Necenzurujeme.cz

O menšinové agresivitě v Rusku

Nejprve mi dovolte, abych projevil zhnusení nad samotnou hrou arabských a jihoamerických týmů. To co ti pánové předváděli během základních skupin a pak v osmifinále to je skutečně na pováženou.

Hra založená na věčném zdržování, válení se po hřišti, napadání protihráčů a to nejen verbálním, honění rozhodčích se zaťatou pěstí, aby zkoumali předchozí herní okamžiky na videu, časté agresivní stoupání si před rozhodčí a křičení se spoustou sprostých nadávek do jejich obličejů, to je realita současného šampionátu.

Mistrem světa už se nyní stal Neymar. Nikdo jiný nedokázal uválet během mistrovství tolik sudů a kotrmelců, jako právě tento Brazilec. Takže mistr světa ve filmování mu již nyní náleží naprosto oprávněně. Ten člověk si zřejmě vůbec neuvědomuje, že ho zabírá spousta kamer a že svým chováním likviduje tu nádhernou hru, která mu bohužel zajistila nejen luxusní živobytí, ale i slávu.

A rozhodčí stojí a tolerují mu to.

Stejně jako tolerovali brutální hru Senegalců proti Polákům. Já vím, Poláci nebyli ve formě, ale to co s nimi udělali rozhodčí právě v zápase se Senegalem, to by poznamenalo mnohem vyspělejší týmy. Proč píšu rozhodčí? Protože to oni dovolili Afričanům, aby Poláky štípali, rvali za dresy a dokopali je. Pokud byl u míče Lewandowski byl na něho vyvíjen ze strany Afričanů za přihlížení rozhodčích naprosto neférový tlak skoro pokaždé doprovázený neodpískaným faulem.

Kdo zápas viděl asi ví, že i první gól padl po ošklivém faulu na jednoho z útočníků Polska, který sudí nepískl. Senegalci k překvapení šokovaných Poláků pelášili s míčem k polské bráně, kde nastřelili jednoho z polských hráčů a od něho se míč odrazil do sítě.

Ptám se tedy k čemu je vlastně to video, když může rozhodčí takto zaříznout jeden z týmů?

O hráčích Íránu snad jen v krátkosti. To jak arogantně a agresivně napadali rozhodčí během zápasu s Portugalskem, jsem ještě nikdy v životě neviděl. A rozhodčí namísto tahání karet dělal, že nic nevidí. Nejsem rozhodčí takže nevím, ale kdyby mi v běžném životě přiběhl zblízka do obličeje někdo nadávat a šermoval u toho pěstí, zcela určitě bych nedělal, že se nic nestalo.

Íránským hráčům tohle všechno procházelo. A procházelo jim i to, že se pokoušeli celý zápas filmovat fauly a tahat čas naprosto nesmyslným způsobem.

Ale to nejhorší co jsem kdy na MS viděl, bylo chování kolumbijských hráčů během jejich zápasu s Anglií. Tolik zla, agresivity, útoků na soupeře a rozhodčí, jsem ještě nikdy neviděl. To co jim prošlo na tomto MS je naprosto nepochopitelné a soudný člověk to skutečně pochopit nedokáže.

Ale já Vám milí čtenáři něco povím. Oni to totiž vědí. Oni vědí, že k nim mají být rozhodčí shovívaví. Nemají je trestat za stejné prohřešky jako třeba hráče evropské. Jen stěží si lze představit, že by třeba ruský a nebo švédský hráč, bílé pleti, útočil beztrestně na rozhodčí a se zaťatou pěstí na ně řval jak zběsilý..

Pamatujete na Němce jak před čtyřmi roky rozstříleli Brazilce během poločasu a pak druhý poločas vlastně už jenom odchodili? Tak tam já vidím počátek toho multikulti fotbalového projektu. Tam fotbal přestal být fotbalem. Přece těm chudákům nedáme u nich doma deset? A všichni nadšeně kývají hlavou a ví, že deset tedy rozhodně ne…

A víte jak by to dopadlo kdyby to bylo obráceně? Brazilci by jim jich foukli klidně dvanáct a ještě by se jim šklebili do obličeje..

A stejně to dopadne i s tím jak se vede tento šampionát. Arabové, Afričané i hráči z Jižní Ameriky dostali do rukou děsivou zbraň. Nestačí sice fotbalově, ale od toho jsou tady rozhodčí…

A jen se bojím, že fotbal přestane být fotbalem. A jak můžeme vidět, tak na tohle je každé video krátké. To se děje v hlavách a tam video skutečně nevidí..

Takže i kvůli této famózní hře je potřeba vrátit se zpět ke kořenům. Nechat vítězit talent, štěstí a fair play..

Buď se necháme zlomit a překřičet, a skončíme, a nebo ukážeme celému světu, že když víme, že je něco špatně, pak se nenecháme přesvědčit, že je to dobře..

A nebo jak říká můj táta: „ Hovno není loupák a pokud mi nevěříš, tak ochutnej...“

P.S: Kdyby se namísto Neymara takto projevil třeba hráč Islandu, zaručeně by skončil v psychiatrické léčebně...

Štítky článku:

prestiž 1: 17,08 přečteno 290×

0 Hodnotit článek 12

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

O menšinové agresivitě v Rusku

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse