Necenzurujeme.cz

My to Rusko prostě ubojkotujem, ať to stojí co to stojí,,,

Jak je to dlouho co jsem napsal své zamyšlení nad bojkotem našich biatlonistů v ruském Ťumeni?

A dnes si pustím večer zprávy a poslouchám s otevřenou pusou.

Austrálie zvažuje bojkot MS ve fotbale v Rusku.

Opravdu se celý svět zbláznil? Opravdu je třeba trestat obyčejné Rusy způsobem hodným tak maximálně dětí ve školce? Ty mluvíš s Putinem, my nemluvíme s Tebou??

Paradoxem je, že se aktivity opět ujímá země, která stejně, jako v biatlonu USA či Kanada, po sportovní stránce patří k podprůměru. Rozumím tomu tedy tak, že když na to nemáme výkonnostně, tak to celé zpochybníme?

Přiznám se bez vytáček, že už mi tyhle aktivity a věčné kňourání, západních zemí směrem k Rusku, lezou fakt hodně moc na nervy. Copak už všichni zapomněli na ta léta studené války? Opravdu máme uvěřit tomu, že co ruský diplomat, to agent a případně cvičený vrah?

OK, nechcete v zemi ruské diplomaty a jejich kamarády, vyžeňte je. Je to Vaše právo, Vaše země. Ale. Pak nekňourejte až přijde odveta. Nejde přece někoho kritizovat za to, co dělám sám, a nebo ano?

Někteří z nás pamatují podobné kroky západu. Kdy politiku upřednostnili nad sport a bojkotovali OH v Moskvě v roce 1980. Důvodem byla sovětská invaze do Afghánistánu.

I když mi bylo teprve jedenáct, vnímal jsem celou tu olympiádu jako šaškárnu. Bez účasti těch nejlepších to ani nic jiného být nemohlo.. Ono sice mnoho sportovců ze západu startovalo pod neutrální vlajkou, ale bylo to nedůstojné olympijské myšlenky..

O čtyři roky později přišla odveta od evropského východního bloku. Tedy mimo Rumunska a bývalé Jugoslávie. Ovšem třeba taková Čína si start nenechala ujít.

V obou případech to byla jen demonstrace síly a OH byly zneužity k politickým účelům.

Sportovci a fanoušci byli zdrceni. Ale koho to tenkrát zajímalo?

A je nutno připomenout, že jak sportovci z východu tak i ze západu si byli vědomi, že ty dvě olympiády neměli se sportovním duchem a čistou myšlenkou, pranic společného ..

Zatímco v Moskvě domácím sportovcům ztěžovali tak trošku pozici sportovci z NDR, ta americká se proměnila v nedůstojné mezinárodní mistrovství USA.. A opět musím připomenout, že všichni ti olympijští vítězové si museli být vědomi toho, že bez účasti těch zbylých nejlepších, nemůže mít medaile takovou hodnotu, jako kdyby startovali všichni.

Pak přišel pád železné opony a já se bláhově domníval, že s tím přišel i konec tohoto nesmyslného bojkotování a znevažování píle a úsilí sportovců..

A ejhle. Necelých třicet let poté už se zase vymýšlí a spekuluje. Politické výzvy, které neberou ohledy na své reprezentanty a rozhoduje se o nich a zase bez nich..

Komu z těch multikulturních politiků záleží na tom, že vydřený postup na mistrovství nebyl tak snadný a nemusí se zase řadu let opakovat? A že někteří z těch fotbalistů už nemusí nikdy atmosféru šampionátu zažít coby aktivní sportovci? A vědí, že to je pro takového fotbalistu to nejvíc čeho může dokázat? Dostat se na šampionát a postavit se nejlepším z nejlepších??

Já myslím, že takhle politik neuvažuje. Díky tomu morálnímu marastu, který nám už zase světem vládne, si dovolím tvrdit, že politikům jsou tyhle skutečnosti naprosto u zadele…

Říkám si, že Rusové mají i štěstí, že nepostoupili Američani a Kanaďané. To by bylo asi bývalo s mistrovstvím zle.. Nemyslím si, že by se k bojkotu přidali Brazilci, Argentinci či snad Portugalci. A já jsem dokonce přesvědčený, že bojkot nepodpoří ani Němci.

Austrálie plivla směrem k obyčejným Rusům. Plivla také nejen na své fotbalisty, ale i na všechny ostatní.

Je možné, že se je bude snažit podpořit nějakým způsobem Amerika, z Evropy možná naši politici, politici schopni se zalíbit a zaprodat komukoliv z něhož něco kouká ukápnout..

A nebo třeba taková Itálie, pro níž je sportovní tragedií neúčast jejich fotbalistů.

Ale to jsou již jen mé osobní spekulace.

Realita je taková, že zuří studená válka. Svět, západní svět, podpořený několika „nově demokraticky“ smýšlejícími evropskými politiky, kteří uchvátili pro sebe a své strany své země, si našel staronového nepřítele. Rusko, samozřejmě.

Dokud se v Rusku prochlastával Jelcin svým úřadem a za panáka vodky si byl schopen před západem i kleknout, bylo vše v pořádku.

Ale pak přišel Putin. Politik, který nemá v současném světě obdoby. Jak legračně ve srovnání s ním působí dnes již bývalý prezident USA Obama?

Jak legračně oproti Putinovi působí například evropské politické špičky semknuté. za dohledu tisíců ozbrojenců, v jedno neústupné tělo? Zastrašit se nedáme. Prý..

A pak vidíte Putina jak po volbách, a jeho výhře, rejdí neohroženě na pódiu uprostřed Moskvy a křičí do světa: Rasija, Rasija, Rasija..

Přiznám se, že už jsem pár zlomených lidí viděl.

Ale, že by Rusko a nebo Putin byli zlomeni západním tlakem v podobě sankcí? Nevím proč, ale mám tak nějak pocit, že jediným zlomeným v tomto směru zůstal právě západ..

A zase se musím ptát, záleží těm politikům na jejich podnikatelích, když rozhodli za ně?

A stejné by to bylo i kdyby se pár bláznů nakonec přece jen rozhodlo znemožnit svým sportovcům účast na fotbalovém šampionátu.. Zase by to mělo dopad pouze a jen na ně..

Politici rádi říkají, že jsou tady pro lidi a pracují pro lidi..

A já jim na oplátku tedy vzkazuji.., Pracujte, to je chvályhodné, ale přestaňte obyčejné lidi tahat do Vašich špinavých politických her. A než za někoho rozhodnete v tak stupidní věci jakým bojkot jakékoliv sportovní události bezesporu je, zeptejte se na názor těch Vašich reprezentantů, dívejte se jim do očí a zeptejte se, zda chtějí jet a nebo zůstat doma a vynuceně se přiklonit na Vaši stranu. Na stranu bláznů…….

Politici reprezentují své země. Fotbalisté taky. Shoda.. Ale zkuste rozhodnout za politika, že se nebude účastnit jednání na protest proti Rusku a že bude muset sedět za dveřmi..

Pane jo, to by byl panečku humbuk, to by byly plné držky demokracie a svobody..

A ta poslední představa mi dělá dobře…

Věřím, že nakonec zvítězí rozum a že nás čeká mimořádný fotbalový šampionát, přesně takový, jaký slíbil ruský prezident..

 

Štítky článku:

prestiž 1: 30,63 přečteno 743×

2 Hodnotit článek 34

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

My to Rusko prostě ubojkotujem, ať to stojí co to stojí,,,

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse