Necenzurujeme.cz

O psaní pro premiéra Babiše

Pane Babiši, nosím potřebu Vás takto, prostřednictvím internetu, oslovit, již pár dnů. Konkrétně tedy od chvíle, kdy Vaši europoslanci hlasovali proti Maďarsku. Asi to nikdy číst nebudete, ale co kdyby...

Nejsem a nikdy nebudu Váš volič, ale vždy a všude jsem respektoval skutečnost, že jste získal možnost, v demokratických volbách, stanout v čele naší vlády a taktéž ji sestavit.

Už při Vašem jednání o jejím složení, především pak s ČSSD, a pak následném vytažení politických mrtvol z téhož spolku až na samotný vrchol politiky, jsem se utvrdil v tom, že politika je nehorázná špína a svinstvo a dodatečně jsem si gratuloval, že jsem se nenechal nikdy ani na vteřinu ve své hlavě přesvědčit, že bych Vaše sdružení snad někdy volil, ale o tom mé dnešní psaní není.

Častokrát jste se zmínil o tom, že stát je třeba řídit jako firmu a že Vy své firmy řídit dokážete parádně. Domníval jsem se tedy, že s tímto přístupem, budete i ve Vaší straně vyžadovat určitou oddanost a loajálnost svých „zaměstnanců“.

Jedna věc je pronášet laciná gesta, ukazovat na druhé a pak se tvářit velice překvapeně, když se něco podělá. Na naší domácí scéně Vám to běžně prochází takřka bez povšimnutí, ale to co Vaši členové i s panem přeběhlíkem v tomto týdnu dokázali v evropském měřítku, není jen Vaše špatná vizitka, ale bohužel i nás všech obyčejných občanů.

Divím se Vám, že jako člověku, kterého minulý režim poznamenal natolik, že jste musel absolvovat i pár soudních jednání, abyste vysvětlil a prokázal nevysvětlitelné, že dokážete spokojeně rozdávat rozhovory o tom, jak Vás chování Vašich členů rozladilo a jak s ním nesouhlasíte.

Jednak se domnívám, že vědomě lžete a také si myslím, že celá ta Vaše šaškárna s kamarádstvím s maďarským premiérem, bylo jen mediální gesto a navíc si jste velice dobře vědom toho, že Vám vlastně současná evropská politika naprosto vyhovuje a to jak premiérovi, tak jako podnikateli.

Dvacet let svého života jsem žil v bývalém totalitním režimu a tak si ještě velice dobře pamatuji na všechny zastrašující praktiky včetně upírání základních lidských práv ať už skupině či jednotlivci.

Ne, nebyl jsem, a ani jsem to nemohl díky svému mládí stihnout, žádným protikomunistickým bojovníkem a musím se přiznat, že jsem se prostě naučil za těch dvacet let v tom maglajzu tak nějak normálně žít.

Ale pak jsem se dočkal a přišla tolik vytoužená změna režimu a dostavila se alespoň na krátký okamžik i demokracie a svoboda, včetně té slova a projevu.

A zachutnala nám všem natolik, že se jí prostě nechceme vzdát jen tak lacino. Dokonce jsme někteří v jejím vyžadování došli tak daleko, že bychom ji nikdy nevyměnili za žádné bohatství a ani dotace..

To co jste podpořili při hlasování proti Maďarsku, je jedna z největších nehorázností ve svobodném světě, kterou jsem viděl. My, národ, který se po dlouhých čtyřiceti letech vymanil z šikany a upírání vlastní cesty, nechceme, abyste Vy a Vaši kolegové, mluvili našim hlasem aniž byste se v takto zásadní otázce se svým národem poradili.

Já tuším, že nyní se asi pobaveně usmíváte nad mou naivitou, ale také vím, že tam někde v hloubi duše víte, že si náš národ v jasné většině nepřeje podporu omezení práv žádného subjektu, natož země. A tak věřím, že se sám sebe zeptáte jak je možné, že se prostřednictvím Vašich členů vede politika proti většině občanů této země.

Používám termín většina vzhledem k tomu, že jsem naprosto z celé hloubi své duše a svědomí přesvědčený, že běžný občan naší země by nikdy nepodpořil takové svinstvo jako pár českých europoslanců. Také sleduji internetový život a ten mi dává jasně za pravdu..

Byl bych strašně nerad, kdyby moji zahraniční přátelé začali říkat, že my Češi jsme falešná sebranka a banda podrazáků a že toužíme zase po pevné nadnárodní ruce, která nás bude ždímat a svírat, a to jak vidno, jakoukoliv cestou..

Vaše nepochopení a překvapení které jste během posledních dnů projevil, mně a domnívám se, že všem obyčejným lidem v Evropě nestačí.

Proto Vám píšu a proto Vás žádám, abyste, stejně jako Polsko, projevil veřejně a veřejným vystoupením plnou podporu Maďarsku. Ne, nežádám Vás, abyste nějak podporoval přímo pana Orbána, ale domnívám se, že by bylo nade vší slušnost se postavit náznakům represí a trestání země za její vnitřní politiku, nálady v zemi a svobodné vůle se rozhodnout demokraticky..

Dokažte, že svá slova o podpoře Maďarska v otázce nepřijímání imigrantů myslíte vážně a ukažte občanům této země, že se nemusí obávat toho, že příště budou na řadě oni. Protože jak jistě dobře víte, my si tady, a opět hovořím za většinu občanů této země, žádné vnucené uprchlíky, nepřejeme.

Myslím, že nemusíme nikomu dokazovat, že jsem přátelský národ a že umíme soucítit s neštěstím druhých. Však sám víte kolik zde v naší malé krásné zemi žije lidí, kteří sem z nějakého důvodu přišli, usadili se a integrovali. A nikdy se nestali žádnou obětí cílených hromadných. xenofobních či rasistických útoků. Nám nevadí, když k nám přijde někdo cizí, pokud je připraven respektovat naše pravidla a ne jen za účelem vysátí sociálních dávek a páchání trestné činnosti.

Postavte se pane Babiši tomu novodobému zlu, které v současné době šíří EU a vzkažte celému světu, že Češi nejsou zbabělci, kteří chtějí dosáhnout svých cílů násilím, vyhrožováním a popíráním práv druhých.

Čechům se tohoto totiž již dostalo vrchovatě, už máme plné zuby nařízení a příkazů, strašení a vyhrožování o finančním postihu, o podvolení se a smíření se s tím, že už zase za nás rozhodují jiní..,

Pane Babiši, v závěru mého psaní bych ještě rád zmínil skutečnost, která je pro všechny země odmítající kvóty a podíly na imigrantech, od tohoto týdne velikým strašákem..

Každému je více než jasné, že příště to může být klidně jeho země a nevím zda jste ochotný se s tím jako premiér smířit a tolerovat bezpráví, které i nám bezprostředně po zradě Maďarska hrozí...

Štítky článku:

prestiž 1: 17,70 přečteno 198×

1 Hodnotit článek 15

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

O psaní pro premiéra Babiše

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse