Necenzurujeme.cz

O bolavém sparťanském srdci.......

To byla bída, to byl hnus. Nevím, opravdu si nevzpomínám, kdy jsem viděl český tým v pohárech odehrát tak tragicky jako včera Sparta.

Přesné přihrávky by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Samotný koncept hry byl propadák jako hrom. Zděšené pobíhání a hloupoučké pokusy o střely z dálky. Sparťané se svou naprosto nulovou kombinací uhonili sami a to ještě během prvního poločasu.

Domácí se možná řehtají ještě teď. Tohle, že byla ta slavná železná Sparta Praha? Oni ten tým přestěhovali jinam, museli se sami sebe Srbové ptát na pozápasové nečekané oslavě.

Sparta Praha. Donedávna bašta československého fotbalu. Pro každého malého kluka běhajícího někde na plácku či škváře to byl nesplnitelný sen. Obléci si rudý dres a vyběhnout na Letné před sparťanskými fanoušky a uchvátit je svou hrou..

Kde že ty časy jsou? Co tak špatného provedli fanoušci Sparty? Za co je trestá vlastní klub?

Ano, nebudeme si lhát. I já jako člověk, který není příznivcem Sparty, jsem vnímal včerejší zápas jako utrpení, jako trest za to, že mám rád fotbal a chtěl jsem si zápas užít tak, jako pokaždé, když nastoupí v evropských pohárech český zástupce.

Píši český. Ano, Sparta má stále své sídlo a zázemí v Praze, ale co má pro Boha znamenat to, že se v základní sestavě Sparty objeví dva Češi? A třetí pak vystřídá zřejmě nejhoršího hráče na hřišti Plavšiče?

Kde jsou ti kluci z juniorek? Kde jsou ti nejlepší fotbalisté z Čech a Moravy? Opravdu Sparta potřebuje tohle co včera prezentovala? To byla reprezentace českého fotbalu?

Ne, byla to mezinárodní fotbalová ostuda. Už jsem to psal mnohokrát, kdyby jezdili po hřišti, kdyby bojovali, nikdo by neřekl ani popel.

Ale to čeho jsme včera byli svědky, to byl hnus všech hnusů. Bez srdce se to prostě dělat nedá. A upřímně, jak má hořet srdce pro Spartu, když s její tradicí nemá naprosto nic společného?

Foukněte tam osmnáctiletého kloučka z juniorky, který je Pražák a se Spartou vyrůstal a prožíval s ní vše dobré i špatné, a uvidíte co je to bojovné srdce.

Tihle nádeníčci, kteří včera nastoupili, ti nikdy své srdce tomuto týmu a této zemi neotevřou. Tady se nikdy mezinárodní tým neuchytí, už jsem o tom taky několikrát psal. Jsme maličká země a nikdy nebudeme mít tým, který by roky dobýval nejprestižnější trofeje. Náš fotbal byl vždy založený na dřině, obětování se a opět se budu opakovat, vůli a srdci. A když tohle těm hráčům prostě schází, nemohou nikdy fungovat jako tým, tam prostě neplatí a nikdy platit nebude ono známé, jeden za všechny a všichni za jednoho..

Pokud se vedení Sparty rozhodlo zlikvidovat tento tým, jsou na dobré cestě. Když vyhodili toho ubrečenýho Itala, myslel jsem, že se pokusí Spartu opět dostat tam kam v českých vodách patří.

Ale to byl omyl. Tohle není stejné, to je ještě mnohem horší.

Zbavte se těch drahých cizinců a nechte hrát mladé kluky ze svých základen. Nebude to hned, ale za čas pochopíte, že to byl správný krok, sázka na své mládí je vždy správným krokem..

A jestli to necháte další tři měsíce v tomhle stavu? Je to Vaše věc milá Sparto, ale zbudou Vám všem jen oči pro pláč..

Každopádně jste opět dokázali něco extra. Pobavili jste včera fotbalový svět a při některých sklepávačkách do stran, jsem si přál, aby tam byl Jirka Luňák a vyžadoval sklepávat do středu..

Styďte se Sparto. Vedení i hráči. Máte takovou fanouškovskou podporu a děláte jim tohle?

 

Štítky článku:

prestiž 1: 14,28 přečteno 217×

0 Hodnotit článek 9

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

O bolavém sparťanském srdci.......

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse