Necenzurujeme.cz

O tom jak šel prezident Zeman do školy

První školní den je dnem, na který se ještě hodně dlouho vzpomíná. Asi tedy více rodiče než samotné děti, ale přece jen je to první skutečný zlom v životě malého drobečka, který, tímto dnem, začíná svou cestu za vzděláním a samostatností.

Ne každý měl tu čest, že by jeho první den ve škole doprovázela návštěva prezidenta země. Možná i proto si budou děti tento den pamatovat po celý svůj život a možná jednou, za dvacet let, přidají u pivečka tuto historku do placu kamarádům.

Viděl jsem jen letmý šot v televizi a pan prezident tam společně s manželkou seděl a vyprávěl dětem nějakou historku. Když odcházel, pochválil děti za jejich projev slušnosti, když se postavily, aby se s ním rozloučily.

Až potud by se celá návštěva mohla jevit jako idylická. Jediné co mě napadlo, když jsem viděl záběry, bylo, že se panu prezidentovi hůře vstává ze židle, ale že hlava mu stále funguje skvěle a jeho řeč byla plynulá a smysluplná.

Pak o něco později jsem si přečetl o jeho návštěvě na serveru iDNES. Fakt mě štve, že někteří rodiče využili startu jejich dítěte k tomu, aby podpořili nesmyslnou kampaň, která se v této zemi proti prezidentovi vede. Není podstatné zda jich bylo pět nebo deset, podstatné je, že se nechávají zmanipulovat i na úkor výjimečného dne jejich prcků.

Pamatuji se, že když šel do školy můj syn, tak my tátové natáčeli a nebo fotili vše co šlo, maminky plakaly a nebo se radostně usmívaly nad tím, jak veliké šikuly už doma mají. Kdyby byl býval přítomen pan prezident a je fakt úplně jedno kdo by to byl, obzvláště, kdyby byl demokraticky zvolenou hlavou státu, byl bych nejen za svého syna nesmírně poctěn, ale byl bych i nesmírně šťastný, že jsem měl příležitost být u toho, být u toho, kdy někdo tak výjimečný, a opět je zcela irelevantní kdo to právě je, jako je pan prezident, přišel popřát mému synkovi mnoho štěstí a úspěchu v jeho školní docházce a životě.

Nechápu proč si někteří rodiče kazí tento pro ně a jejich děti parádní den, ale zřejmě jsou nějak frustrovaní, když dají průchod své nenávisti i v tuto slavnostní chvíli.

Nechci to hlouběji zkoumat, rozhodně nevěřím, že za tím bylo chvilkové rozhodnutí, ale jsem přesvědčený, že je do toho navezli odpůrci prezidenta.

Je ale dobré vědět, že zatímco bývalý kandidát na prezidentský úřad, pan Drahoš, vstupuje do skautu, opakovaně si dobírá prezidenta kvůli jeho zdravotnímu stavu, a stahuje králíky, si skutečný prezident lidu, udělá čas na návštěvu těch nejmenších.

A myslím, že na rozdíl od nového člena skautu, neviděl za svou dnešní návštěvou žádné politické body.

A tak na závěr má řečnická otázka, na kterou si jako pokaždé odpovíte jistě sami.

Kdo to tedy rozděluje naší společnost? Kdo neustále štve občany proti svému protivníkovi?

Mějte prima nový týden a pevné nervy..

Štítky článku:

prestiž 1: 25,47 přečteno 412×

3 Hodnotit článek 27

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

O tom jak šel prezident Zeman do školy

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse