechny stejnou, podpořit. Minimálně jako paní ředitelku školy.

A především a to se budu opakovat, tady už nejde o názor a pohled jednoho, ale tady jde o nás a naše životy. Ustoupíme-li dnes, budeme ustupovat pořád.

To, že někdo řekne něco, co se nám nemusí líbit, neznamená, že ho za to jiní mohou trestat. A nebo snad někdo z Vás podal už nějaké trestní oznámení na někoho z těch, kteří našemu prezidentovi přejí smrt a označují ho hanebně?

Neznám pana Volného jinak než prostřednictvím facebooku, ale i přesto cítím morální povinnost, stát v tomto případě pevně za ním..

 

Děkuji Vám všem za přízeň a čtení v letošním roce a přeji Vám krásné a klidné sváteční dny a mnoho úspěchů v příštím roce.

PBR

 

Štítky článku:

prestiž 1: 26,66 přečteno 423×

0 Hodnotit článek 26

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

2018 – Svoboda projevu a slova jen pro některé?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse