Necenzurujeme.cz

O ruském ovlivňování voleb

Asi každý, kdo se jen trošku zajímá o politické dění nejen u nás, ale i ve světě, musel číst alespoň jeden článek o tom, jak Rusko cíleně ovlivňuje některé volby.

Asi nejznámějším případem bylo, když se Americkým prezidentem stal Donald Trump. Po jeho vítězství se nejen po celých USA začaly rojit články o tom, že miliony lidí, rozuměj voličů Trumpa, se nechali ovlivnit ruskou propagandou. Ve volném překladu tomu můžeme rozumět i takto: několik desítek nesvépravných milionů Američanů podlehlo ruskému tlaku a ve slabé chvilce vešli do volebních místností a na poslední chvíli zvolili Trumpa..

Poblouznění levičáci už na tom musí být skutečně velice špatně, když se uchylují k podobným tahům. Co na tom, že obviňují Trumpa ze spolupráce s Rusy, když ty e-maily byly ze schránky Hillary a jak směšné je dnes tvrdit, že si je Trump objednal, i když stále nejsou žádné důkazy? Je legrační jak i čeští politici jako třeba knížepán či Vondra varovali Trumpa před Ruskem, připadalo mi to skoro jako kdyby byl Trump malé robátko a potřeboval radu dvou zkušených českých „politiků“, aby se nenechal napálit Putinem.

Mohl bych pokračovat ve výčtu všeho zlého čím se odpůrci Trumpa a Ruska vytasili, ale bylo by to nošení dříví do lesa.. Však každý asi ví…

Ale musím se Vám k něčemu přiznat. Prásknu na sebe jednu diverzní činnost z dnešního odpoledne. Taky jsem se nechal ovlivnit Ruskem. A hned dvakrát.

Vedro jako blázen a já na nákupu. Tak jsem si chtěl koupit Míšu, nanuka, ale mrazící vana se tvářila tak, že ho v onom supermarketu snad nikdy neviděli. Pátral jsem tedy čím zaženu vedro v krku a když jsem se přehrabal kvanty nekvalitních zmrzlin s honosnými názvy, které v sobě stejně nakonec ukrývají jen nechutný vyšlehaný sníh, uviděl jsem v koutku poslední krabici.

Ruská zmrzlina. Jé, zaradoval jsem se. Sláva Putinovi, sláva Rusku, zvolal jsem ve své hlavě a už jsem tam hned dvě šoupl do vozíku.

Tahle zmrzlina mě skutečně nikdy nezklame. Ne, že by měla na Míšu, ale její smetanová chuť s báječnou oplatkou mi chutná vlastně stejně dlouho jako ten náš Míša.

A tak si tam sedím, oblizuju oplatku i papír a přemýšlím si o tom jak jsem se taky nechal ovlivnit ruskou propagandou.

Ale jestli ono to nebude taky trošku jinak i s tou zmrzlinou. Něco mi říká, že kdyby i ostatní výrobci vyráběli zmrzlinu a ne něco, co i po třech dnech na sluníčku u popelnice drží stále stejný tvar, že by ta moje volba mohla být mnohem složitější.

A stejně tak to vidím i s tou ostatní ruskou propagandou z úst levicových liberálů, kteří už nemají lidem co nabídnout a tak vsadili vše na jednu jedinou kartu.

Očernit, kydnout bláto a doufat, že ne všechno se dobře dá vyprat a nějaká ta skvrna zůstane..

Ale stejně jako v mém případě s ruskou zmrzlinou, tak i v USA už mají zkušenosti s těmi druhými.

A tak já se cpu ruskou zmrzlinou a v Americe mají po dlouhých letech zase pana prezidenta s velkým P. A nic na tom nezmění ani ty protesty, demonstrace a všelijaká vyhrabaná špína.

Musím se pochválit, vybral jsem si moc dobře, stejně jako ti Američani..

Zaplať pánBůh za tu ruskou propagandu. Tedy zmrzlinu..

Štítky článku:

prestiž 1: 12,55 přečteno 143×

0 Hodnotit článek 8

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

O ruském ovlivňování voleb

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse