Necenzurujeme.cz

Ano správně, vyžeňte Ester Ledeckou

Informace o tom, jak lyžařský svaz hrozí naší mladé a úspěšné závodnici tím, že jí znemožní závodění jen proto, že nepodepsala jakousi jejich smlouvu, mě skutečně dostala do kolen. Nevím proč, a ani to není moje věc, proč Ester Ledecká váhá s podpisem smlouvy, ale zřejmě k tomu má své pádné důvody.

A reakce lyžařského svazu? To by nevymyslel ani ten nejlepší komik. To opravdu ta bafuňářská sebranka nechápe co za poklad v naší dvojnásobné olympijské vítězce mají? Namísto toho, aby před ní lezli po kolenou a vytvořili jí ty nejlepší možné podmínky, aby mohla ještě více rozvíjet svůj talent, vítězit a popularizovat naší maličkou zemičku ve světě tak jako doposud, jí hodlají vyhrožovat?

Kdo je za tyto kroky zodpovědný? Kdo má tu partu komiků na svědomí?

Máme si snad myslet, že to je odveta za některá její prohlášení po olympiádě, za rozhovory, které poskytl její táta a v nichž vylíčil podmínky ve kterých svou dceru vedl? A nebo se mstí za výroky bratra na adresu České televize, která naprosto neprofesionálně odflákla zlatý přenos a nechala do mikrofonů kvílet jejich expertku jak Ester jede špatně?

Nevím, ale všude ve světě je pravidlem si hvězdy tak obřích rozměrů hýčkat. Je vidno, že u nás tomu tak není. U nás se nechává vítězit sebestřednost a úřednická arogance.

Teď už moc možností nezbývá. Buď se nějaký úředníček shrbí a přileze Ester odprosit, a nebo se taky můžeme dočkat toho, že na naší nejlepší lyžařku budeme s nostalgií vzpomínat, až začne závodit za nějakou jinou, vstřícnější a na korunu nedbající zemi.

A pokud by se to nedej Bože stalo, jsem už nyní zvědav, kdo se bude zodpovídat před celým lyžařským světem a námi českými fanoušky.

V této zemi se mrhá penězi na nesmyslné věci jak na běžícím páse. A tam, kde by se mělo automaticky vylepšovat prostředí, tam řádí úřední šiml..

Ester Ledecká je skoro jako český národní poklad. Ale vypadá to, že tohle víme jen my, fanoušci.

A tak nějak pomalu začínám věřit tomu, že naši lyžařští činovníci jsou dobří leda tak k tomu, aby pěkně bojkotovali Rusko a tvářili se nesmírně spravedlivě.

A vtip je v tom, že největších nespravedlností se dopouští oni sami. Ale pšššššt, to oni neradi slyší a kdyby se jim to doneslo do uší, mohli by zrušit nějaké závody. Razítko na to přece mají..

Štítky článku:

prestiž 1: 29,92 přečteno 426×

1 Hodnotit článek 33

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Ano správně, vyžeňte Ester Ledeckou

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse