Necenzurujeme.cz

O tom, že nestydatost nese jméno „fotbal“

A opět se budu opakovat a opět budu žehrat, vztekat se a nadávat. Co jiného taky zbývá, když se dozvídám, že odvolaný trenér Jarolím dostane na cestu odstupné ve výši tří milionů korun? A mohlo to pro českého daňového poplatníka dopadnout ještě mnohem hůře..

Představte si a to ať už pracujete kdekoliv, že zítra ráno přijdete do své práce a zmrvíte na co sáhnete. Po napomenutí od svého šéfa si nasypete popel na hlavu a půjdete domů. Pozítří se opět vydáte do práce a celá situace se bude opakovat.

Pátý den nastane změna a Vy konečně uděláte alespoň část své práce správně. Bude to ovšem naposledy a pak se vrátíte k produkci zmetků.

A představy pokračují. Tak si tedy představte, že za to, že budete ke své práci přistupovat jako lempl a jako lempl budete mít i výsledky, budete dostávat neskutečný plat, přesahující šest set tisíc korun měsíčně..

Pak když si Vás šéf pozve na kobereček a Vy se budete za svou lemplovskou práci zodpovídat, prostě jen slíbíte, že se zlepšíte.

Ale leda kulový, Budete pokračovat ve svých lemplovinách a všem zainteresovaným budete vykládat jak to děláte rád a jakou máte chuť do práce a že se zlepšujete..

No a pak Vám jednoho dne zazvoní telefon a Vy se dozvíte, že jste byl z práce vyhozen, ale aby Vám to nebylo tolik líto, dostanete tři miliony jako odstupné..

Ne, opravdu si z Vás nedělám prdel. Opravdu se tohle děje. A to ať už s Peltou a nebo bez Pelty.

Zamyslete se tak jako já a zkuste si představit jestli se něco podobného stalo někdy Vám a nebo nějakým Vašim známým, Nemyslím si.

Tyto praktiky s odstupným a trafikami jsou produktem doby a týkají se jen pár vyvolených.

Chce se mi z toho zvracet. Malým žáčkům mnohde perou dresy maminky nebo babičky, na zápasy je vozí rodiče v autech a ještě platí často až nehorázné poplatky za to, že tohle mohou dobrovolně podstupovat.

Neustále slyším žehrání na to, že nemáme nové kvalitní hráče. Pane Bože a kde a jak by se měli brát, když peníze tečou proti proudu?

Je mi už skutečně šoufl, když vidím kdo všechno se motá kolem tolik nádherného sportu jako je fotbal. A to včetně i těch novodobých fotbalových expertů působících při různých televizních přenosech a klidně vemte jed na to, že zadáčo to zcela určitě nedělají. Hrozná představa, že? Poslouchat devadesát minut blekotání, sem tam proložených ucházejícím komentářem skutečných komentátorů..

Není to tak dlouho co reprezentační debakl v Rusku komentoval nejlepší z nejlepších. Jaromír Bosák. A sám. To byla panečku paráda. Malým kazem byl Brabec ve studiu, ale když si odejdete udělat kafe a něco zakousnout a po přenosu to hned vypnete, tak se to dá přežít.

A to jsem zmínil jen to, co máme na očích. Kdo z Vás ví kolik „expertů“ je nalepených na penězovodech ze státních prostředků a dotací? Lepší si je to ani nepředstavovat..

Ale musím zmínit, že se nejedná jen o fotbal, ale vlastně o každý sport u nás, který alespoň trošku prorazí a stane se reklamně zajímavým kouskem. Situace pak silně připomíná ono slétávání se supů nad mršinou.. A to doslova..

Každý člověk který něco podělá by se měl kát a stydět. A pokud je to u sportu, u fotbalu, záležitosti, kterou milují miliony lidí po celém světě a totálně podělá jeho význam a jméno, pak dvojnásobně.

Jenže doba se mění. Dnes Tě vyrazíme a zítra Ti dáme balík o jakém se obyčejnému smrtelníkovi, a třeba i skvělému pracantovi, však kolik si myslíte, že bere třeba dětský lékař nebo hasič, nikdy ani nezdálo..

Je to snad návod? Zmrvte co se dá a budete štědře odměněni?

Kdo jsou ti lidé, kteří rozhodují o výši platů třeba právě ve fotbale u reprezentace? Odkud se vzali a odkud opisují, že z lásky k fotbalu, udělali nejexkluzivnější byznys a soukromou továrnu na peníze?

V soukromých klubech a ze soukromých peněz ať má trenér třeba denně deset milionů, ale v reprezentaci?

Pokud pro ně není dostatečnou ctí, že dostali důvěru a skutečně odpovídající plat, který nebude převyšovat třeba výplatu chirurga, pak tam nemají co dělat a jejich práce je jen obyčejný kalkul.

Je mi smutno na duši, hlavně z pomyšlení, že trenér, který dovedl tým k brutálním debaklům a měl by být zodpovědný za svou práci, dostane ještě tři mega a vychechtán se stane příležitostným „expertem“ ve fotbalových studiích a bude vykládat o tom jak kdo co udělal špatně..

A to si představte, že když něco podobným způsobem podělá, třeba jinak šikovný, instalatér a vytopí barák, že pak spoustu týdnů lozí kanálem a ví, že má z ostudy kabát...

Ale jak vidno, tihle ne, ti mají prostě hroší kůži a drží se do poslední možné chvíle vemena z dobře rozdojené krávy..

Štítky článku:

prestiž 1: 15,97 přečteno 172×

0 Hodnotit článek 12

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

O tom, že nestydatost nese jméno „fotbal“

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)
Pavel B. Reichl:
Ladislave, v tomto případě si to nemyslím, Souhlasím s Vámi, že výkony byly tragické a podle posledních rozhovorů s hráči i ta atmosféra v kabině stál…
Ladislav Nádvorník:
...nelez než souhlasit...ale přidám ještě jeden úhel pohledu ...výkony hráčů byl tak strašné, že se to příčí vší logice...ti chlapi určitě umí víc než…

V interní diskusi je 2 příspěvků | poslední příspěvek 14. 9. 2018 10:30 || Diskutovat

Facebook diskuse