Necenzurujeme.cz

O prstu v zadku...

Poslouchal jsem jednu diskuzi ve které se řešilo „divadelní představení“ kde si „hérečka“ vytahuje z vagíny českou vlajku. Zazněly i otázky zda je to ještě v normě a zda se to skutečně líbí.

Jedna z odpovědí byla, že je to přece jen divadlo a že se to tak prostě musí brát. A já si okamžitě vzpomněl na německého humoristu, který si dělal srandu z tureckého prezidenta v básni.

Celá záležitost se dostala až k soudu a ten rozhodl, že satirik nesmí více svou báseň publikovat. Tedy přesněji, jednu její část..

Ale proč tak soud rozhodl? Nejednalo se jen o jakési humorné vyjadřování, které možná turecký prezident jen špatně pochopil?

Kdepak, já Vám hned povím proč soud rozhodl tak jak rozhodl. Rádi čteme nebo slýcháváme o jakési nezávislosti soudů. Ne, nesmějte se, jako vážně.

Nevím kolik z Vás napadlo v tuto chvíli, že kdyby německý satirik sepsal báseň o ruském nebo severokorejském prezidentovi, udělali by z ní šlágr šlágrů a nejen, že by se satirik nedostal před soud, ale dostal by se na titulní strany západoevropských novin a časopisů a jeho dílko by se objevilo i přes své nechutnosti a vulgarity v plném znění takřka všude. A nikdo, komu by vadilo třeba to, že jsou v básni náznaky sodomie, by s tím nepohnul, protože by prostě nechápal, že báseň je skvělá a vše je v normě.

Ovšem tady přece jen jde o spojence a prezidenta země ze které dnes pochází skoro již dvacet procent Němco-Turků, trvale žijících v Německu.

Takže pokud jde o spojence a myšlenku podporovanou nejvyššími evropskými politiky musí padat tresty. Pokud jde o někoho, kdo byl označen jako ten na nesprávné straně a to i když třeba neprovedl vůbec nic špatného, pak se jedná o umění a každý kdo to nechápe, nebo se mu to nelíbí, je ignorant a vyvrhel společnosti a zcela určitě bude onálepkován jako nějaký extremista, neonacista a nebo přinejmenším jako xenofob a rasista… Tyto nálepky mají v dnešním světě až děsivou moc..

Kdo jí obdrží je takřka vyřízený. V našich vodách stačí vzpomenout třeba docenta Konvičku a nebo v současné době celé hnutí SPD a jejího šéfa pana Okamuru. Tam je to o to legračnější, že strana byla zvolena demokraticky ve volbách a nejprve to vypadalo, že pomůže alespoň trochu k nějaké změně, ale když pan Babiš zjistil, že by mu veřejnost neodpustila komunisty, pak nenašel odvahu na SPD a obrátil se k ní zády. Co následuje z úst členů ČSSD už víte určitě každý sám.

A tomu se prosím pěkně říká prý politika a vytváření obrazu společnosti..

A to mě pak vždy do hlavy skočí scénka z porady vedení nějaké vládnoucí strany v nějaké zemi, kde je podnapilý politik požádán, aby vznesl nějaký návrh na zlepšení myšlení společnosti. A on probuzen z polospánku tichým a nevrlým hlasem řekne: „Co já vím, ať si třeba všichni strčí palec do prdele“..

Po chvíli napětí a ticha se ozve předseda strany, který se stal předsedou právě díky tomuto členovi a zatleská s úsměvem na rtu. „Výborný nápad pane kolego, opravdu brilantní“ a pak dodá „to se bude našim voličům líbit a když ne, tak jim vysvětlíme výhody takového počínání“

A pak, po několika dalších panácích předstoupí předseda společně s několika dalšími politiky před novináře a na otázku co projednávali, se všichni šibalsky usmějí, strčí si ruku za kalhoty a trenýrky a fouknu si prst do zadku..

Všichni nevěřícně zírají a čekají co bude následovat. Předseda blaženým výrazem oznámí, že to je výsledek jejich dnešní několika hodinové porady o zlepšení stavu společnosti. A pak už jen dodá: „ Je to neskutečně osvobozující pocit a my si myslíme, že by to měl dělat každý občan několikrát denně..“ „A můžeme začít zde přátelé“

Novináři kroutí hlavou a najednou vidí své kolegy, kteří si cpou ruku do kalhot a pak se všichni usmívají a křičí sláva a hurrráá.

V ten samotný okamžik si strká prst do zadku i polovina diváků u obrazovek a ti kteří to nestihnou tak učiní později. Všichni jsou šťastní a blažení..

A ti kterým to přijde hloupé a nikdy by nic takového neudělali se začnou ohrazovat a vystupovat proti této morbidnosti. Ale je jich méně a tak veliká část z nich je po nějakém čase přesvědčena a začne si strkat několikrát denně palec do zadku taky..

No a na ty, kteří stále odmítají se napíší nové zákony, třeba, že do kina nebo divadla nesmí nikdo, kdo by si během představení nestrčil alespoň dvakrát prst do zadku..A nebo v restauracích může dostat pivo jen ten, kdo si pravidelně strká prst do zadku. A nebo v obchodě. Vstupenka na fotbal nebo hokej bude podmíněna průkazkou a evidencí fanoušků, kteří se vyfotí s prstem v zadku. Kdo si prst nestrčí, má smůlu..

Tak jasně, že budou výjimky u některých spoluobčanů, které by to, díky jejich původu nebo víře, mohlo urazit…

A hlavně se pojede kampaň, že kdo nemá třikrát denně palec v prdeli, je ruský agent a špion, a je placený, za svůj odmítavý postoj ke strkání prstů do zadku, Kremlem..

Představte si tu debatu v televizi, kde politici s prstem v zadku diskutují a odsuzují všechny ty, kteří toto odmítají a dělají z nich černé ovce a extremisty..

A tak se musí prostě dělat politika a společenská pravidla. Co na tom, že je to zvrácené a odporné i mnohým z nich. Každý z těch uvědomělých moc dobře ví, že kdyby neměl prsty v zadku, byl by společensky a politicky v prdeli…..

Odpusťte mi prosím mé popuštění fantazie a klidně si namísto prstu v zadku představte jakýkoliv jiný nesmysl, ale ve výsledku dojdeme stejného konce..

A myslím, že není potřeba ani dodávat skutečnost, že pokud by divadelní soubor pocházel z Ruska, že by pohled všech těch vyznavačů umění, byl diametrálně odlišný…...

Štítky článku:

prestiž 1: 18,32 přečteno 392×

1 Hodnotit článek 14

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

O prstu v zadku...

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse