Necenzurujeme.cz

Buďme letos o Vánocích flexibilní

Televizní reklamy. Téma o kterém by se dalo napsat každý den několik článků. Já si dovolím dnes napsat jen jeden..

Nevím jak to máte Vy, ale já už opravdu někdy z těch reklam šílím. Ano vím, nemusím si televizi vůbec zapínat, ale jak se jim vyhnout třeba na internetu? Ne všechny totiž, ty různé blokátory, dokážou odstranit..

A přitom je to taková blbost, že?

Možná ano, možná ne. Koukněte jakým směrem jsou reklamy nejčastěji cíleny. Léky, půjčky a intimní hygiena..

Pokud se k nám ovšem dostane třeba nabídka nějaké zajímavé a potřebné elektroniky, i na jejím konci je uvedena nabídka splátek, půjček a nebo v nich zelený skřet kvílí o možné platbě jen třetiny a doplatku do třech měsíců..

Tady se malinko pozastavím a musím se prostě zeptat. Když na to nemám teď, jak na to budu mít za tři měsíce? Že by nějaké refinancování a další zadlužení?

Ne, ani já nedělal v životě jen dokonalá rozhodnutí a sám jsem měl nějaký ten úvěr či půjčku. Ale, že bych si půjčil na dovolenou nebo vánoční dárky? Já se omlouvám, ale to může udělat skutečně jen debil a je úplně jedno jak je finančně gramotný..

Jakou radost asi tak udělá dárek, který Vám buď seberou a nebo v lepším případě, když propočítáte veškeré úroky a náklady, se pekelně prodraží?

Ne, nepřísluší mi někomu kázat nebo radit a tak dokončím článek rádoby vtipně…

Buďme všichni flexibilní, půjčme si desetitisíce nebo raději sta tisíce a nakupme si všechny ty důležité věci, které nám ti hodní lidé nabízí skoro zadarmo.

Za „sváteční cenu“ si nejprve můžeme koupit nějaký pěkný stromeček. Jinde a zase velmi výhodně utraťme alespoň pět litrů za ozdůbky a dekoraci, ať všichni čumí jak máme letos tu výzdobu zmáknutou..

Stromek máme tak šup na ty dárečky. Nejprve bychom mohli poslat celou rodinu někam k moři protože léto se neuvěřitelným tempem blíží a pak to bude fakt příšerně drahý a mohlo by nás to vyjít i o pár set korun dráž.. Každému jen přeji, aby mu později po svátcích ten zájezd nezabavil exekutor společně s ostatními dárky..

Maruška touží po tom novém telefonu a i tady můžeme ušetřit. Koupíme si ho s tarifem za korunu..

Co na tom, že budeme měsíčně uvázaní několik let za ranec, když ta koruna je tak lákavá, že?

Ženám nakoupíme něco na suché vagíny, aby se na nás zase smály a byly šťastné. Pánům pro změnu nějaké ty tabletky na erekci, aby byli zase jako kanci.. A všem pak můžeme přibalit ještě nějaké to lepidlo na zubní protézy a pár plen pro dospělé, protože po takové náloži nečekaných a potřebných dárků se podělají zaručeně i ti, kteří tím doposud netrpěli..

 

Zabralo by mnoho času rozepisovat se o všech stupiditách a nesmyslech, které se nabízejí a které lidi fakt kupují jako vánoční dárky. Mě nejvíce letos rozbila reklama na „Vánoce bez Bolesti“ ve které nám radí, abychom své bližní obdarovali prášky proti bolení hlavy. Je to hovadina už jen z principu, protože kdo dá někomu pod stromeček jakékoliv léky, ten si prostě Vánoce nezaslouží..

Myslel jsem, že ta doba, kdy se dávaly ponožky a tepláky je už ta tam, ale asi ne.

Můj článek není návodem nebo radou na obdarování nějakým luxusním a v drahém papíru zabaleném zboží. Mně totiž už pár let uniká ten opravdový význam a kouzlo těch svátečních dnů.

Já bych třeba všechny dárky světa vyměnil za to, kdyby si s námi ke svátečnímu stolu mohla zase sednout moje máma. Ty kouzelné chvíle, kdy je v ulicích klid a ticho, za okny jsou vidět rozsvícené stromečky a lidé sedící u nich. To je to co na nich miluji. Chvíle souznění a pospolitosti, vděk za to, že můžeme být i po roce zase spolu, dáme si dobrou večeři a posedíme a poklábosíme. Jasně, děti by nepřežily kdyby pod stromečkem žádný dárek nenašly, ale i jim se musí dávat dárky s rozumem a citem, ale hlavně takové, které jim připomenou, že jsou stále dětmi..

Drobnost věnovaná s láskou a upřímností dokáže vyvolat mnohonásobně větší pocit štěstí, než třeba diamantový náhrdelník, darovaný jako povinnost a třeba tichá omluva za občasné nemanželské úlety z nudy a stereotypu..

Současný konzum dělá, již několik, let z Vánoc honbu za penězi. Reklamy od září a vánoční výzdoby v obchodech od října. Vytratilo se to očekávání, zmizelo těšení se a děti dnes očekávají pod stromečkem drahé a luxusní dárky jako samozřejmost. Proč? Proč je rodiče neučí tomu, aby si vážily toho, že jsou spolu v ten jedinečný okamžik a mohou se obejmout a vyslechnout před spaním od rodičů kouzelnou pohádku do kouzelné noci?

Ne každý má to štěstí a kdybyste se jich zeptali, zda by chtěli tablet nebo raději spokojený domov, odpověď je zřejmě jasná..

Buďme flexibilní. Ale ne jako ta půjčka, buďme zase lidmi s láskou a pokorou a přizpůsobme se naší situaci a zkusme najít řešení i bez toho, abychom se zadlužili jen pro pár vteřin radosti a mnoha měsícům stresu se splácením.

Chtěl bych Vám všem moc poděkovat za to, že jste mě letos zase četli a na mnoha místech internetu sdíleli a komentovali.

Přeji Vám všem klidný prosinec a ať je jeho vyvrcholení pro každého z Vás okamžikem, kdy se dokážete zastavit a uvědomit si, že život je někdy krutý, ale může nám všem přinést i mnoho radosti a lásky. A to si opravdu koupit nemůžete v žádném obchodě nebo prodejním místě..

Štítky článku:

prestiž 1: 26,56 přečteno 397×

0 Hodnotit článek 26

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Buďme letos o Vánocích flexibilní

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse